Csodák 8 csillagozás

C. S. Lewis: Csodák C. S. Lewis: Csodák

A ​kereszténység csodák nélkül elképzelhetetlen. Más vallások – például a buddhizmus – lényegét nem érinti, ha a hozzá fűződő csodákat legendának tekintjük, ám a keresztény hit éppenséggel két nagy csodán – a megtestesülésen és a feltámadáson – alapszik. A kérdés tehát: hihetnek-e értelmes emberek a csodákban?
Lewis szerint a tapasztalat csodák létét sem bizonyítani, sem cáfolni nem tudja, hiszen érzékeink nem csalhatatlanok – mindig gondolhatjuk, hogy a káprázat játszadozott velünk. Még kevésbé képes erre a történelem. „Bár sokan úgy gondolják – írja – ,hogy szabályszerű történelmi vizsgálódással megállapíthatjuk, vajon ekkor vagy akkor valóban csoda történt-e. Csakhogy szabályszerűen vizsgálódni sem tudunk anélkül, hogy el ne döntenénk, vajon egyáltalában lehetséges-e, hogy csoda történjen, s ha igen, akkor mennyire valószínű.”
Mielőtt tehát a tapasztalatra vagy a történelemre hivatkozhatnánk, először a filozófiai kérdést kell tisztáznunk. A Csodák című könyv azonban… (tovább)

Harmat, Budapest, 2016
272 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632883601 · Fordította: Somogyi György
Harmat, Budapest, 1994
214 oldal · ISBN: 9637954317 · Fordította: Somogyi György

Msabee>!
C. S. Lewis: Csodák

C. S. Lewis életem nagy tanítója. Sokat tanulok tőle minden alkalommal, amikor olvasom, arról az igazságról, amivel már korábban megismerkedtem.
A Csodák igazi élményt jelentett számomra mind lelkileg, mind intellektuálisan. Sok nagy filozófus és teológus tekintete felsejlik a lapokon, mégis egyedi, igazán Lewis-os az egész. Nem tudok mit írni, csak azt, hogy újra és újra el kell olvasni, mert nem tehetjük meg, hogy kihagyjuk ezt a könyvet.

Arabmókus>!
C. S. Lewis: Csodák

Marad minden tiszteletem és szeretetem továbbra is C. S. Lewisé, mert nagyon eredeti és áldott gondolatokat közvetít. A 'Csodák' című műve filozofikus, ésszerű, logikus gondolatok briliáns láncolata, mely a csoda természetét, valóságát igyekszik józan megértéssel magyarázni. Nem egy könnyed, nyári olvasmány, hanem átgondolást igénylő, komoly mű. Feltétlenül olvasásra ajánlom!

zogmund>!
C. S. Lewis: Csodák

A Lewis könyvekkel általában úgy vagyok, hogy a végére „durvul” be, és lesz egyre nehezebben követhető.
Ennél a könyvvel pont fordítva volt, a vége volt a legkönnyebben követhető.
Nehéz olvasmány, komoly agymunkát igényel a megértése, de nagyon érdekes gondolatok vannak benne, megéri a fáradtságot!
Volt benne pár olyan gondolat, amire már részben én is eljutottam, érdekes volt ezeket „visszahallani”.