Kávéivók ​zsebkönyve 46 csillagozás

Candace Rose Rardon: Kávéivók zsebkönyve

Magyarországon is a legtöbb felnőtt egy csésze (vagy bögre) forró kávéval kezdi a napot, sokan azért, hogy ne csak felkeljenek, hanem fel is ébredjenek. Pedig a kávé nem csupán egy serkentő ital: a legkülönfélébb pörkölési, főzési, ízesítési módszerek, népenként eltérő hagyományok és szertartások kapcsolódnak hozzá, szerte a világon. Ebből a zsebkönyvből megtudhatjuk, sok más érdekesség mellett, hogy mi a kávé elterjedésének története, milyen a kávébabot rejtő kávécseresznye szerkezete, milyen fortélyokon múlik a kávé frissessége, és persze a legfontosabb: milyen a tökéletes kávé!

Corvina, Budapest, 2021
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631367560 · Fordította: Gálvölgyi Judit

Linszyy P>!
Candace Rose Rardon: Kávéivók zsebkönyve

Érdekes volt, bár sok dolgot már tudtam a kávézási szokásokról. De jól bemutatta az eredetét, a különböző országok szokásait, a kávékészítés rengeteg módját, szóval akit érdekel a téma, annak ajánlom elolvasásra. Viszont főleg azokhoz szól a könyv, akik adnak a minőségre, és nem csak félálmosan lefőzik a kotyogóssal a reggeli kávét, hanem frissen darálják, különleges kévákat isznak és nem bánják, ha nem fél perc alatt fő le a kávéjuk. :D

Nikike_k>!
Candace Rose Rardon: Kávéivók zsebkönyve

Mivel az egyik kedvenc tevékenységem az olvasás mellet a kávézás, ezért alap volt, hogy ez a könyv hozzám kerüljön. Egy nagyon hasznos és informatív összefoglaló kötet a témában. Szépen tagolt. Egyetlen piciny negatívuma, hogy nem volt benne túl sok kép, sokkalta érdekesebb lett volna, ha több lett volna belőle. Azoknak ajánlom, akik még annyira nem gyakorlottak a témában és többet szeretnének tudni. ☺☕

mankaolvas>!
Candace Rose Rardon: Kávéivók zsebkönyve

Nagyon érdekes és tanulságos zsebkönyv volt. Mint megtudtam, a kávé a kávécseresznye gyümölcsből (!!!) készül, így már sokkal nyugodtabban iszok mindennap sok-sok kávét, hiszen a gyümölcs egészséges. :D Nagy kedvencem a latte, de a könyv ráébresztett mennyi mindent nem ismerek még kávé témában. A helyi hagyományokról nem is beszélve, bár van, amit nem is szeretnék kipróbálni. Külön köszi @Tattooed_Bookworm a kihívásodat, magamtól nem vettem volna kezembe ezt a könyvet, pedig igazán hasznos volt.

Zoltán_Bálint>!
Candace Rose Rardon: Kávéivók zsebkönyve

Jó kis zseb könyv tele érdekességgel: spoiler A könyv kiadása is nagyon igényes lett. Aki szeret kávézni annak érdemes a kezébe venni, mert biztos talál benne érdekes dolgot, de egyébként is jó volt átolvasni.

BBarb>!
Candace Rose Rardon: Kávéivók zsebkönyve

Most már biztosan tudom, hogy én csak hobbi kávézó vagyok.
A könyv nagyon érdekes, az illusztrációk aranyosak és megtudtam egy csomó dolgot a kávéról és a kávézásról. A felépítése jó, logikusan vezet végig minket. A kulturális kitekintés tetszett. off Egyedül annyit hiányolok, hogy a kapszulás kávéfőzőkről nem ír sokat, elég népszerűek mostanában, az is érdekelt volna.

A_cup_of_moonlight>!
Candace Rose Rardon: Kávéivók zsebkönyve

Nagyon érdekes könyv, melyben rengeteg hasznos dolgot lehet olvasni a kávéról. A köny jól van felépítve. Megismerhetjük különböző kultúrák kávéivási szokásait. Ezenkívül, jó olvasni arról, hogy mennyi fajta kávé van.

javorancsa>!
Candace Rose Rardon: Kávéivók zsebkönyve

Rengeteg új információval szolgált a könyv! Igazán érdekes és relaxáló volt olvasni egy bögre finom kávé mellett! Csak ajánlani tudom♥

Kata0403>!
Candace Rose Rardon: Kávéivók zsebkönyve

Könnyen emészthető, lényegre törő és mindemellett érdekes kis könyv.

Renáta_G>!
Candace Rose Rardon: Kávéivók zsebkönyve

A kötet segítségével bejárhatjuk a világ kávétermelő régióit is. Ellátogatunk Afrikába, az Arab-félszigetre, Ázsiába, Dél-Amerikába és Közép-Amerikába, hogy megtudjuk mely országokban és milyen kávéfajtákat termesztenek főként. Ezekben a fejezetekben megismerkedünk a leghíresebb kávéfajtákkal, mint például a Panamai Geisha, amely összetett, citrusos zamatú és különlegességét jól példázza, hogy 2019-ben egy árverésen kevesebb, mint fel kiló belőle 1029 dollárért kelt el, ami nagyjából 300 ezer forint. Ha engem kérdeztek, túl sok őrült rohangál a világban. :)

Olvashatunk még a koffeintartalomról, kiegészítőkről, népszerű eszpresszókról, főzési módokról, kávéfőzőkről, kínálasról, a kötet végén pedig érdekességeket találunk a kávézáshoz kötődő hagyományokról, szertartásokról a világ különböző pontjairól. Izgalmas bepillantást nyújt ez a bájos kis zsebkönyv a kávé világába.

Bővebben: https://www.kulturpara.hu/2021/09/izgalmas-tenyek-infor…