Min ​morbror trollkarlen (Berättelsen om Narnia 1.) 1 csillagozás

C. S. Lewis: Min morbror trollkarlen

DETTA ÄR BERÄTTELSEN om något som hände för mycket länge sedan, och det är en berättelse av stor vikt, för den förklarar hur alla resorna mellan vår värld och landet Narnia började.

För att undersöka kraften hos ett par magiska ringar skickar morbror Andrew ut Digory och Polly i det okända. De hamnar i en främmande värld och får med egna ögon uppleva hur Narnia föds och måste bekämpa en ondskefull häxa som hotar landet.

Eredeti megjelenés éve: 1955

Bonnier Carlsen, Strockholm, 2017
206 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789163893469 · Fordította: C. S. Lewis · Illusztrálta: Pauline Baynes

Zsofir>!
C. S. Lewis: Min morbror trollkarlen

Sajnálom, hogy nem gyerekként olvastam, de azért így is tetszett a könyv. Néha kicsit talán túlságosan is didaktikus volt, de ennyi még belefér. Az eleje lassan indult, utána viszont az volt az érzésem, hogy minden nehézség, részfeladat gyorsan megoldódott. Örülök, hogy nem került bele 2-300 oldal üresjárat. Külön pozitívum, hogy a kislány főszereplő nem csak dísz, hanem aktív formálója az eseményeknek.
A szerző (utólag) remekül összefűzte a szálakat és előkészítette a terepet az ismert második részhez.

Berättelsen om Narnia sorozat · Összehasonlítás