A ​Mars szégyene (A Mars szégyene 1.) 14 csillagozás

Tudománytalan fantasztikus ponyva
Cabe Ferrant: A Mars szégyene Cabe Ferrant: A Mars szégyene

„A munkanap végén megnézem, hogy aznap hányszor, hol és mikor kellett beavatkoznia a párologtatást vezérlő programnak. Ez – a fejlett technikának hála – eddig minden esetben nulla volt. Ami tökéletesen megfelelt a Mars terraformálását célzó programnak, az automatikus párologtatóknak, a főnökeimnek és nekem.”

Eredeti megjelenés éve: 2015

Magánkiadás, Pécs, 2016
ISBN: 9786758000567 · Felolvasta: Gépész
36 oldal

Cabe Ferrant: A Mars szégyene Tudománytalan fantasztikus ponyva

A MEK-en bogarásztam hallgatnivalót, valami rövidet és könnyedet, amíg színezgetek. Az alcíme tűnt fel rögtön: Tudománytalan fantasztikus ponyva. Nos, tényleg az… De jól szórakoztam rajta. A cselekménye minimális, cserébe nagy kitérőkkel mesél a marsi életről, az ott létező mágiáról, és az emberek bolygóhoz való hasonulásáról, amitől tényleg marslakókká válnak. Megtudjuk azt is, miért lett naplopó elbeszélőnk a Mars szégyene, s ez végül hogyan lesz a segítségére az események megoldásában. Mindezt kellemesen mesélős, humoros stílusban, alig 2 óra alatt… Plusz, bár a felolvasó lelkes amatőrnek számít, hangja remekül illik a mesélő karakteréhez.

Magánkiadás, Pécs, 2016
ISBN: 9786758000567 · Felolvasta: Gépész
MóroczMárk>!

Cabe Ferrant: A Mars szégyene Tudománytalan fantasztikus ponyva

Rövid de annál humorosabb space fantasy a szó legeslegszorosabb értelmében: a Marson játszódik és aki ide kerül mindenkiből ogre, tünde, pixie egyszóval varázslény lesz. Kivéve főszereplőnket.

Nagyon tetszett a humora, minden 3. mondatot lehetne humoros idézetként kezelni. A hasonlatok is ügyesek. A kórházban látott film csak nem az Alkonyat lenne :D?

dorkabuba>!

Cabe Ferrant: A Mars szégyene Tudománytalan fantasztikus ponyva

Tudománytalan fantasztikus ponyva. A helyzet az, hogy szerintem tudományosabb, mint némely sci-finek deklarált történet. De ponyvának ponyva. És egyértelműen hit or miss – én remekül szórakoztam.
    Narrátorunk elmeséli saját történetét a Marson, miközben egy rendkívüli dolog szakítja meg unalmasnak szeretett műszakját. Az egész alapötlet nagyon jó szerintem, miszerint az ember alkalmazkodik a Marshoz biológiai szinten, amikor odaér spoiler. Nem beszélve a rejtélyről, amit a végén kapunk.
    Gyakorlatilag egy paródia. Emlékeztetett az Űrgolyhókra és A fuszeklik fejedelmére. Néha nagyon fárasztó, elvétve erőltetett, de összességében egy hangosan nevetős 2 óra (hangoskönyvben). Valószínűleg globálisan nem hiánypótló, de az én hiányomat pótolta. Hamarosan meghallgatom a következő részét is.

NyZita>!

Cabe Ferrant: A Mars szégyene Tudománytalan fantasztikus ponyva

Engem a „tudománytalan fantasztikus ponyva” alcím egyből megfogott :D Igazi eszement történet, vagy egyelőre inkább csak bevezető a mágiával átitatott Marsról, ahol a mezei homo sapiens órák alatt vámpírrá, ogrévá, tündérré vagy hasonló mesebeli lénnyé alakul át. Legalábbis az esetek 99,9 százalékában.

Főhősünk ezen ritka kisebbséghez tartozik, és bár legszívesebben csak csinálná a nagy semmit egy párologtató-telep központjában, pechjére úgy fest, hogy valami komoly Mars-Föld konfliktus közepébe csöppen. Igazi elborult sztori, máris kíváncsi vagyok a folytatásra :D

Sytix>!

Cabe Ferrant: A Mars szégyene Tudománytalan fantasztikus ponyva

Nos ez egy érdekes könyv volt. Mint fantasy-t nem igazán tudom értékelni, mert az alig-alig fellelhető mágia, illetve az ebben a témában ismerős szereplőtípusok (ogre, törpe, stb.) említés szintjén történő megjelenítése édes kevés. Véleményem szerint a humor viszi el a hátán a rövidke történetet, mely azonban így sem hagyott bennem maradandó nyomokat.

BBarb>!

Cabe Ferrant: A Mars szégyene Tudománytalan fantasztikus ponyva

Érdekes kombinációja a sci-fi-nek és a fantasy-nak. A főszereplőnk végeláthatatlanuk nyomja a maga szövegét és csak néha néha kapcsolódunk be az igazi „eseményekbe”. Sajátos humora van a történetnek és egyedi a „világkép”. A végére egy kicsit mérges vagyok, mert így azért nem zárulhat egy történet.
Hangoskönyvben hallgattam, így egy dolgot nem értek még, hogy egy 36 oldalas könyvből hogy lett 2 óra hosszás hanganyag.

chhaya>!

– És te mit fogsz csinálni?
– Amihez a legjobban értek. Semmit.
– De hát, lehet, hogy az egész Marsot veszély fenyegeti! – háborodott fel. – Te meg csak ülnél itt és…
– És ha nem itt ülök, attól elmúlik a Mars fenyegetettsége? Mert akkor szívesen
odébb ülök!

chhaya>!

Beethoven V., avagy Sors szimfóniájának néhány első taktusa jelezte elkerülhetetlen sorsomat. Dolgoznom kell. És ez elég nagy csapás, még itt a Marson is.

Kapcsolódó szócikkek: Ludwig van Beethoven
chhaya>!

Marhaságokon merengek, tehát vagyok – hogy Descartes úr is szóhoz jusson.

Kapcsolódó szócikkek: René Descartes
chhaya>!

A Mars nagy része pedig még ma is sivatag és tundra – dacára a sikló méretű földi giliszták áldozatos munkájának, amik észt veszejtve táplálkoznak és ürítenek, mit sem sejtve arról, hogy létfenntartásukat aljas módon kihasználva, első osztályú humuszt állíttatunk elő velük. De ha tudnának róla, akkor is csinálnák tovább, mert muszáj neki, ha nem akarnak éhen halni. Bár gőzöm sincs, hogy egy földi gilisztának van-e akarata?
Ezen a fogas kérdésen elmerengtem.

MóroczMárk>!

Sokért nem adtam volna, ha abban a percben én vagyok John Carter, a Mars hadura. De jó öreg Edgar Rice Burroughs engem elfelejtett beleírni a regényébe.

Amethyst >!

A vámpírok a biológia lét egy eddig ismeretlen kvantumállapotában leledzenek,
egyszerre élők és halottak. Elvileg semmilyen belső életfunkció nem mutatható ki
náluk, ennek ellenére tudatuknál vannak, mozognak, képesek az ön- és
fajfenntartásra. A fene egy meg őket!

Kapcsolódó szócikkek: vámpír
Sheska P>!

Ezen újfent elgondolkodtam. Mint a régi Schwarzenegger-filmekben. Terminátor. Nem is lenne rossz. Élő szövet a belső fémvázon, százhúsz évig működő belső energiaforrás. Szinte elpusztíthatatlanul, betegségek nélkül, szuper képességekkel.

chhaya>!

Egyszerű itt az élet a Marson, ahol körülbelül húszmilliónyi kalandvágyó kókler, különc éldegélt, békés egyet nem értésben. Akik ráadásul szemre jobban különböznek egymástól, mint a történelem során emberek még sohasem. Két marsi jobban különbözhet egymástól, mint egy huszonegyedik századi szépségkirálynő, egy hím australopithecustól. Még akkor is, ha mindkettő kábé azonos szellemi képességekkel bír. Mármint a szépségkirálynő, meg a jó öreg pithecus. Azt nem tudom, hogy e feltételezett páros tagjai miben érthetnének egyet, de azt igen, hogy nekünk itt a Marson miben sikerült közös nevezőre jutnunk. A szeparatizmusban.

chhaya>!

De ne a saját sorsomon siránkozzak. Az úgyse szokott sikerülni, annál sokkal jobb kedélyű fickó vagyok. Folyton elröhögöm a tragédiát.

Amethyst >!

Jelenleg így állunk, azazhogy, én ülök.

A Mars szégyene sorozat · Összehasonlítás