Üldöz ​a vágy (Bűbájos boszorkák 6.) 41 csillagozás

A tudás lehet halálos is
Cameron Dokey: Üldöz a vágy

Phoebe Halliwell úgy érzi, hogy szüksége van egy kis intellektuális kalandra, ezért beiratkozik egy főiskolára. Az egyik kurzuson találkozik a szívtipró Brett-tel, aki már a kezdetektől meglehetősen egyértelművé teszi a Phoebevel kapcsolatos terveit. Brett mellett Phoebenek a fiú vérmes természetű exbarátnőjével, Wendyvel is zöld ágra kell vergődnie valamiképp. Miután Phoebe és Brett úgy dönt, hogy együttműködik egy kutatási projektben, a lány hirtelen fenyegető üzenetet kap egy ismeretlentől. Látszólag Wendy a nyilvánvaló bűnbak, ám Phoebe megérzi, hogy valójában természetfeletti erők keze van a dologban.

Eredeti megjelenés éve: 2000

M&C, Budapest, 2005
172 oldal · ISBN: 9637342915 · Fordította: Ipacs Miklós

Piper Halliwell · Phoebe Halliwell · Prue Halliwell

Gorkie P>!

Cameron Dokey: Üldöz a vágy A tudás lehet halálos is

Egy picit vegyes érzéseim vannak ezzel a könyvvel kapcsolatban. Az egyik szál nagyon tetszett, míg a másik inkább bosszantott.

Phoebe kutatást végez a főiskolán egy régi legenda után. Nem is sejti, hogy milyen kalamajkába keveredik. Nagyon tetszett ez a szál, érdekes volt és jól ki lett dolgozva.

A másik szál Prue és Piper viaskodása volt ugyanazért a srácért. Ez a része nagyon zavaró volt. Bár a végén kapunk magyarázatot, egyáltalán nem tetszett a viselkedésük, sem egymással, sem Phoebe-vel szemben.

Vajon, miért úgy vannak összeválogatva a részek, hogy mindig a hiányos szerelmi életük a téma? A filmekben azért ez nem volt ennyire erőltetett. Ráadásul, még mindig fent tartom, hogy butábban vannak ábrázolva, mint indokolva lenne.

Csak is a legendás történet miatt 4 csillag, mert az tényleg nagyon tetszett.

M&C, Budapest, 2005
172 oldal · ISBN: 9637342915 · Fordította: Ipacs Miklós
BubbleTea>!

Cameron Dokey: Üldöz a vágy A tudás lehet halálos is

Nekem nagyon-nagyon tetszett ez a rész, eddigi kedvenc! :) Ami a legjobban tetszett, hogy az elejétől a végéig fenntartotta az érdeklődésemet. Izgalmas volt mindkét történetszál. Phoebe Halloween-es nyomozása valóban ijesztő volt, míg Piper és Prue szerelmi története romantikus, és néhol vicces.
Összességében minden volt benne; nyomozás, szellemek, warlock, szerelem, testvéri civakodás, jó poénok és az igazság győzedelme. Szóval, nagyon jó volt, mindenkinek ajánlom! :)

Libricica>!

Cameron Dokey: Üldöz a vágy A tudás lehet halálos is

Furcsa volt olvasni ezt, mert ezekben a könyvekben valahogy Prue és Piper mindig a sorozatbeli énjük ellentétje. Például nem hinném, hogy ennyire összekapnának egy spoiler miatt. Az egész nagyon furcsa volt, főleg az, hogy Phoebe mennyire kimaradt abból a szálból spoiler. Ha már Phoebe, akkor érdemes megemlíteni, hogy az ő szála sokkal érdekesebb volt és mindig vártam, hogy újra hozzá kalandozzunk.

Nem volt tökéletes, de Phoebe szála és a vége – na meg a hangulat – miatt azért érdemel sok csillagot. Nem egy atomfizika történet, de néha nem is arra van szüksége az embernek. A Bűbájos boszorkák könyveknél csak egy bajom van, hogy nem mindig tudom elhelyezni időben őket a sorozathoz képest.

Frytu>!

Cameron Dokey: Üldöz a vágy A tudás lehet halálos is

Anno imádtam a sorozatot és ez az első könyv amit olvastam. Jó volt kicsit nosztalgiázni a könyvvel, mert a hangulata hasonló volt. Tetszett a legenda és a rejtély, ami után Phoebe nyomozott, a szerelmi háromszöges testvéri kakaskodás Piper és Prue között már kevésbé, így örültem, hogy az inkább csak egy háttér szál volt és inkább Phoebe kutatása volt a középpontban.

Madárka_>!

Cameron Dokey: Üldöz a vágy A tudás lehet halálos is

A maga idejében nagy kedvencem volt a sorozat, és a könyvtől is azt kaptam, amit vártam. Egy jó kis boszis történetet.

Két szálon futott a cselekmény. Az egyikben Phoebe fősikolai kutatását, feladatát követhetjük végig, a másikban Prue és Piper kap egy közös szálat.
Phoebe szála nagyon tetszett. Meg volt benne a jó kis Bűbájos boszis izgalom, de a másik szál idegesített sokszor, mert nem akartam elhinni, hogy két ilyen dörzsölt boszorkányt hogy lehet megvezetni, és miért nem jönnek rá, hogy valmi nincs rendben.

Összességében tetszett a történet, és jó volt nosztalgiázni, felidézni azt az időszakot, mikor a tévé előtt ültem és vártam, hogy kezdődjön a következő epizód.

hd_dori P>!

Hát olvastam már jobb Charmed könyvet… :(
A sztori a maga nemében érdekes volt, tetszett a két szál, Phoebe nyomázása és Piper, Prue pasi gondja, igaz, Phoebe szála jóval érdekesebb volt.
Ami nagyon nem tetszett, az a szereplők karakteridegen cselekedetei. Egyikőjük sem úgy viselkedett, mint ahogy azt a sorozatból megszokhattuk, és ez nagyon frusztrálóan hatott rám. Közben pedig megvolt a Charmed-os feelingje, de a szereplők mintha mégsem ugyanazok lettek volna. Jó, persze, igaz, hogy a Piper és Prue bűbáj hatása alatt álltak, de emelett is, hogy tudja az ember, túlságosan mások voltak.

Cameron Dokey: Üldöz a vágy A tudás lehet halálos is

Ismét csak pozitívan tudok nyilatkozni a könyvről.
Végre odáig jutott a történet, hogy Phoebe fősulira megy. Remélem, ez ugyanolyan izgalmakat hoz majd a későbbi könyvekben is, mint ebben a részben, illetve a filmsorozatban is. Phoebe így kicsit „elszabadul” a Halliwell házból és egy új környezetbe kerül, ahol azt hihetné az ember, hogy némileg kiszabadul a mágikus világból is, de nem.
A másik nyerő dolog, ami mindig érdekessé tette a lányok történetét a filmben is, az az egymás közti rivalizálás, gonosz által elbájolás. Ebben a könyvben is izgalmas és bevallom némiképpen szórakoztató volt Prue és Piper „harcát” olvasni.
És mivel minden jó, ha a vége jó, így reménykedtem, hogy nem lesz benne semmi „disznóság” és a végén, újra együtt lesz Hármak Ereje! :)

george08>!

Cameron Dokey: Üldöz a vágy A tudás lehet halálos is

Az egyik legjobb kötet a sorozatban. Több szálon fut és bár sejthető, hogy hova fog kifutni a végére, nem lehet letenni.
Itt már kezdett rátalálni a széria a képernyős testvérére és néha már tényleg azt éreztette, hogy ezt már láttam az egyik részben, pedig szerintem ez nem igaz.
Vannak hibák, logikátlanságok és olyan dolgok, amiket az eredeti, tv karakterek nem biztos, hogy megtettek volna, mert már gondolatban is hülyén hangoznak. Itt minden ami eszükbe jut az jó, utána meg néznek, hogy jaj már megint mi történt…

ValerinLanz P>!

Cameron Dokey: Üldöz a vágy A tudás lehet halálos is

Ez egy kifejezetten tetszetős rész volt, talán azért, mert korábban ezt nem olvastam, így nem tudhattam, mire számítsak. A borító megint nagyon szép, örülök, hogy Piper van „elől”. :)
Maga a történet is tetszett, mert egyrészről spoiler Kicsit szomorú és borzasztó volt látni, spoiler
Mindeközben pedig Phoebe nyomozott a sulijában egy história után, ami spoiler
A vége nagyon tetszett, spoiler

BallaNóci>!

Cameron Dokey: Üldöz a vágy A tudás lehet halálos is

Érdekes, hogy ismèt egy szerelmi problémába ütköztünk. Prue és Piper szála engem nagyon nem tudott lekötni.
Phoebe része viszont annál inkább. Nagyon érdekes történetet elemzett, teljesen beszippantott. Örülök, hogy végül jó vége lett.

Ninácska P>!

– Szeret. Nem szeret. Szeret. Nem szeret. Szeret…

Andrée>!

Elnézést, tudják megidéztem egy szellemet, az pedig berágott, és mérgében rám akarta dönteni a könyvespolcot.

Kapcsolódó szócikkek: Phoebe Halliwell
Ninácska P>!

Idő őrei, lebbentsétek föl a fátylat,
tárja föl a múlt titkait eme varázslat.
A jelen és a múlt összetalálkozzon,
a megidézett szellem utat mutasson.
A szereplők eltávoztak, ám lelkük él,
őket segítségül hívni, ez a cél.

53. oldal - Üldöz a vágy (M&C Kft., 2005)

Andrée>!

Hagin professzor jó magas ember volt torzonborz szürke hajjal. Miután sikeresen fullasztó krétaporfelhőbe burkolta a fél termet, végül talált egy minden szempontból kifogástalan krétadarabot, és írni kezdett vele a táblára. Phoebe szóhasználata szerint a professzor kréta-kretén volt, viszont a legjobb tanár akivel valaha találkozott.

Kapcsolódó szócikkek: Phoebe Halliwell
AntoNia917>!

Phoebe számára akkor is nyilvánvaló lett volna Mr. Williams futballistamúltja, ha nem olvasott volna róla az évkönyvben. Magas, szögletes termetével Phoebet leginkább egy sétáló hűtőgépre emlékeztette.

37-38. oldal, 3. fejezet (M & C Kft., 2005)

hd_dori P>!

Düh, irigység, harag, méreg,
Ne hagyj békét torz lelkének,
Marják keserű könnyek arcát,
Bosszúm elhozza végső harcát.

Kapcsolódó szócikkek: Phoebe Halliwell · Piper Halliwell · Prue Halliwell

Carla Jablonski: Cigány bűbájok A gonosznak több arca létezik…

Bűbájos boszorkák sorozat · Összehasonlítás