Nyár ​és New York (Carrie naplója 2.) 41 csillagozás

Candace Bushnell: Nyár és New York

A ​Carrie naplója című könyv folytatása, melyből megtudhatod, hogyan vált a Szex és New Yorkból ismert Carrie Bradshaw kisvárosi „verébből” – ahogy Samantha nevezte – nagyvárosi nővé, hogyan ismerkedett meg Mirandával, milyen vad partikon vettek részt hármasban, hogyan estek szerelembe, és hogyan ábrándultak nagyon gyorsan ki… Samantha Jones tippjei lányoknak New Yorkhoz: Ha egy férfi két év után nem kér feleségül, sosem fog. Lépj tovább! Soha ne adj fel egy jó lakást, még házasság miatt se! Mozgásod legyen gyors. És mindig olyan cipő legyen rajtad, amiben tudsz futni. Miranda Hobbs szabályai: Ne hagyd, hogy mások határozzák meg, ki vagy és mit tehetsz. Határozd meg magad. Minden pasi csalódás. Akárki akármit mond. Mert feministának lenni… azt jelenti, hogy ura vagy saját szexualitásodnak. Carrie Bradshaw útmutatója az igazi New York Cityhez: Shubert Theatre: érdemes felkeresni, ha már a színházi negyedben vagyunk. Voltam a kulisszák mögött! La Grenouille, elegáns francia étterem,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

GABO, Budapest, 2011
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636894733 · Fordította: Bozai Ágota

kuliga>!
Candace Bushnell: Nyár és New York

Nagyon nem az én könyvem, nem olvastam az előző részt (azt se tudtam van ilyen) – igazából csak a borító miatt kezdtem el olvasni, azt se tudtam, hogy miről fog szólni. Nem láttam a sorozatot, talán csak a filmet, de lehet azt is csak részletekben. Azért nagyjából tisztába voltam ki-kicsoda. De a történet nem mozgatott meg különösebben, a filmből, illetve a sorozatból látott részek, villanások, sokkal viccesebb, pörgősebb volt, mint a regényben bármelyik oldal. Strandon talán egynek elment volna, de fotalban egyhuzamba olvasásra, nem igazán alkalmas, a végén, már mindent kitaláltam, csak letehessem egy kicsit.

Thaliavilaga>!
Candace Bushnell: Nyár és New York

Az első 300 oldalt szörnyen untam és olyan érzésem volt, hogy ennek semmi köze a Szex és NY Carrie-éhez. Aztán a vége felpörgött, de sajnos így sem ér többet egy erős közepesnél. Nem hiszem el, hogy Carrie ilyen egyéniség nélküli kiscsaj volt valaha is…Szerintem Samantha és Miranda karaktere is nagyon kiforratlan, a pasikat meg egyenesen utáltam. Tipikusan az a sorozat, ami meg sem közelíti a tévéből ismert történetet.

N_Zitu>!
Candace Bushnell: Nyár és New York

Szex és New York rajongóknak kötelező!Kellems kis kikapcsolódós olvasmány!

xoxo_ivett>!
Candace Bushnell: Nyár és New York

Tetszett a könyv, nagyon élveztem az elejétől a végéig. Valamiért mégis jobban élveztem az előző részt, viszont szívesen folytattam volna még. Nagyon érdekel, hogyan barátkozik össze Samantha és Miranda Charlottetal. Bár a könyvbeli Samantha nézeteit még nem tartom annyira messzinek, mint a sorozatban, így annyira nem érzem különbözőnek a nézeteit Charlottenál. Hiszen az esküvő még képben volt mindkettőnél :). Persze ez már csak a sorozattal kapcsolatos előéleteim miatt alakult ki.
Valamint az is érdekel, hogy mi lesz Capotetal…

zsofi017>!
Candace Bushnell: Nyár és New York

Pont olyan volt,amilyenre számítottam.Egyszerű,könnyed kis olvasmány.Minden későbbi szereplő felbukkan benne,szóval jó megtudni,hogy mi volt a film előtt és elég nagy változáson mennek keresztül már a könyvben is. :)

LDorcsi>!
Candace Bushnell: Nyár és New York

Nagyon tetszett,bár meg kell,hogy valljam , Maggie-t nagyon idegesítőnek találtam..
Mindazonáltal az is érdekes ,hogy a könyvben Carrienek két húga van ,a sorozatban pedig csak egy.. Persze ,ez nem a könyv hibája !
Mulatságos, remek kikapcsolódást nyújt!

Veron P>!
Candace Bushnell: Nyár és New York

Az az igazság, hogy akárhonnan nézem is, kb. 4 csillagos. Ha mint szimpla rózsaszín könyvet nézem, akkor is, egynek jó, szórakoztat, de semmi több. Persze ha cinikus vagyok, ebben a témában már ez is nagy dolog:) Ha meg mint SATC-t nézzük, szintén. Mert leginkább nosztalgiának jó, ha már befejezték a sorozatot, meg a filmeket is (mondjuk utóbbiért nem kár, főleg a 2. rész után). Azt mondjuk már az eredeti könyv után tudtuk, hogy csak based on:) Viszont, ha már az előzményeken átrágtam magam, az még tervben van, hogy az eredeti könyvet újra olvasom, mert már nem emlékszem mennyire tért el:)

Candace Bushnell: Nyár és New York

Jó volt olvasni a fiatalkori Carrie-ről. Bevallom a sorozatot nem annyira néztem (a mozifilmek megvoltak persze), de ez a könyv tök sok emléket előhozott az én 17-18 éves önmagamról is. Sok gondolat van arról, hogy mihez kezdjen egy egyetem előtt álló fiatal az életével, ha nem akarja feladni önmagát. Sok tanulságra rá lehet jönni az olvasás közben, ám volt néhány rész, ami kicsit átcsapott az érdektelenségbe nálam, volt néhány szereplő akik nem mozgattak meg annyira, de egyébként majdnem, hogy tökéletes olvasmány azoknak akik szeretik a Szex és NY sorozatot és Carrie személyiségét. Ráadásul Samantha és Miranda tippjei/tanácsai nagyon hasznosak és viccesek, persze jó részüket nem kell komolyan venni, de mindre van helyzet a könyvben.

Candace Bushnell: Nyár és New York

Egyáltalán nem csalódtam, azt kaptam, amire számítottam. Már az első rész is nagyon tetszett, és sok könyvvel ellentétben ennek a sorozatnak a második részét is sikerült megszeretnem. Teljesen követhető volt a sztori, és igazából olvastatta magát. Jó volt megismerni azt, hogyan is találtak egymásra a lányok és lettek elválaszthatatlan barátnők. Imádom, hogy Carrie soha nem adja fel, örökösen „kergeti” az álmait és azt is, hogy igazáből „őrült” a csaj. Örülök, hogy elolvastam, de valamennyire sajnálom, hogy már befejeztem, mert már most hiányoznak a csajok őrültségei.:))

zakkant>!

Csak mert valami nem tart örökké, nem jelenti azt, hogy semmi értelme nem volt, míg tartott. Nem jelenti azt, hogy nem volt fontos.

zakkant>!

Egy számú szabály – jelenti ki a forgalomba lépve. – Mindig úgy kell kinézni, mintha tudnád, hová mész: akkor is, ha nem tudod.

Karacsinta>!

– Nem minden nő akar modell lenni?
– Nem. De minden férfi modellekkel akar járni.

Lettka>!

– A szív megköveteli, amit a szív megkövetel – mondja némiképp titokzatosan.
Rosszallón csücsörítem ajkamat.
Az ember azt hinné, a szívnek több esze van.

Lettka>!

– Ha férfiakról van szó, minden az egójukról szól.

Lettka>!

– Mi van akkor, ha csak én gondolom, hogy meg tudom csinálni, és senki más? Mi van akkor, ha becsapom magamat?
– Ó, Carrie! – mosolyog. – Nem tudod, hogy minden író így érez? A félelem a munka része.

xoxo_ivett>!

Nekem ebben a pillanatban könnyebb lenne vízvezeték szerelőnek lennem, mint sexinek.

Lettka>!

– Hát, unalmas lehetek, de fárasztó nem vagyok.
– Ja, és a vidékiség. Ne mondd el – közölte Samantha. – New Yorkban kell egy kis shtick.
– Shtick?
– Igen. Annak mondd magad, aki vagy, csak polírozd fel egy kicsit.

Lettka>!

– Ez a probléma. Ha azzal állsz neki, hogy szörnyű lesz, akkor szörnyű is lesz.

Lettka>!

Tudom, hogy nem lenne szabad, hogy nem jó ez így. De valami idegenség lett úrrá érzelmeimen. Olyan mélyre süllyedtem, hogy innen már csak lefelé van út.