Public ​Display of Everything 5 csillagozás

Cara Dee: Public Display of Everything

“Is there a voyeur inside you? Or are you the one who would like an audience in the bedroom?”

Cory can’t keep a job. Flynn has a job he can no longer hide behind. A simple proposition in an effort to solve both of their problems leads two young men to confront the heartbreaks of their pasts in order to make a future together.

What starts as an innocent bit of voyeurism turns into a public display of…everything.

You know you like to watch.

162 oldal · ASIN: B00JHOR29C

loveQhuay>!
Cara Dee: Public Display of Everything

Ez annyira cuki volt! De olyan aranyos és édes. Imádom amikor árad a szerelem minden oldalról és a szereplők is annyira hétköznapiak a maguk emberi gondjaival, mint például a munka vagy albérlet keresés.

Tetszett, ahogy az írónő a pénzügyi gondokat kezelte, és ahogy Cory és Flynn mennyire ellentétei voltak a pénz értékének a két oldalán. Míg Flynn szinte szórta a pénzt, és úgy fizetett mindenhol, hogy nem nézte az árakat, addig Cory mindenhol az akciókat kereste, és a Tescoban vásárolt aznapi lejáratú ételeket. És ettől a tulajdonságuktól lettek igazán szerethetőek és emberiek. Meg persze imádtam, hogy az egész Londonban játszódott. És bár még csak egyszer voltam ott, simán el tudtam képzelni a helyzeteket és a helyszíneket ahol voltak a srácok.

Az írónőtől már megszoktam a gyors cselekményt, ezért most sem zavart, épp ellenkezőleg. Szeretem amikor a szereplők nem teketóriáznak és nem húzzák a végtelenségig a drámázást, és itt is szépen volt adagolva az hogy húzták egymás és a mi, olvasónk agyát is. Elbírtam volna még egy kis további tipi-tapit, de azért nem semmi első jelenet volt Cory és Flynn között. És amennyire ők megfeledkeztek arról a kameráról az éjjeliszekrényen, én épp annyira nem, és úúúgy vártam, hogy végre eszükbe jusson, hogy héé, az az este videóra lett véve ;) És a másodszori lejátszást is imádtam, de még hogy!

A cukormáz mögött persze voltak gondok is amik szép lassan lettek adagolva, és a végére kiderült az is, hogy a fejezetek elején íródott üzenetek kitől származnak, örültem neki, mert én sokkal rosszabbra számítottam.

Nagyon jó kis történet volt, imádtam olvasni, és Flynn olyan hamar a szívembe lopta magát a természetével. Az ilyen szereplők a gyengéim, de tényleg. Kis visszahúzódó, félénk, alig beszél, viszont ha igen, akkor csak okosságokat mond, aztán ha megnyílik akkor egy gyönyörű személyiséggel találkozunk. És érdekes pluszt adott a történethez Flynn munkája és maga a honlap is, bár részletesebb bemutatásnak jobban örültem volna, így csak elsiklottunk a felszín felett.

Továbbra is azt mondom, kérek még Cara Dee könyveket :)

lilice>!
Cara Dee: Public Display of Everything

Háhá, újabb limonádé darabra leltem a kategóriában. Bevallom a fülszöveg alapján sötét légkörre és durva, bdsm-et feszegető jelenetekre számítottam, de nem bánom, hogy cukormázat kaptam, jót tett a lelkemnek.
Ha nem lenne a körítés, hogy hőseink milyen apropóval akadnak egymásra, akkor azt mondhatnám, hogy egy klasszikus románccal van dolgunk, ami mentes a jelentősebb eseményektől, hatalmas akcióktól. És eltérően a nagyszabású, gazdag, vonzó és lehetőség szerint minél súlyosabb múltbéli terheket cipelő macsók köré épített történetektől (amiket egyébként szintén nagyon szeretek :D) inkább a hétköznapi életben megszokott dolgokkal játszik, egyszerű randevúkkal és konfliktusokkal tereli egymás felé a szereplőket.
Így viszont érdekes elegyét kapjuk a kettőnek. Nyitóképben megismerjük Coryt, aki egyik állásból esik a másikba, 30 évesen hostelekben tengődik, minden cucca elfér egy táskában, zéró kilátása bárminemű szép jövőre. A bárban, ahol a barátjának panaszolja éppen a legújabb kipenderítését, megszólítja egy srác, Flynn, és igen érdekes, nagy összeggel kecsegtető állásajánlatot tesz. Aztán beindul a gépezet. Pont, pont, pont.
Nagyon tetszett a tapogatózós rész, amikor lehetett érezni a köztük vibráló feszültséget, a várakozás izgalmát, hogy naaa, mikor törik meg a jég és ugranak végre egymásra. Megérte várni, jól megírt a dolog, de húzhatták volna még egy csöppet szerintem.
Az esemény után éles csapót kell elképzelni, mert innentől teljesen más lesz a hangvétel. A kapcsolatuk elmélyülését követhetjük nyomon, adalékokkal a srácok múltjából. És kiderül, hogy az egyes fejezetek elején olvasható, Corynak címzett rövid kis leveleket ki írta. Aztán vége. Nem hosszú alkotás, de nem volt hiányérzetem, szép kerek, lezárt történetet kapunk.
Kellemes, kompakt kis könyv. Kedvelhető karaktereket (k)és kiváló kikapcsolódást kapunk. Kinek kell… ööö… különb? :D

zwecki>!

Ami tetszett:
– Olvasmányos stílus, jó humor
– Érdekes alapötlet, de aztán valahogy ellaposodott sajnos
– Kedvelhető szereplők, akik azért fejlődnek is valamicskét a történet alatt

Ami nem tetszett:
– Kicsit sziruposan rózsaszín volt
– A fülszöveg alapján azt vártam volna, hogy a weboldal ötletét jobban hangsúlyozza majd a történet és nem csak találkozásukkor fog előkerülni
– Kár, hogy Flynn gondolatatit nem ismerhettem meg