Az ​ezüst trón (Narnia Krónikái 6.) 306 csillagozás

C. S. Lewis: Az ezüst trón C. S. Lewis: Az ezüst trón

A szerző hétkötetes sorozatának 4. része ismét elvezeti az olvasót és a már ismert szereplőket – Petert, Edmundot, Susant és Lucyt – a képzelet különös országába: Narniába.
A főhős ezúttal Rilian herceg, aki megszökik a gonosz Fehér boszorkány földalatti birodalmából. Kalandjai során számos barát szegődik mellé, de legalább annyi rosszakaró is. A szerencsés befejezésig rengeteg fordulat és izgalom tartja ébren az olvasó figyelmét, Aslan pedig, a csodálatos beszélő oroszlán ismét a legreménytelenebbnek tűnő pillanatban jelenik meg, hogy igazságot tegyen jók és gonoszok között.
A könyv önállóan is érthető, külön történet.

Az ezüsttrón címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1953

Tagok ajánlása: 10 éves kortól

Harmat, Budapest, 2019
276 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632884523 · Fordította: Liszkay Szilvia · Illusztrálta: Pauline Baynes
Harmat, Budapest, 2016
258 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632881843 · Fordította: Liszkay Szilvia
M&C, Budapest, 2002
308 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637342540 · Fordította: Liszkay Szilvia · Illusztrálta: Pauline Baynes

Kapcsolódó zóna

!

Narnia

25 tag · 10 karc · Utolsó karc: 2020. augusztus 22., 16:56 · Bővebben

Borongány · Eustace Clarence Scrubb · Jill Pole

Bleeding_Bride IP>!
C. S. Lewis: Az ezüst trón

Lassan a sorozat végére érek. Továbbra is olvastatja magát, aranyos kis mesék, de még így a hatodik kötet után se sikerült magába szívjon és átérezzem a hangulatát.
Annak ellenére, hogy nagyon szeretem a meséket meg a gyerekkönyveket, egyedül a Narnia krónikái váltják ki belőlem az „én ehhez lehet már öreg vagyok” érzést.

Narutofan98>!
C. S. Lewis: Az ezüst trón

Régi szereplőket. Most. Eustes nem a kedvenc szereplőm, az már biztos. Maga a történetet izgalmasnak és jónak találtam, de olyan nesze semmi fogd meg jól érzéssel kezdődik el. Belecsöppenünk egy szituációba, és megyünk tovább, mintha mi sem történt volna. Persze, nem rossz maga a történet, csak a felvezetést kellett volna másképpen megoldani. Nem így.

korneliak >!
C. S. Lewis: Az ezüst trón

Eddig ez a rész tetszett a legjobban, fordulatos volt, változatos, voltak benne érzelmek, fejlődés :) Jöhet a végső ütközet!

AniTiger P>!
C. S. Lewis: Az ezüst trón

Meglepő módon (haha…) nem olvastam el (ismét… haha…) a fülszöveget, szóval pár oldal után csak pislogtam: Eustace? Hát megint veled utazom?! Ki a frász ez a Jill? Mi ez a hely?

Hamar hozzászoktam az új főszereplőkhöz, a történet cselekménye aranyos, humoros és csavaros. Lehet nevetni és aggódni, de félni és örömködni is. Szóval épp olyan, mint az eddigi Narnia sztorik, de mégis más – a sztori új, egyedi. Olyanok ezek a mesék, mint a hópelyhek: minél közelebbről nézzük, annál különlegesebb és annál több mindenben tér el a többitől!

Kedvenc szereplő: Borongány
A borító: gyönyörű (nekem Az ezüsttrónhoz tartozó aranyozott van, de ezekkel az ISBN adatokkal…)
Illusztrációk: Pauline Baynes képei feldobják, kiegészítik és hangulatossá teszik a könyvet! Nagyon jók!

mrsp>!
C. S. Lewis: Az ezüst trón

Ez az egyik olyan könyv a sorozatban, ami a kedvencemmé vált. Hogy miért? Lehet az oka az új szereplőgárda, az alapsztoritól való elrugaszkodás, vagy az, hogy a filmadaptációkból ismertem már három történetet, ezt viszont nem, és így meglepetésként ért…

Cs_N_Kinga>!
C. S. Lewis: Az ezüst trón

Ez most jobban tetszett mint az előző rész. Viszont hiányoztak a régi szereplők :(((. Az az igazság, hogy mióta a Fehér boszorkány meghalt, nem is értem ki és mi ellen küzdünk. Jó mindegyik részben van valaki, aki ellen, mégis olyan érzésem van, nincs igazi ellenség, nem értem a folytatásokat, de már csak egy rész van hátra, úgyhogy azt mindenképp elolvasom, kíváncsian várom a Végső ütközetet

Sabinomi >!
C. S. Lewis: Az ezüst trón

Susan idegesítő tudott lenni, de visszasírom Jill után…

gab001 P>!
C. S. Lewis: Az ezüst trón

Talán ez a rész tetszett eddig a legjobban, aminek valószínűleg a fordítás az oka, mivel másik kiadásban olvastam, mint az eddigieket, s ez sokkal jobb. Jobban élveztem a történetet, mert gördülékenyebb volt a megfogalmazás. Imádtam Borongányt, a végtelen pesszimizmusát, amiben mindig volt valami plusz, ami megmosolyogtatott. Érdekes volt az óriások között és Lennvilágban barangolni. Bár a történet kiszámítható, de a megoldás sokszor egyszerűbb és szeretettel telibb volt, mint amire számítottam. Kedves kis mese, elbűvölő fantázia.

Fairy>!
C. S. Lewis: Az ezüst trón

A borító nem a legjobb,de a történet tetszett imádom Narniát.
Furcsa volt,hogy az író nem a keresztnevükön nevezi a gyerekeket.
Eustace és Jill jó kis kalandba keverednek.
Borongányt nagyon csíptem.
Én sajnos egy két dolgot hamar kitaláltam,de jó kis történet ez is.

Erzsébet_Szászi>!
C. S. Lewis: Az ezüst trón

Kellemes, kalandos mesét kaptunk ezzel a résszel. Eustace határozottan kellemes személyiséggé fejlődött az előző rész során, és Jill is aranyos kislánynak tűnik. Puddleglumot pedig egyenesen imádtam, igazi „Forgómorgó”, de remek barát. Sajnos a fordítással most sem voltam elégedett. Több értelmetlen mondatot is találtam, illetve volt, hogy kissé belezavarodtunk a Caspianokba (mármint hogy ki kicsoda, és ki utazott/ik kivel).

bobo1019>!

A sírás jót tesz, legalábbis, amíg tart. De előbb-utóbb abba kell hagynunk, akkor pedig nincs mese, döntenünk kell, hogyan tovább.

Kapcsolódó szócikkek: sírás
SophieOswald>!

Mindig nézzük a dolgok jó oldalát – mondta Borongány – Ha sziklamászás közben kitörjük a nyakunkat, nem fulladunk bele a folyóba.

Kapcsolódó szócikkek: Borongány
Millázs>!

A sírás jót tesz, legalábbis addig, amíg tart. De előbb-utóbb abba kell hagynunk, akkor pedig nincs mese, döntenünk kell arról, hogyan tovább.

island>!

A kentaurnak embergyomra és lógyomra is van. És persze mindkettő követeli a reggelit. Először tehát zabkását eszik, vesepecsenyét, szalonnás rántottát, hideg sonkát, pirítóst, lekvárt és kávét meg sört iszik hozzá. Aztán a ló részét is jól kell lakatnia, úgyhogy legelészik vagy egy órát, majd forró darapéppel, friss zabbal és egy zacskó cukorral fejezi be. Ezért komoly vállalkozás egy kentaurt meghívni hétvégére. Igen komoly vállalkozás.

16. fejezet

bobo1019>!

-Megsebesültél, Pole? – kiáltott Scrubb.
-Ugye mindkét lábadat eltörted? – süvített Borongány hangja.

Kapcsolódó szócikkek: Eustace Clarence Scrubb · Jill Pole
island>!

Érdemes elnémulni, ha nem akarod, hogy kiderüljön, mennyire félsz. A hangod mindig elárul.

14. fejezet

SophieOswald>!

A hatalmas, durva falak mindkét oldalon közelebb kerültek. Az út meredek alagútban futott tovább….Ám a nyílás egyre szűkebbé vált…Végül a tető már annyira lent volt, hogy Borongány és a herceg bele is verte a fejét….A lámpa előttük kialudt. Ugyanez történt a mögöttük lévővel is. Teljes sötétség borult rájuk.

– És tudjátok, miért előnyös, hogy itt estünk csapdába? Megspórolhatjuk a temetés költségeit.(Borongány)

island>!

Az igazgató(nő) barátai látták: az igazgató(nő) nem alkalmas igazgató(nő)nak-nek, ezért aztán tanfelügyelőt csináltak belőle. Ezentúl ő kötözködjön a többi igazgató(nő)val-vel. Amikor pedig rájöttek, hogy erre sem alkalmas, bejuttatták a parlamentbe, ahol aztán boldogan élt, amíg meg nem halt.

16. fejezet

Millázs>!

Jót akart, de tényleg kioktató stílusban beszélt.

Narnia Krónikái sorozat · Összehasonlítás