Elborulva (Fairfax 2.) 70 csillagozás

Calia Read: Elborulva

Azt mondják, Victoriának hívnak.
Azt mondják, huszonhét éves vagyok.
Azt mondják, hat hónapja vagyok a Fairfaxben.
Azt mondják, a férjem meghalt, és nincs gyerekem.
De hát Wes szinte minden éjjel meglátogat, és Evelynt egész nap a karomban tartom.
Azt mondják… azt mondják… azt mondják…
Én meg azt mondom, itt az ideje, hogy kibogozzam a múltamat és kiderítsem az igazságot.

A nagy sikert aratott Szétcsúszva című regény szerzője, Calia Read ismét a Fairfax egyik lakójának történetét meséli el, a tőle megszokott, rejtélyekkel és feszültséggel teli módon. És a végén itt sem marad el a hihetetlen, mindenre magyarázatot adó fordulat.

Önálló regényként is olvasható.

Eredeti mű: Calia Read: Unhinge

Eredeti megjelenés éve: 2016

WOW, Budapest, 2016
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158027069 · Fordította: Dudás Éva

Sinclair Montgomery

DarknessAngel
Calia Read: Elborulva

Calia Read megint darabokra tört. Az előző részből okulva, itt már éberebb voltam, és levontam a magam következtetéseit, a végén mégis akkorát néztem, hogy csak na! Nem hiszem el, hogy ez történt. Hogy egy ilyen szép szavakkal megírt könyv képes ennyire fájdalmas lenni, és én mégis szeretem. Mert mást nem is lehet.
Annyira izgalmas volt Victoriával együtt visszatekinteni, és felfedezni az elefeljtett emlékeit. És amikor azokban Sinclair is felbukkant…. ^-^ Ő volt minden rosszban a jó, a fény a sötétségben, nem is csoda, hogy mind Victoria, mind az olvasó fülig beleszeret.
Az utolsó részek, és az epilógus – na ott teljesen kész voltam. Szörnyű, ami Victoriával történt, megértem, hogy inkább a felejtést választotta. Amit viszont nem értek, hogy hol volt Sinclair? Miért nem ment hozzá, amikor lehetett, és Victória anyja és legjobb barátnője miért nem világosították föl a babával kapcsolatban? Annyi megválaszolatlan kérdés. Lehetett volna még sokkal hosszabb a könyv, hogy ezekre is részletesebb választ kapjunk, vagy hogy Sinclair és Victória is többet szerepeljen együtt. Ez egy kicsit hiányzott, de amúgy csodálatos egy könyv. Tényleg csak ajánlom, habár a végén valahogy így néztem ki: https://media.giphy.com/media/yk64CaweMrauI/giphy.gif

agi89 P
Calia Read: Elborulva

És Calia Read megint megcsinálta!!!

Komolyan nem találok szavakat.
Zseniális ez a könyve is.

Teljesen a padlóra küldött.
Aztán felkapart, de adott egy akkora pofont amitől még most is a földön heverek…

Olvassátok, mert
– elképesztően addiktív,
– végtelenül izgalmas,
– totál „belemászik” a fejedbe és lelkedbe!

P.S. Most már biztos hogy van egy új kedvenc íróm. :)

WOW, Budapest, 2016
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158027069 · Fordította: Dudás Éva
Viktória_Erdei
Calia Read: Elborulva

Már az első könyv is fantasztikus volt. A másodikban sem csalódtam. Összetörte a szívem, és utána összerakta. Voltak gondolataim, vajon mi történhetett, mire nem emlékszik Victoria, de erre nem számítottam. Calia Read megcsinálta, hogy még az utolsó lapon is meglepetést tartogasson. Mindvégig fenntartotta az érdeklődésem.
Mindenkinek csak ajánlani tudom.

perpetua P
Calia Read: Elborulva

A Szétcsúszva a kedvenc WOW könyvem, imádtam és nagyon magasra tette a mércét, de Calia Read most is nagyot alkotott, ezt a részt is borzasztóan szerettem, a végén leesett az állam és ugyanúgy végig izgultam, hogy mi lesz ennek a helyzetnek a megoldása.
A Fairfay remek könyv alapanyag, mert számos érdekes lakóval találkozhatunk, úgyhogy ha ilyen remek hátteret kapnak én még szívesen olvasnék róluk. Tetszik, hogy a szereplőkkel együtt rakosgatjuk össze a kirakós darabjait és velük együtt csodálkozunk rá az újabb dolgokra. Ha mindenképp választanom kellene, egy kicist nagyobb hatással volt rám Naomi története, de maga a történet, a cselekmény itt is levett a lábamról.
Victoria korábbi élete tökéletes volt, legalábbis a látszat ez volt. A gyakorlott olvasók viszont megtanulták, hogy a látszat mögött mindig szörnyűségeket lehet felfedezni. A fülszöveg alapján nem ilyen történetre számítottam. Nem gondoltam, hogy ilyen élete volt, mielőtt a Fairfaxbe került. Ahhoz, hogy ez a rész is 5 csillagot érdemeljen kellett viszont most is egy zseniális csavar, egy nagyon jó lezárás, és az Írónő most is kitett magáért. Én tényleg még szeretnék sok könyvet olvasni tőle. :)

Calia Read: Elborulva

Az igazság három dologra képes: szabaddá tesz, megtör vagy teljessé tesz.

Szkeptikus voltam, hogy sikerül-e ugyanazt hozni, mint az első résznél, de az írónőnek sikerült újra végigtáncolt az idegeimen. Hiába volt minden erőfeszítésem, hogy felkészüljek, hiába figyeltem minden apró jelre, a történet annyira magával ragadott, hogy csak sodródtam Victoriával együtt. Aztán ugyanakkorát koppantam, mint ő.
Egyszerűen zseniális, hogy Calia Read újra megcsinálta.

Bővebben: http://mfkata-about.blogspot.hu/2016/06/calia-read-elbo…

kocybaba P
Calia Read: Elborulva

Elképesztő, hogy másodszorra is megcsinálta az írónő, (ha nem még jobban, mint előtte.) Pedig ezúttal tényleg próbáltam felkészülni és megacélozni magamat, de így is sikerült ugyanúgy magával ragadnia, megtévesztenie, elérzékenyítenie és felkavarnia. Teljesen belemerültem Victoriával együtt a múltja kibogozásába, vele közösen kerestem a válaszokat Wes rejtélyes viselkedésére, Sinclair iránti érzelmeire, Evelyn szerepére, anyjával való viszonyára, miközben hol a jelenben, hol a múltban találtam magamat. A végére pedig leesett az állam és még milliónyi kérdés foglalkoztatott. És ki tudja, hány Fairfax lakóról lehetne még írni (remélem jó sokról), de ha az mind ilyen remekül sikerül, akkor én mindenképpen állok elébe.

ƨɔɴом
Calia Read: Elborulva

Soha nem gondoltam, hogy ketszer meg lehet ugyanazt csinalni, es hogy szo nelkul ketszer ugyanabba a csapdaba bele setalok, es mindennek tetejeben meg elvezni fogom.
Hatalmas leborulas Calia Read elott, mert olyan zsenialisan tud irni, ahogyan kevesen. A szalak sokszor osszefolynak es elmosodnak, de megis a nagy kaosz es zurzavar kepes egy olyan elegyet es egyseges egeszt alkotni, ami egy bomba erejevel sopor le a labadrol. Legalabbis engem sikerult neki.

vIVIv
Calia Read: Elborulva

És megint megcsinálta azt a csavart, amire senki sem gondolt. Fantasztikus volt megint elmerülni a Fairfax egyik betegének a fejében és történetében, ahogy a dolgok egyre jobban megvilágosodnak és kuszálódnak össze.
Sinclar volt az, aki nekem is megdobogtatta a szívemet és a lehető legjobb dolog Victoria életében. És a végén mégis csak ott van az a bizonyos közös „dolog” :) Annak úgy örültem. :)
Viszont ez a Wes dolog kikészített. Nem találom rá a szavakat.
Calia Read-et csak úgy lehet olvasni, hogy a külvilágot elfelejtet és csak a könyvnek szenteled az egész napot. Mert ha nem ezt teszed, suttog a füledbe….térj vissza hozzám. :) Köszönöm ezt a remek könyvet. :)

efenera P
Calia Read: Elborulva

Calia Read most már tényleg az egyik legkedveltebb írómmá vált!
Minden oldala lekötött, a vége pedig ismételten sokkolt, de nem annyira mint az előző kötetnél! A Szétcsúszva könyvnél én is eléggé szétcsúsztam a végére, itt csak egy szimpla sokk ért… Jó ég mit írtam, szimpla sokk? Ez azért enyhe csúsztatás, rendesen ledöbbentem… Nem is tudom mit írjak… kedvenc lett! :)
Calia Read újra beszippantott a Fairfax őrült világába, ahonnan nagyon nehéz visszatérni. Sok hasonló fantasztikus könyvet szeretnék még olvasni az írónőtől!

@WOW_Kiadó köszönöm szépen a kiadást! *.* =) <3

pillangovirag
Calia Read: Elborulva

Elgondolkodtató, meghökkentő s egyszerűen lehetettlen történet magával ragad beszippant s fel ébreszt.

Itt nincs levegő.
Őrületet lélegzünk be.
Elmebajt lélegzünk ki.
És az emberek körülöttem? Nekik látszólag megfelel.

WOW_Kiadó KU

Egy kicsit mindenki őrült. Annak kell lenni, hogy túlélje ezt a világot.

WOW_Kiadó KU

A szerelem háromdimenziós. Annyira mély és óriási. Annyira erőteljes, hogy az ember nem mondhatja ki a szót anélkül, hogy érzelmek áradnának szét az arcán és látszódnának a szemében.

WOW_Kiadó KU

Minden párnak vannak nehéz időszakai. A férjem néha az őrületbe kerget, máskor meg nem tudok betelni vele. De többnyire az őrületbe kerget.

DarknessAngel

– Ami köztünk van, az irányíthatatlan.

Kapcsolódó szócikkek: Sinclair Montgomery
MFKata P

Az igazság három dologra képes: szabaddá tesz, megtör vagy teljessé tesz.

WOW_Kiadó KU

Időben állj le! Semmi jó nem származhat abból, ha megfordulsz és a múltadba bámulsz.

WOW_Kiadó KU

Victoria körül minden olyan titokzatos volt, és mégis csábító. A mosolya álmokról mesélt, az ajka egy ígéretről, hogy valami jó következik. Egyik tenyerén a titkait nyújtotta, a másikon pedig az álmait. És a szemével biztatott, hogy merjek választani. Figyelmen kívül hagytam mindkettőt, és megcéloztam a szívét.

WOW_Kiadó KU

Olyan sok titkot tartogat a szerelem. Hogyan talál ránk? Mikor támad? Hol kerül rá sor?
A játékszerei vagyunk, úgy járkálunk a világban, hogy nem vagyunk tudatában, bármelyik pillanatban lecsaphat. Ne szövögessünk terveket! Akár küzdünk ellene, akár önként vállaljuk, a szerelem körénk fonja magát, és amikor megtörténik, többé nem szabadulhatunk.

MFKata P

(…) soha nem vehetsz el egy gyereket az anyjától. Olyan, mintha az alvó oroszlán bajszát ráncigálnád. A végeredmény nem fog tetszeni.