A ​boszorkány (Fjällbacka 10.) 25 csillagozás

Camilla Läckberg: A boszorkány

A négyéves Linnea eltűnése egy fjällbackai tanyáról mindenkiben fájdalmas emlékeket idéz fel. Harminc évvel ezelőtt ugyanis épp ezen a helyen veszett nyoma egy másik kislánynak, akit később holtan találtak. A meggyilkolásával két tizenhárom éves lányt vádoltak, de mivel kiskorúak voltak, megúszták a börtönbüntetést. Csupán véletlen, hogy Linnea pont akkor tűnt el, amikor egyikük, az azóta világhírűvé vált Marie Wall színésznő visszatért a városba, hogy filmet forgasson?
Noha Patrik Hedström valószínűtlennek véli, a nyomozócsoport elkezdi kivizsgálni, lehet-e összefüggés a két eset között. Ebben segítségükre van Erica Falck is, aki régóta dolgozik a harminc évvel ezelőtti bűntényről szóló könyvén. Megkezdődik a hajtóvadászat, ám a helyieken eluralkodó félelem többet követel: boszorkányüldözést. Márpedig annak több évszázados hagyományai vannak errefelé…

Eredeti cím: Häxan

Eredeti megjelenés éve: 2017

Animus, Budapest, 2018
592 oldal · ISBN: 9789633245552 · Fordította: Dobosi Beáta
Animus, Budapest, 2018
592 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633245545 · Fordította: Dobosi Beáta

robinson P
Camilla Läckberg: A boszorkány

A Fjällbacka-saga tizedik része tipikus Camilla Läckberg könyv.
Sok a rizsa, sok a felesleges mellékalak, esemény. Aztán egy ponton letehetetlenné válik. Lackberg rajongóknak tetszeni fog.

Camilla Läckberg: A boszorkány

10. alkalommal látogatunk Fjallbackába és veszünk részt a Tanumshede-i rendőrség nyomozásában. Hát Camilla nem spóroltál az oldalszámban, 3 történetszál, dupla annyi szereplő, mint az eddigi részekben. Eddig is a múlt és jelen történései között követhettük a cselekményeket, na most még az 1600-as évek végébe is kirándulást teszünk, habár igazán ez talán ki is maradhatott volna. Megismertük Ellen történetét, aki férje halála után a testvére házában kénytelen lányával költözni, hogy ne kerüljenek az utcára. Itt beleszeret testvére férjébe Prebenbe, majd hatalmasat kell csalódnia végül pedig boszorkányságért el ítélik. Ez az eseményszál szerintem csak a cím miatt kellett, hogy valami kapcsolódjon is a boszorkányokhoz.
Patricnak és csapata ezúttal egy kisgyerek halála kapcsán kell nyomozni, a különös a történetben, hogy 30 évvel korábban ugyanarról a tanyáról a 4 éves kis Stella hasonló körülmények között tűnt el és halt meg. Először a 13 éves Helen és Marie magára vállalta a gyilkosságot majd visszavonták vallomásukat. Nea halála pontosan akkor történik amikor Marie immár hollywoody sztárként visszatér, Erica pedig éppen ekkor akar írni az esetről.
Még egy plusz történetszál, hogy Camilla is beleírta történetébe a menekülteket akik próbálnak beilleszkedni a svéd társadalomba.
Erica általában mindig belefolyik a nyomozásba, nos ez itt sincs másképp, de a sok történetszál miatt és a szereplők túlzsúfoltsága miatt itt most nem tűnik ki, de természetesen a megoldásokra itt is Ő jön rá először.
A rendőrség toporog a nyomozással, párhuzamosan próbálják meg felderíteni a múlt és jelen bűneseteit, különösen annak fényében, hogy az eredeti nyomozás vezetője öngyilkossága előtt kételkedni kezdett Helen és Marie bűnösségében, így viszont rá kellett jönnie mindenkinek, hogy a gyilkos 30 éve megúszta a gyilkosságot. Eléggé kusza már a szereplők közti kapcsolat erre pedig még rátesz egy lapáttal, hogy Helen fia Sam és Marie lánya Jessie összejönnek, és a meggyilkolt kis Stella testvérének Sanna-nak a lánya Vendela ki nem állhatja a szerelmeseket és mindent megtesz, hogy megalázza Jessei-t. Ebben segítségére van Basse és menekült ellenes Nils akinek apja a menekültek egyik pártfogója. Vendela-ék nagyon megalázzák Jessiet, aki ennek hatására a szintén lelki sérült Sam-mel ördögi bosszút forralnak. És ehhez még plusz adalékként a menekültek is gyanúba keverednek és támadás áldozatai lesznek.
Szép szám ez a 10-es valószínűleg az írónő valami nagyot akart alkotni, messziről indított, sok szálat és szereplőt mozgatva, a teljes írói arzenálját meg akarta mutatni, ismét volt exhumálás, Erica és Patric részéről a boldog végletekig egymás mellett kitartó család, ismét volt esküvő, babavárás, és természetesen Anna is szerepel ebben a részben is. Na őt én már a 3. részben kiírtam volna, de talán ez volt az első rész ahol már nem ment az idegeimre, a végén pedig már nagyon drukkoltam, hogy ne érje semmi tragédia, mert akkor a következő rész egyharmada az ő lelkének pátyolgatásával fog eltelni.
Nem ez a legjobb része a sorozatnak. A nyomozás sem a leggyorsabb, inkább a drámai hatásra fektette az írónő a hangsúlyt, hát a végével nagyon odatette magát. Erre a végre nem számítottam az erősre sikerült, csak valahogy jobban össze lehetett volna hozni a szálakat, mert Sam és Jessie megtorló akciója nagyot szólt, de a kislányok gyilkosa utáni nyomozás szerintem meg gyorsan el lett varrva.
Aki az eddig köteteket olvasta az mindenképp olvassa el ezt is, aki még nem olvasott azért ne ezzel a résszel kezdje.

Anarchia_Könyvblog P
Camilla Läckberg: A boszorkány

Camilla Läckberg olyan tökéletesen játszik a témákkal, hogy csak kapkodom a fejem. Csodálatos, ahogy a hármas idősíkkal, és a több szemszögből látható karakterekkel dolgozik. Alakítja, formálja őket, és a szemünk előtt bontakozik ki minden ami az ő elméjében megszületett. Olyan normális, és hétköznapi embereket alkot meg a műveiben, akik akár a mi szomszédaink is lehetnek, ezáltal sokkal közelebb érzem magamhoz mind a szereplőket, mind a történetet. Nagyon szeretem ezeket a rövid fejezeteket, mivel így igazán felcsigázza az embert, ahogy oldalról oldalra lapozva egyre több titok tárul elénk, és mielőtt megtudnánk valamit máris egy következő fejezetben találjuk magunkat, ahol még több rejtéllyel kell szembenézni.

Rendeld meg 16% kedvezménnyel és ásd bele magad a rejtélybe!
Ajánló folytatása a honlapon:

Camilla Läckberg: A boszorkány

Nehéz véleményt, főleg „értő hozzászólást” írni. Az izgalom, a várva várt olvasási élmény nekem nem adatott meg. A múlt titkai, a jelen bűnei és a mellékszálak nagyon lassan hömpölyögtek. Camilla Lackberg most is olvasmányosan, gördülékenyen ír. Korunk problémáira is rámutat: a menekültek miatt elszabaduló indulatok, ők a közkedvelt bűnbakok mindenre. A fiatalok céltalansága, helyük keresése a világban, mely gyakran meggondolatlan önbíráskodáshoz vezet. A fő krimi szál viszont ellaposodik. A nyomozást megtörő 1670-es években játszódó boszorkánysággal megvádolt Elin története már-már izgalmasabb volt.

Zanit
Camilla Läckberg: A boszorkány

Fjällbacka-i „Szomszédok” egy újabb epizódja, pár gyilkossággal megbonyolítva.
Három szálon fut a történet, az elején fogalmam sem volt, hogyan fonódnak majd össze, mi közük egymáshoz.
A migráns-téma nélkül egész jól el tudtam volna lenni, de megértem, miért került bele.
Erica nem változott semmit, továbbra is olyan kotnyeles, mint volt. A kedvencem, Mellberg is hozta a szokásos formáját, őt változatlanul imádom. spoiler
Fordulat és csavar volt a végén rendesen, ebben nem volt hiba.
Messze nem tökéletes ez a sorozat, de a hibáival is együtt tudom szeretni. Ha 100-150 oldallal kevesebb lett volna, gondolok itt pl. spoiler, megkapta volna az öt csillagot is.

Lobelin
Camilla Läckberg: A boszorkány

Lassan, nagyon lassan hömpölygött, és hosszú volt… túl sok benne a család, és egyre kevesebb a történés… a sorozat eléggé kimerülőben van szerintem…

Barbár
Camilla Läckberg: A boszorkány

A krimi és a politikailag korrekt mese ötvözete. Ma ilyet illik írni Svédországban. Vaskos kötet, de olvastatja magát. Egyes fordulatok könnyen kitalálhatók, de a fő kérdések, a két gyerekgyilkosság végig izgalomban tartják az olvasót. Az 1671-72-ben zajló boszorkánytörténet nyugodtan elmaradhatott volna. Talán csak azért szerepel, hogy az írónő megindokolja a címet. Ha esetleg nem találtuk volna ki az összefüggést a jelenben játszódó történettel, akkor a köszönetnyilvánítás előtt az 587. oldalon direktben olvashatjuk.

Krisztina71
Camilla Läckberg: A boszorkány

A Fjällbacka sorozat minden kötetét olvastam, ezért a szereplőket szinte ismerősként köszönthettem, bár az életük néha túl tragkusra és bonyolultra sikerül! Ebben a részben a töténet volt az ahol kicsit túl sok minden történt. De ezért nem lehetett letenni és lankadni egy pillanatra sem! Végig kétszázas fordulaton pörgött. Nagyon várom a következő részt!

zeany
Camilla Läckberg: A boszorkány

Rengeteg benne a felesleges rész, nagyon nyögvenyelős az egész, alig lehet vele haladni.

Gábor_Hernádi
Camilla Läckberg: A boszorkány

A Fjällbacka sorozat új kötete sok mindenben a ‘leg’. (Talán) a legvastagabb, a legtöbb idősíkon játszódó, sok szempontból a legaktuálisabb, de mindenképp a legmegrázóbb végkimenetelű. Ami a a konyv végen történik, az még a sokat látott kisvárost, sőt az egész országot megrázza.

robinson P

Martin ivott egy korty kávét a törékeny kis csészéből.
– Kopi luwak – mondta Dagmar, amikor látta a férfi elégedett arckifejezését. – A legnagyobb unokám hozza be Svédországba. Olyan kávébabból készül, amelyet a cibetmacska megeszik, aztán kikakál. Összegyűjtik, megmossák és megpörkölik. Nem olcsó kávé, hatszáz korona csészénként,

Kapcsolódó szócikkek: kávé
robinson MP

– Valójában igen egyszerűen és gyorsan megállapítható, hogy boszorkány-e egy nőszemély vagy férfiember, ami azt illeti… Mert nem szabad elfelejtenünk, hogy nem csak a nők engedhetnek a sátán csábításának. Persze nők körében gyakrabban megesik, mert ők könnyebben hajlanak rá.

robinson MP

Háromgyerekes anyaként tudta, hogy a fehér mágnesként vonzza a ragacsos gyerekkezeket.

Kókuszka

De a furcsa az, hogy belülről nem változik az ember. Néha megijedek a tükörképemtől, és azon merengek, ki ez az öreg nő?

PRicsmond

A hazugságot csak egy hajszál választotta el a szerepjátszástól, és ő már korán beletanult mindkettőbe.

Kókuszka

Az élet nagy rejtélye, hogy minél jobban vár az ember valamit, annál hosszabbnak tűnik az idő, mire megkapja.

robinson MP

De felesleges elmúlt dolgok miatt bánkódnia. Van, amin nem lehet változtatni.

PRicsmond

A csúcson óriási a küzdelem, és ha az ember itt akar maradni, folyton teljesítenie kell.

robinson MP

Patrik belátta, hogy a feleségének igaza van. Ami túlontúl gyakran megesett.

robinson MP

Egy részét kiszakították belőle. Ketten voltak a világ ellen. Most meg itt állt egy szál magában.