Torn (All Torn Up 1.) 13 csillagozás

Carian Cole: Torn Carian Cole: Torn Carian Cole: Torn Carian Cole: Torn

He’s loved me since the day I was born.
He’s taken care of me.
He’s awakened me.
Tor. My father’s best friend.
Fifteen years older than me, he’s always been my protector. The one I should never, ever want.
But I was born to be his.

She’s always loved me.
She’s shattered me.
She’s healed me.
Kenzi. My best friend’s daughter.
I held her the day she was born, and I never let go.
She’s forbidden to me. But she’s the only one that really gets me.
We’re slowly being torn apart by everything we love.
Everything we want.
Everything we desire.
And now I want the one thing I can’t have… I want her.

424 oldal · ASIN: B01L7NNS5W
Tantor Media, Old Saybrook, Connecticut, USA, 2016
ASIN: B01M3XRP8F · Felolvasta: Noelle Bridges, Mason Lloyd
CreateSpace, Washington, 2016

Kenzi Valentine · Toren Grace

pveronika>!
Carian Cole: Torn

Régóta halogattam ennek a könyvnek az elolvasását, annak ellenére, hogy rengeteg helyen ajánlották és imádom az írónő könyveit. Valahogy a tabu és az 'age gap' (korkülönbséges) történetek nem igazán szoktak vonzani, de már nagyon kíváncsi voltam rá, hogy mi olyan különleges ebben a könyvben.

Igazából nem a Tor és Kenzi közötti 15 év adja az igazi tabu részt a történetben, hiszen én is ismerek párokat, akik között ennél is nagyobb korkülönbség van és boldog házasságban élnek (bár tény, hogy fiatal korban ez sokkal jobban kiütközik és szülőként én sem rajonganék a gondolatért), hanem az, hogy Tor (még ha vérszerint nem is rokonok), mégiscsak a 18 éves Kenzi nagybácsija, és Kenzi apjának legjobb barátja.

Nagyon érdekes volt az egész felvetés, hogy az, hogy baba kora óta részben Tor nevelte Kenzit egy nagyon szoros köteléket fűzött közéjük, ami később barátsággá, majd szerelemmé alakult. Nagyon szép volt a kettejük kapcsolatának kibontakozása, és tetszett, hogy mindketten sokáig próbáltak ellenállni a vonzalomnak. Igazából a legizgalmasabb kérdés mégis az volt a történetben, hogy elnyerhetik-e a boldog befejezésüket, úgy hogy biztosra vehető, hogy Kenzi családja soha nem fogja őket elfogadni. spoiler

Összességében nekem tetszett, és örülök, hogy elolvastam ezt a könyvet, mert egy gyönyörű kötelék kialakulását követhettem végig. Az írónő stílusát imádom, és talán az sem véletlen, hogy éjszakába nyúlóan olvastam ezt a kötetet, mert egyszerűen nem tudtam letenni. Mindenkinek őszintén ajánlom!

Carian Cole: Torn

Csodálatosan megírt, szívhez szóló és gyönyörű történet. Ebben a témában az egyik legszebb és legkülönlegesebb, amit valaha olvastam. Nem is annyira a Toren és Kenzi közötti spoiler év korkülönbség tette egyedivé a történetet, hanem az a tény, hogy amióta Kenzi megszületett, Toren azóta ismerte és szerette a lányt. Dajkálta, óvta, nevelte, vigasztalta, azaz több mint 17 éve, mindig mellette volt.
Meg sem fordult a fejemben, hogy helytelen lett volna ez a kapcsolat. Nem, miután elolvastam és mindkét szereplő szemszögéből átéltem mindazt, amit ők ketten megtapasztaltak. Amíg Kenzi kiskorú volt, soha, semmi perverz vagy illetlen dolog nem történt közöttük. Egy kósza gondolat sem! Szerintem csodálatos és ritka kincs az ilyen kötődés. Én bármit megadnék érte! Ennek ellenére megértem, hogy egy apának nehéz lehetett elfogadni.
Nagy dícséretet érdemel az írónő. Jó érzékkel, finoman és fokozatosan emelte új szintre Tor és Kenzi kapcsolatát, melyben természetesen a testi vonzalom is nagy szerepet játszott, de nem az volt a viszony mozgatórugója. Összekötötte Őket például a sebesült állatok iránti végtelen szeretet, illetve hasonló álmaik és vágyaik voltak.

424 oldal · ASIN: B01L7NNS5W
sarahangel>!
Carian Cole: Torn

Már akkor sejtettem, mikor olvastam @pveronika értékelését a könyvről, hogy tetszeni fog, de azt nem, hogy ennyire. Az a fajta könyv, amit miután le kell tenni, alig várja az ember, hogy olvashassa tovább. Én legalábbis így voltam vele.

Történetünk fő szálát az adja, hogy hőseink között nem csak hogy 15 év korkülönbség van, de Tor ráadásul Kenzi keresztapja és a lány apukájának legjobb barátja. Kenzi és Tor vér szerint ugyan nem rokonok, de a férfi a lány életének része annak megszületése óta, egyfajta nagybácsinak tekinti őt a lány, és úgy is szólítja. Egészen mostanáig, Kenzi ugyanis már majdnem felnőtt, és nő lett belőle.

A való életben biztos furcsa lenne egy ilyen helyzet, de az írónő annyira szépen írta le a kapcsolatuk alakulását, az egymás iránt érzett feltétel nélküli szeretetet, ami végül fokozatosan szerelemmé alakul, és mindketten (de főleg Tor) vívódtak is rendesen, hogy ez mennyire helyes, hogy nem volt bennem ellenérzés a tabutémák ellenére sem.

Mindkét főhősünk roppant szimpatikus volt számomra, mindketten rendelkeznek önbecsüléssel. Kenzi fiatal kora ellenére éretten tud gondolkodni, példakép lehetne sok fiatal lány számára. Tor pedig nem a ’tipikus’ könyvekben megszokott szoknyapecér hőst hozza, aki a szeretett nőért változik meg. Nem, Tor-ban már történetünk elején is van önbecsülés, ő mindig is úgy gondolkodott, hogy szeretne családot, de csak azzal, akivel tényleg érdemes, akinél érzi azt a bizonyos valamit. Egyéjszakás kaland nála szóba sem jöhet, épp ezért kellemes meglepetés volt végre egy ilyen főhősről olvasni. Tor ráadásul az apukájától megörökölt motorbolt vezetése mellett egy állatmenhelyet is üzemeltet, ami azt jelenti, hogy nem csak pénzt öl bele, de az energiát is belefekteti, hogy segítsen a kóbor kutyáknak és cicáknak; ha kell, ő maga megy befogni őket. Hát lehet egy ilyen pasit nem szeretni? Ráadásul Kenzivel mindig nagyon szépen viselkedik, nem véletlen, hogy a lány mindig is hozzá fordult, ha bármi gondja vagy kérdése volt. Az évek során kialakult köztük egyfajta bizalmi kapcsolat, ehhez később jött a fizikai vonzódás is, mikor Kenzi már nem volt kislány.

Nagyon szerettem olvasni ezt a könyvet persze főleg hőseink miatt, de amiatt is nagyon szorítottam, hogy spoiler. Az epilógusnál végül spoiler.

A történet utolsó harmadánál éreztem talán, hogy kicsit túl lett írva, volt benne egy-két számomra felesleges történés spoiler. Összességében viszont így is kedvenc lett számomra ez a történet, mert megtaláltam benne mindent, amit szeretek, érett gondolkodású főszereplőkkel, akik megélik közben az álmaikat, és kidolgozott, fokozatosan adagolt érzelmekkel.

Kenzi apukája is nagyon szimpatikus volt, amiért nem a tipikus rocksztár életet élte a sikerek ellenére sem, és hogy mennyire szereti a feleségét.

A történet egy-két mellékszála sokáig rejtély maradt, apránként derült csak ki számunkra, hogy pontosan mi is történt spoiler. Ahogy néztem, a sorozat következő része pont Tyler-ről fog szólni, és valójában ez egy spin-off sorozat, az Ashes and Embers kezdett el előbb íródni. Ezek közül legjobban a spoiler szóló rész fog érdekelni. :)

U.i.: érdekes módon én egyáltalán nem tudtam elképzelni Tor-t olyan külsejűnek (hosszú haj, tetkók), amilyennek le volt írva. Persze nem is ez volt a lényeg. ;)

felícia97>!
Carian Cole: Torn

Egészen addig a percig nem tudtam hogy pontosan egy ilyen történetre volt szükségem,míg el nem kezdtem olvasni ezt a könyvet. Hatalmas meglepetés volt számomra a Torn mert álmomban sem gondoltam hogy ennyire tetszeni fog,pedig ez a helyzet.A könyvnek már a borítója valami zsigeri szinten ragadta meg a figyelmem,a fülszöveggel pedig világossá is vált hogy én ezt a sztorit mindenképpen olvasni akarom.A gyengéim a tabu történetek,és bizony ez is az még ha nem is a legdurvább fajtából.Carian Cole számomra újonnan debütáló írónő,de ezek után nem hiszem hogy ez lett volna az utolsó könyvem tőle.Ritka amikor egy író nem csak a könyve cselekményével,de a szavaival is elvarázsol olvasás közben,itt viszont pontosan ez volt a helyzet.Carian ugyanis annyira megkapóan és érzékletesen írta meg ezt a történetet hogy egyenesen a szívemhez szólt vele.Olyan szép és megható volt hogy egyáltalán nem éreztem rossznak vagy épp betegesnek azt ami a könyv lapjain bontakozott ki.A Torn egy fiatal lány és egy jóval idősebb férfi története,akiket a sors az első perctől kezdve egymásnak teremtett. Kenzi és Tor,Kenzi születése óta elválaszthatatlanok egymástól, hiszen Tor azóta védelmezi és szereti tiszta szívéből a kislányt hogy a karjába tették őt mikor megszületett.A legjobb barátjainak lányaként Tor mindent megtesz Kenzi-ért ami csak módjában áll,ezáltal olyan eltéphetetlen köteléket kialakítva kettejük között,amit senki és semmi sem változtathat meg.Az évek múlásával ez a kötelék szoros barátsággá alakul ahogy Kenzi szép lassan felnő,arra azonban egyikük se számít hogy a felnőtté válás küszöbén a férfi odaadó szeretete Kenzi felé,illetve Kenzi végtelen rajongása Tor iránt olyan érzéseket kezd ébreszteni mindkettőjükben amik átlépik azt az egyértelműen megrajzolt határt barátság és szerelem között amit talán sosem lenne szabad… Elismerem elsőre valóban kicsit bizarrnak vagy betegesnek tűnhet egy külső szemlélő számára egy ilyen történet különösen a családi kötődés miatt még ha a szereplőink között nincs is vérségi kapcsolat,de Kenzi és Tor szerelme annyira végtelenül különleges és szép hogy én egyáltalán nem éreztem annak.Kicsit persze furcsa volt kezdetben,de ahogy úgy igazán megismerjük mind Kenzi-t,mind Tor-t és az őket összekötő mély érzelmeket,többet meg sem fordult a fejemben hogy helytelen lenne mindaz ami köztük van.Valóban nem egy mindennapi kapcsolat az övék,de olyan beszédesen és áthatóan volt megírva hogy Kenzi és Tor is utat találtak a szívemhez és végig szurkoltam értük.Annyival többről szólt kettejük kapcsolata mint csak a vágy és ez tette valóban széppé ezt a tiltott szerelmet.Az a lassú pezsgés és részletesség ahogy építkezett apránként a történet,megadta a sztori hangulatát és hagyott időt hogy igazán megértsük a kibontakozó érzelmeket. Emellett pedig kellően perzselő és vágyakozást ébresztő volt végig a történet,így még inkább magával tudott ragadni.Nem sűrűn tapasztalom már hogy olvasás közben egy-egy apró érintés,vagy néhány jelenet ilyen zsigeri szinten megmozgat bennem valamit,de itt folyamatosan ezt éreztem,éppen ezért nehezemre is esett letenni a könyvet,annyira nem akartam kiszakadni ebből a varázsból.Hiába nem történt a tabu témán kívül semmi olyan ami más átlagos történetben ne történhetne meg valahogy mégis teljesen beszippantott a könyv.Imádtam.Kár is lenne tagadni.Ebben mondjuk közrejátszott az is hogy ritka szerethetőek voltak a szereplők is,ami nagyon fontos volt hiszen ők állnak az egész könyv középpontjában.Nagyon szerettem Kenzi-t,mert igazi életre való és jószívű lány volt,egyszerű de annál szebb vágyakkal.Rendkívül hozzám nőtt az ő karaktere.Aztán ott van még Tor is,aki elsőre kicsit zárkózottnak és keménynek tűnhet a tetkós ,motoros külső mögött,de valójában végtelenül érző lélek.Elkötelezett állatmentő,és mindent megtesz a szeretteiért,és a végtelenségig fontos neki Kenzi,így nem is volt kérdés hogy őt is legalább annyira a szívembe fogom zárni mint Kenzi-t.Annyira szép és megható volt a szerelmük,ami ellen persze sokáig próbálnak küzdeni,de hát tudjuk hogy az érzelmeknek nem lehet igazán parancsolni…Rajtuk kívül a szereplők többsége is szimpatikus volt,és többükről is szívesen olvasnék a későbbiekben. :) Ami még mindenképp említést érdemel azok a reakciók a sztori végen,mert azok nagyon is hihetőek voltak,különösen Kenzi apjának Asher-nek a hozzáállása az igazsághoz.Szülőként nem lehetett könnyű egy ilyen helyzetet elfogadni..A lezárás pedig egyenesen megmelengette a szívem,és boldog mosollyal az arcomon engedtem útjukra a szereplőket az utolsó oldalak után.Nagyon örülök hogy rátaláltam erre a történetre,mert vétek lett volna kihagynom. Biztos nem most olvastam Carian Cole-tól utoljára. :)

ƨɔɴом>!
Carian Cole: Torn

Szóval ez úgy indult, hogy beleolvasok és paff vége lett…nem is értem:D
Szerettem ezt a könyvet igazából, a szereplőket is, bár a vége miatt kenyletelen voltam csillagot levonni. Kenzi marha szarul kezelte, de öröm és boldogság a szíve Toré *félig szarkazmus*

Szilvi00 P>!

I believe trust is a gift from someone, just like love is. Trusting and loving someone says I have faith in you.

Szilvi00 P>!

I'm just waiting for the one that makes me feel like forever wouldn't be long enough.

Szilvi00 P>!

Young love…first love is so innocent. So pure and trusting. So all encompassing. I shouldn't be on the receiving end of that love from her at my age, but in all honesty, she's my first love, too.

Szilvi00 P>!

Once you've lost someone you love with no explanation, no closure, no end – you're stuck in a torturous limbo. You don't know if you should hang on to that ray of hope that they might come back or give in to your grief and accept that they're gone.

Szilvi00 P>!

How can one little moment, one tiny touch, one quickening breath change so much?

My love,
Walk in the rain with me. Kiss me in the misty fog.
Let me hold you all night under the hush of the wind.
I'm waiting for you. Throwing pennies…making wishes.
I'm wishing only for you. Always for you.
Come back to me.
I'll fight for you. I'll fight for us.
Wish for me, too…and I'll make it come true.

Kapcsolódó szócikkek: Toren Grace

Are
My
Forever

Szilvi00 P>!

Hello, Satan. I know you've been waiting patiently for me since the demise of the good and noble Uncle Tor. I have a feeling I'll be staying here a while.

Szilvi00 P>!

I live in a deep, dark, perplexing sea of people. Some might be starfish, and some might be sharks. I just bob along on my little raft; watching and learning.

Szilvi00 P>!

I have no doubt we've always loved each other, but now I'm not sure what kind of love this is. I used to think love was love and there was no gray area, but I'm learning it's just not that simple after all. Love is like an onion, with a lot of layers and a lot of tears before you get to the good part.

All Torn Up sorozat · Összehasonlítás