Egy ​közeli ismerős (Adam Fawley 1.) 552 csillagozás

Cara Hunter: Egy közeli ismerős Cara Hunter: Egy közeli ismerős

Hogyan tűnhet el egy gyerek nyom nélkül?

A nyolcéves kislány, Daisy Mason eltűnik egy egyszerű családi vacsoráról. A csendes kertvárosban senki nem látott semmit – legalábbis ezt mondja mindenki.

Adam Fawley detektív ugyanakkor tudja, hogy tíz ilyen esetből kilencben csak olyan ember lehet a tettes, akit az áldozat ismert. Vagyis valaki hazudik.

Az óra ketyeg, könnyen kifuthatnak az időből…

Az Egy közeli ismerős egy új detektívsorozat első darabja, mely lázban tartja a brit krimiolvasókat és megjelenése óta előkelő helyen szerepel Anglia minden sikerlistáján.

„Cara Hunter máris úgy ír, mint egy profi. Imádnivaló tempó, egyre csak emelkedő feszültség”- The Times
„Magával ránt a rejtély, Hunter hagyja, hadd találgass – az utolsó oldalig ” – Daily Express
„Az egyik legjobb thriller, amit valaha olvastam” – Kathryn Croft

Eredeti megjelenés éve: 2017

400 oldal · ISBN: 9786155759499 · Fordította: Gömöri Péter

Gareth Quinn · Paul Ekman

Suba_Csaba P>!
Cara Hunter: Egy közeli ismerős

Hónapok óta szemezek Cara Hunter Adam Fawley sorozatával, de csak most futottam bele a könyvtárban az írónő első krimijébe. A könyv alaphelyzete rendkívül egyszerű: eltűnik egy nyolc éves kislány spoiler és a vele kapcsolatban álló emberek közül mindenki gyanús és mindenki titkol valamit. A történet felépítése tipikus: ahogy haladunk előre, mindenkiről kiderül valami izgalmas, valami rejtett dolog, amitől gyanúsabbá válik a többinél. Egyszer az egyik, másszor a másik szereplő kerül a nyomozók és a média kereszttüzébe. Peregnek a lapok, újabb titkok kerülnek felszínre, amik új megvilágításba helyezik az ügyet, majd jön a végkifejlet, ami hihetetlenül letaglózott.
Tetszett, hogy az írónő megbontotta a nyomozó szemszögéből történő mesélést néhány Twitter bejegyzéssel, kihallgatási jegyzőkönyvvel. Jók voltak a múltba való visszatérő fejezetek is, amivel újabb kételyeket és bizonytalanságot generált a szerző az olvasóban. Külön tetszettek a hiénaként viselkedő média befolyásoló erejét bemutató részek, valamint a térfigyelő kamerafelvételek visszanézéséről szóló fejezetek. Összességeben klassz kis krimi volt, vevő vagyok a folytatásra. Bizalmat szavazok a szerző következő könyveinek is.

Bea_Könyvutca P>!
Cara Hunter: Egy közeli ismerős

Ha most azonnal ajánlanom kellene egy thrillert, ami letehetetlenül leköti a figyelmet, a feszültség minden oldallal nőttön-nő, ami végig izgalomban tart, és szinte biztos, hogy nagyon gyorsan elolvasod, akkor bátran ajánlanám ezt a könyvet.

Ami még nagyon jó hír, hogy egy sorozat első része, tehát mindig lehet várni a következőre, ami az első részből kiindulva szintén remek élmény ígéretével kecsegtet.

Regina_Elek>!
Cara Hunter: Egy közeli ismerős

Ami nem esik meg a legjobb családban.

Az olyan bűnügyi esetek, ahol kiskorú a sértett, sokkal nagyobb felháborodást okoz, mint bármilyen más ügy. Egy ártatlan nyolc éves kislány senkinek sem tudna ártani, míg ő könnyen áldozatul eshet bárki keze által. Lehet akár egy idegen, akár egy hozzá közel álló személy, de ki és miért tenne ilyen szörnyűséget? Ha külső szemlélői vagyunk egy háztartásnak csak a harmonikus családi idillt látjuk, de amennyiben belépést kapunk benézni a zárt ajtók mögé akkor láthatjuk meg, azt a mérhetetlen különbséget, ami a valóság.

A történet a klasszikus krimi irodalmak formájában, de a mai kornak megfelelően íródott. Az emberek perceken belül tudomást szereznek bármilyen információról, ami könnyen okozhat félelmet és közfelháborodást, melynek következtében nyilvános felületen gondolkodás nélkül ítélkeznek.

Egy olyan esetről olvashatunk, ami bár fiktív, de valós tragikus események ihlették. Rendkívül jól megírt történet, apránként ismerjük meg a szereplőket és azok titkait, addig mi mindvégig feszülten várjuk a végkifejletet.

klara_matravolgyi>!
Cara Hunter: Egy közeli ismerős

Mostanában egyre inkább érzékenyebb vagyok azokra a történetekre, ahol a szülők rosszul bánnak a gyerekükkel. Ez annyit tesz, hogy szeneslapáttal venném kezelésbe azt a szülőt, aki nem tud szeretettel a gyermekei felé fordulni. Aki kíváncsi egy igazi elfuserált modern családra, ahol az áldozat körül ketten teljesen meg vannak nyomorítva lelkileg, egy pedig egy komplett idióta, annak nagyon ajánlom ezt az olvasmányt.
A vérforraló családi dráma mellett egy következetesen felépített, bravúros krimit kapunk. Csak kapkodtam a fejem: hol erre gyanakodtam, hol arra, és a végén már ötletem se volt, ki vitte el Daisy Masont. A lineáris történetfolyamba időnként közbeékelt kis előzményrészecskék bámulatosak voltak, kellőképp összezavartak. Ez a könyv kriminek és pszichothrillernek is kiváló.
És most álljunk meg egy pillanatra, és gondolkozzunk el rajta, hogyan lehetne jobbá tenni a társadalmunkat. Mert engem mélységesen megrendít, hogy ennyi sérült szülő van, akik sérültté teszik gyermekeiket.

Bla IP>!
Cara Hunter: Egy közeli ismerős

Nos, ez a könyv csak egy egyszerű kriminek indult: egy kislány eltűnik Oxford egy új lakónegyedében. De aztán a nyomozók tevékenysége nyomán kiderül, hogy egy súlyos családi dráma körülményei „forognak fenn”. Az írónő ügyesen keveri a lapokat, s a legvégén derül csak fény az ügyre egy olyan mesteri megoldással, amire senki sem számíthatott. Nagyon érdemes munka, szinte letehetetlen thriller. Érdemes lesz tán tovább olvasni a sorozatot, mert az írónő igen tehetséges…Igazi mai történet, ahol már az elképzelt környezet reakciói is szerepelnek a kialakult modern kommunikációs lehetőségek révén…

mate55 >!
Cara Hunter: Egy közeli ismerős

Érdekfeszítő thriller, nehezen megválaszolható erkölcsi dilemmákkal (felhívja a közvélemény figyelmét a gyermekek ellen elkövetett visszaélés megoldatlan problémájára). A történetben már az első oldalaktól érezhető feszültség, amikor a nyomozók által kiderített egyre talányosabb információk kezdenek, mint az esőcseppek, egyre nagyobb („fertőzött”) tócsává nőni, amely egy idő után alakot ölt, és mi olvasók, lassan rájövünk, hogy az egész egy kiterjedt amőbához kezd hasonlítani. Tudatos, feszes, egységes könyv: alig pár helyszínen mozgat alig pár szereplőt, és mégis az erkölcsi kérdések legbonyolultabb útvesztőjébe képes elvinni, miközben kerek egészet alkot. Bár a végén kiderül ki a tettes, és még a történet is kellőképp szövevényes, a könyv nem csak a rejtvényre épít, hanem annak lélektanára, a családi drámára, különböző motivációkra, melyeken keresztül bemutatja nekünk a tipikus és kevésbé tipikus karaktereket. Pozitívum, hogy az C. Hunter nem foglal állást egyik szereplő mellett sem. Mindenkinek részben igaza van, mégis, egy sem makulátlan közülük. Emberek. Ma már nem érdemes igazi hősökre pazarolni a papírt, amúgy sem lennének hitelesek.

dagikám >!
Cara Hunter: Egy közeli ismerős

Azt hittem,hogy megint egy sablonos történetbe fogok botlani,de kellemes meglepetés èrt. Vègig fenntartotta a figyelmemet a könyv,vègig izgultam a sztorit. Ès vègre valahára kijelenthetem,hogy elsőre eltaláltam,hogy mi lesz a csattanó. Az írónő úgy cseppegtette az információmorzsákat,hogy mindenki gyanús legyen,de sejtettem,hogy lesz egy csavar a vègèn. Mindenkiről derültek ki titkok,ès ismèt bebizonyosodott,hogy akivel együtt èlünk,azt sem lehet 100%-ban kiismerni. Mindenkèpp fogok mèg az írónőtől olvasni.

Réka0128 P>!

Hát ez izgalmas volt. :)

Már egy ideje szemeztem az írónő könyveivel, végül idén születésnapomra megkaptam három kötetét is. Mostanában nem olvastam krimit, úgyhogy kifejezetten jól esett elmerülni a Daisy Mason utána nyomozásban. Nagyon pörgős és csavarokkal teli történet, ami az első oldalaktól kezdve teljes mértékben lekötötte a figyelmem. Folyamatosan hajtott a kíváncsiság, hogy vajon ki lehet az elkövető és miért vitte el a kislányt. A befejezés elég meglepőre sikeredett, de nekem kicsit furcsa is volt.
A karakteralkotás sajnos nem igazán erőssége az írónőnek. Teljes mértékben felejthető szereplőket vonultatott fel, talán Daisy szülei voltak a legkidolgozottabbak mindenki közül. A főszereplő, Adam Fawley nyomozó, szinte alig szerepelt, ami nekem nagyon furcsa volt. Remélem, hogy a többi kötetben már kicsit jobban előtérbe kerül, ha már maga a sorozat címe is az ő nevét viseli.
A karakterektől eltekintve tetszett a könyv és nagyon kíváncsi vagyok a következő részekre is. :)

Cara Hunter: Egy közeli ismerős

Éppen a téma miatt emelkedik ki az átlag tucatkrimik közül. Jól megírt, gördülékeny a sztori és könnyen olvasható. Persze lehet okoskodni, hogy túl ilyen, meg nagyon olyan, de alapjáraton ez egy jó krimi hibái ellenére is.

Nemes_Tímea>!
Cara Hunter: Egy közeli ismerős

Elég sajátos stílusban megírt krimi, először hátra is hőköltem, hogy mi lesz ebből. De egyszer csak azon kaptam magam, hogy teljesen belemerülök és csak kapkodom a fejem. Nekem tetszettek a nyomozó karakterek is, Adam sorsa személyes okokból engem különösen megérintett. spoiler

mate55 >!

A férfi olyan, mint egy doboz csokoládé – ha túl sokáig állni hagyod, nem marad belőle más, csak a mogyorója.

Dors_Peabody>!

A legkényelmesebb hazugság a hallgatás.

Kapcsolódó szócikkek: hazugság
robinson P>!

Hát nem mindig megkönnyebbül az ember, amikor megmondja az igazat?

robinson P>!

Elképesztő, milyen pocsék hatással van az ember agyműködésére, ha mezítláb marad.

mate55>!

Még ma is megrendít, ha egy férfit sírni látok.

robinson P>!

Itt nyoma sincs királyfinak, aki hófehér paripáján a megmentésére sietne.

Ha az emberi faj többsége disznó is, olykor mégis egymásra talál egy kan meg egy koca, és a nászukból egy Leonardo születik.

robinson P>!

Egyik délután beállítottam az irodába a gyerekkocsival meg a csecsemővel, és ott találtam ezt a fiatal pipit tűsarkú cipőben, combközépig érő szoknyában és akkora fülbevalókkal a fülében, mint egy dísztárcsa.

robinson P>!

Lefogadom, ez a nő az égvilágon soha semmiért sem kér bocsánatot, bármilyen semmiségről legyen is szó.

Adam Fawley sorozat · Összehasonlítás