Isprinsessan (Fjällbacka 1.) 1 csillagozás

Camilla Läckberg: Isprinsessan

„Huset var ödsligt och tomt. Kylan trängde in i alla vrår. En tunn hinna av is hade bildats i badkaret. Hon hade börjat anta en lätt blåaktig ton. Han tyckte att hon såg ut som en prinsessa där hon låg. En isprinsessa. Han sträckte ut handen och rörde vid henne. Blodet på hennes handleder hade för länge sedan stelnat. Kärleken till henne hade aldrig varit starkare. Han smekte hennes arm, som om han smekte den själ som nu flytt kroppen. Han vände sig inte om nar han gick. Det var inte adjö, utan på återseende.”

I debutromanen Isprinsessan förlägger Camilla Läckberg handlingen vintertid till sin hemort Fjällbacka. Hon tecknar ett porträtt av ett slutet samhälle där alla, på gott och ont, vet allt om varandra och där det yttre skenet har stor betydelse.

Eredeti megjelenés éve: 2003

Månpocket, 2004

Zsofir P>!
Camilla Läckberg: Isprinsessan

Meglepően jó volt. A második és a harmadik részt már olvastam, azok se rosszak, noha nem is kiemelkedőek. Ezért volt kellemes csalódás, hogy a sorozat kezdő része kerek egész.

Fjällbacka, kisváros Svédország nyugati partján. Nyáron özönlenek a turisták, de télen letisztul, csak az állandó lakosok maradnak ott. Mindenki ismer mindenkit.
Läckberg kiválóan fogja meg a télire lecsupaszított városka hangulatát. A szomszédok nemigen pletykálnak, inkább magukba zárkóznak. Erikát érdekli az eset, a saját szakállára kíváncsiskodik. Közben zajlik a hivatalos rendőrségi nyomozás is. A szerző kiváló egyensúlyban tartja a krimi szálat és a magánéleti hátteret. Nagyon tetszett a két főszereplő megismerkedése, esetlenségük bájos és szívmelengető.
Az Anna-szál feldühített, de fontos, nem lehet kikerülni, félrenézni.

Fjällbacka sorozat · Összehasonlítás