Költői ​mesterség 3 csillagozás

Caius Valerius Catullus – Publius Vergilius Maro – Quintus Horatius Flaccus – Publius Ovidius Naso: Költői mesterség

Catullus, Vergilius Horatius Ovidius műveiből.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Populart Füzetek

anesz P

Az első meglepetésem a költőkkel kapcsolatosan az életkoruk volt. Valamiért azt hittem, hogy mindegyik hosszú életet élt, talán a régmúlt tévesztett meg. Viszont Catullus alig 30 évet élt, Vergilius 51-et.
Catullus verseiből az életszeretet árad, a szerelem, annak csalódásai. Vergilius művei nekem kicsit magasröptűek voltak. Nem kaptam kedvet az Aeneis elolvasásához. Horatiusnak elég sokrétű a költészete: a népnevelő versek mellett, szerelmes versekkel , természetet magasztalókkal, sőt népmesét megéneklő költeménnyel is találkoztam.
Ovidiust ismertem közülük a legjobban, hiszen az Átváltozások pár száz oldalán már átrágtam magam. Legjobban a száműzetésében íródott művei érintettek meg.