A ​toronyőr (Fjällbacka 7.) 230 csillagozás

Camilla Läckberg: A toronyőr Camilla Läckberg: A toronyőr

Egy nyár eleji éjszakán Annie Wester bepattan a kocsijába, a keze a kormányon csupa vér. A kisfiával az egyetlen biztonságos helyre hajt, amit ismer: a Fjällbacka partjainál húzódó Grskär szigetére. Nem érdekli, hogy a szóbeszéd úgy tartja, hogy ott, a gyönyörű, ódon világítótorony árnyékában kísértetek tanyáznak.
Mats Sverin, a nő kamaszkori szerelme szintén nemrég költözött vissza Fjällbackába, s meg is látogatja Annie-t a szigeten. Ám a férfit másnap holtan találják a lakásában. A Patrik Hedström vezette nyomozás igen hamar elakad, mert noha Matsot mindenki szerette, senki nem ismerte igazán. Miért nem beszélt soha a magánéletéről? Mit rejtegetett? Patrik és csapata erejét megfeszítve dolgozik a bűntény felgöngyölítésén, és szép lassan hátborzongató titkokra derül fény…

Eredeti megjelenés éve: 2009

400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633243794 · Fordította: Dobosi Beáta

Erica Falck · Patrik Hedström · Bertil Mellberg

bokrichard >!
Camilla Läckberg: A toronyőr

Ami Chris Carter-nek a brutalitással átszőtt sorozatgyilkosság(mert most ezt olvastam sokat), az Läckberg-nek a családi drámákkal, tragédiával átszőtt (nem túl akciódús) nyomozgatás. Direkt ezzel a kifejezéssel élek. Fél lépést előre, sokat hátra, ahogy a könyvvel kapcsolatban érzek. A könyv központi eleme (a kakis pelust leszámítva, meg hogy ki hogy cseréli) a gyász, a halvány misztikummal átszőtt múltbéli események, és a jelen drámái is a bánatot ontják, na meg az unalmat. Együtt érzek, szörnyű dolgok játszódnak, de nagyon halovány, nem tartja fenn az érdeklődést, a homályba vész, semmi izgalom. Sajnálom, de megint lepontozás áldozata lett egy Läckberg kötet, pedig az előző után reménykedtem. De most már végigolvasom az összeset, mert lehetőség van rá, szóval a negatív kritikák ellenére menetelek tovább.

smetalin>!
Camilla Läckberg: A toronyőr

Ez most annyira nem volt az igazi………..
A megszokott múlt és jelen kapcsolat is erőltetett volt, no meg kitalálható a múlt, ami szerintem nem volt izgi, szomorú, igen, de ennyi. A jelen meg..sok mellékszál, amik csak szerteágaztak és néhol még kapcsolat sem volt. A főcsapás, hát na, azt nyolc öregasszony se találta volna ki, miért és hogyan és minek? Ez sem volt izgi, szomorú, talán. Menet közben meg papás-mamást olvashattunk szereplőink életéből és persze a mélabú-gyász most itt is jelen volt.

Paulinusz_Tünde P>!
Camilla Läckberg: A toronyőr

„Magányos vagy nyugodt és békés, nézőpont kérdése”

Ez a rész viselt meg a legjobban. Nem tudom miért, de ezt nehéz szívvel olvastam. Mind a múltban történtek miatt, mind a jelenben történtek miatt. Itt is nagyon vékony informácók vannak, szinte csak annyit kapunk, amennyit okvetlenül tudnunk kell. Egy idő után mindig felmerült bennem a gondolat: mi van ha. És tényleg.
A múltban történtek miatt remegtem a dühtől. Megtudtam volna ölni azt a két gyászhuszárt, akik a világítótoronyban voltak. Mennyi fájdalom, mennyi sérülés, szomorúság, kegyetlenség és reménytelenség.
Ez a rész megviselt nagyon.

Zanit>!
Camilla Läckberg: A toronyőr

Ismét a szokásos: nem rágtam le a körmöm tőle, de kellemesen kikapcsol (ha nem húzza az írónő dolgokat a végtelenségig).
A főszereplők semmilyensége egyre jobban bosszant, Mellberg karaktere az, ami még mindig olvasom a sorozatot.
Folytatom, nem adom fel, jöhet a következő rész.

Kókuszka >!
Camilla Läckberg: A toronyőr

A nyomozás mellett fő témája a családon belüli erőszak. Ahogy megszokhattuk több szálon és idősíkon fut. A jelent és a múltat összeköti a nők családon belüli bántalmazása, kiszolgáltatott helyzete és mindennek fő áldozata a gyermek. Olvasmányos, de sokszor a felesleges részek miatt nem éreztem a pörgést, az izgalmat. Szeretem, ahogy Camilla Lackberg ír, de ez most nem az én könyvem volt. Olthatatlan olvasási vágyam könyvei iránt parkolópályára került.

Szimirza>!
Camilla Läckberg: A toronyőr

Minden részben lenyűgöz az írónő! A borító meg egyik kedvencem a sorozatból.

Youditta>!
Camilla Läckberg: A toronyőr

A sorozatot kedvelem, mert az írónő jól találta ki a szereplőket, nyomozókat, családtagokat. Mindig kapunk történéseket a nyomozók aktuális magánéleti eseményeiről, mint ahogy ezt a skandináv krimikben megszokhattuk.
DE itt konkrétan a fejemet majdnem falba vertem már, mert ezt nagyon túlzásba vitte az írónő. Konrètan nem szólt az első 150-200 oldal másról, mint a nyomozók magánéletéről. Szóval, most akkor a krimi a főszál vagy a skandináv szappanopera??? Áhh.

Egyébként a történet érdekes, jól felépített volt. Rövid kis fejezetekkel jól taktikázott Läckberg, mert amikor végre beindult a könyv, akkor legalább 3-4 szálon futott a történet. Mondjuk egy szálra nem kaptunk teljes választ. spoiler
Fontos szervezetet épített be az írónő a családon belüli erőszak ellen harcoló, illetve a nőknek védelmet adó szervezettel, mert fontos erre felhívni a figyelmet, hogy mindig van más út, mint bántalmazó kapcsolatban élni. A könyv nem mutatott könnyű utat, és nem is az a valóságban sem, tehát nem áltat. spoiler
Ha nem rinyáltatná a szereplőit és nem akarna lassan tényleg skandináv szappanoperát létrehozni Läckberg, akkor sokkal jobb is lehetne az egész könyv, mert akkor nem untam volna magam agyon a könyv első felén.

gyuszi64>!
Camilla Läckberg: A toronyőr

A sorozat hetedik kötete sajnos már nem adott újat (az is lehet, hogy megszoktam az írónő stílusát). Izgalmas, persze, változatos események, sok-sok idővonal – de a fő cselekmény vége nem tetszik, meg további 2-3 cselekményszál elvarrása sem…

Lehet, hogy a sok baljós esemény az oka (nagyjából minden történetvonalban jelen van a tragédia), esetleg a túlzott feminizmus, de számomra egyelőre itt a sorozat vége. Igazából az első négy rész után akartam abbahagyni; az ötödiket még nem bántam meg (a fő cselekményszál szellemessége miatt), de a hatodik és hetedik kötet elolvasása utólag feleslegesnek tűnik.

Még úgy is leállok, ha látom, hogy a 8-9-10. rész magasra értékelt a molyon…

PRicsmond>!

Mellbergnek, mint mindenki másnak, két füle volt, de ritkán használta arra, hogy
meghallgasson bármit is.

123. oldal (Animus, 2019)

robinson P>!

– Gondolom, még nem tudjátok.
– Mit is? – Paula kávét kanalazott a szűrőbe.
– Reggel elszabadult a pokol.
Paula kíváncsian pillantott rá.
– Mi történt?
– Mellberg sajtótájékoztatót tartott.

PRicsmond>!

Patrik elmerengett rajta, hogyan képesek az emberek ilyen rendet tartani. Ő hiába törte magát, hogy összepakoljon az íróasztalán, mindig, amikor hátat fordított, valami gonosz manó őrületes rumlit csinált.

Kapcsolódó szócikkek: Patrik Hedström · rendetlenség
robinson P>!

Olyan közel jártak már. Lassan kezdett ideges lenni. Az utóbbi napokban az volt az érzése, hogy amit annyira gondosan felépített, összedőléssel fenyeget.

– Világítótorony?
– A szigeten áll egy tizenkilencedik századi világítótorony és egy ház, amiben a toronyőr lakott a családjával.
– Magányos lehetett.

PRicsmond>!

A kisfiúk figyelmesen nézték, és Ericának bandzsítania kellett, hogy visszanézzen mindkettőjükre. Ennyi szeretet egyszerre!

robinson P>!

Signe azonban mindig is tudatában volt, hogy a másodperc tört része alatt elveszíthet mindent.

Ferencz_Krisztina>!

Gyakran elkövetjük azt a hibát, hogy a gyászolókat magukra hagyjuk. Azt hisszük, nyugalomra van szükségük, és békén kell hagynunk őket. Pedig pont az ellenkezője az igaz.

119

Belle_Maundrell >!

– Sok dolog van, amelyet nem láthatunk. De ez nem azt jelenti, hogy nem is léteznek.

266. oldal (Animus, 2019)

Belle_Maundrell >!

De az álmok valóra válhatnak, az imák meghallgatásra találhatnak.

41. oldal (Animus, 2019)

Fjällbacka sorozat · Összehasonlítás