L'Odyssée ​du Passeur d'Aurore (Le Monde de Narnia 5.) 1 csillagozás

C. S. Lewis: L'Odyssée du Passeur d'Aurore C. S. Lewis: L'Odyssée du Passeur d'Aurore C. S. Lewis: L'Odyssée du Passeur d'Aurore C. S. Lewis: L'Odyssée du Passeur d'Aurore

Pour Edmund et Lucy, leur cousin Eustache Clarence est le garçon le plus insupportable d'Angleterre. Mais le jour où les trois enfants entrent dans un tableau et sont précipités dans les flots, à quelques brasses du navire de Caspian, roi de Narnia, Eustache perd sa belle assurance. Quelle part prendra-t-il à l'extraordinaire aventure qui les attend ?

Le monde enchanté de Narnia, le pays de l'imaginaire, vous attend.

Eredeti megjelenés éve: 1952

Gallimard, Párizs, 2008
272 oldal · ISBN: 9782070619047 · Fordította: Philippe Morgaut · Illusztrálta: Pauline Baynes

SandraMarseille>!
C. S. Lewis: L'Odyssée du Passeur d'Aurore

Igazán eseménydús, talán kicsit túlzsúfolt is. Sárkány, átok, rabszolgaság, emberkereskedelem, utazás, és a világvége, na meg Aslan országának keresése. Vegyes érzéseim vannak, mert a pörgős cselekmény ellenére is sokszor untam, de ez már csak így van a Narnia sorozattal. Nagyon nem nekem íródott. Ráadásul logikátlan. C. S. Lewis kitaláltak, hogy sosem lehet előre tudni, hogy mennyi idő telt el Narniában két látogatás között, de a ruhásszekrényes kötetben még Lucy ki-be járt és mindig ugyanabba az időbe érkezett vissza, aztán a következő kötetben jött ez a random idő ötlet és már több száz év telt el az újabb látogatásukig, majd ebben a részben megint egy rövidebb időszak után tértek vissza, hogy Caspianhoz csatlakozzanak. Nem szeretem a következetlenséget. Ha valóban ilyen mértékben kiszámíthatlan a Narniában eltelt idő, akkor már a ruhásszekrényes kötetben sem találkozhatott volna Lucy újra meg újra a faunnal és jó eséllyel a 3 (?) látogatás között annyi időnek kellett volna eltelni, hogy a boszorkányt se ismerjék meg. Na mindegy.

Le Monde de Narnia sorozat · Összehasonlítás