A ​ló és kis gazdája (Narnia Krónikái 3.) 514 csillagozás

C. S. Lewis: A ló és kis gazdája C. S. Lewis: A ló és kis gazdája C. S. Lewis: A ló és kis gazdája C. S. Lewis: A ló és kis gazdája

Narnia ​birodalmának titokzatos történetét hét kötetben mondja el a világhírű angol szerző, C. S. Lewis, ezek közül az elsőt, Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény címűt vitte filmre a Walt Disney Pictures és a Walden Media.

A Narnia Krónikája a Jó és Rossz örök háborúját meséli el. Olykor a csatamezőn, nyílt küzdelemben csap össze a fény az árnnyal, máskor a szív rejtett zugaiban. Ám legyenek az ütközetek akár a lélekben, akár a harcmezőn: minden összecsapás meghatározó erejű.

Olyan utakon kalandozhatunk, amelyek a világ végére vezetnek, fantasztikus lényekkel köthetünk ismeretséget, megtudjuk, mi az árulás, mi a hőstett, mit jelent megnyerni vagy épp elveszíteni egy barátot. Kalandos utazás ez a fantázia birodalmában, ugyanakkor a legmélyebb valóságban. Kiadónk sorozatban jelenteti meg a rajzokkal illusztrált hét kötetet. Sorozat ez, melyben minden mű önmagában is teljes egész, önállóan is lenyűgöző olvasmány. Vágtassunk együtt a… (tovább)

Eredeti mű: C. S. Lewis: The Horse and His Boy

Eredeti megjelenés éve: 1954

Tagok ajánlása: 10 éves kortól

Harmat, Budapest, 2019
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632884356 · Fordította: K. Nagy Erzsébet, Háy János · Illusztrálta: Pauline Baynes
Harmat, Budapest, 2015
222 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632881423 · Fordította: K. Nagy Erzsébet, Háy János
Harmat, Budapest, 2013

Aslan · Lucy Pevensie · Edmund Pevensie · Peter Pevensie · Susan Pevensie · Shasta · Corin · Nyehi-nyíhaha-ha-he-bree (Bree)

Narnia · Calormen

Kikiriki

Hiányoltam Narniát, de ez a rész is nagyon jó volt. Aslan kárpótolt. :D
Jó volt megismerni az új szereplőket, és újra találkozni a régiekkel.
Kíváncsi vagyok, mit tartogatnak a következő részek, mivel az eddigi három elvarázsolt, beszippantott.

Klodette
C. S. Lewis: A ló és kis gazdája

Ez a kötet kicsit kilóg a sorból, hiszen itt a Pevensie tesók felnőtt-narniai életének kalandjait követhetjük nyomon, ami persze nem feltétlenül rossz.
Inkább 2,5 rész ez, mint a 3, de az is igaz, hogy így illik a legjobban az időrendi sorrendbe.
Peter nagyon hiányzott, hiszen elment harcolni, de legalább Lucy szerepelt. :)
Edmund itt már szimpi, de Susan még mindig nem annyira. :(
Bree nagyon cuki volt és persze Shasta is jópofa. Kicsit Koldus és királyfi érzésem volt, de az nagyon jót jelent. Ami kimondottan tetszett az az arab világ narniásított változata volt. :)

WindStorm
C. S. Lewis: A ló és kis gazdája

Még nem tanulta meg: ha sikerrel végrehajtasz egy nehéz feladatot, a jutalom rendszerint egy másik, a korábbinál sokkal nehezebb feladat lesz.

Hajaj, számomra ez a rész egy csalódás volt.
A történet lassú, a főszereplőink mindig csak mennek és mennek, aztán amikor végre megállnak akkor kiderül, hogy megint csak terelés az egész… Számomra ez olyan végeláthatatlan volt.
Egyik karakter sem lopta be magát a szívembe, sőt. Igazából egyikben sem fogott meg semmi. Még Aslan is olyan furcsa volt, amit nagyon sajnálok, mert végig őt vártam az egész cselekményben.
Ami tűrhetően jó volt, az a vége. A kis csata jelenet, illetve amikor Shasta elnyerte méltó jutalmát és sok idő elteltével haza talált.

Harmat, Budapest, 2015
sztinus P
C. S. Lewis: A ló és kis gazdája

Egy picit más volt, mint az eddigi részek: borús, szomorú, menekülős, háborús, cselszövős, gonoszkodós. Ezt màr csak nagyobb gyerek kezèbe adnám.
Viszont tele volt bölcsességeket tanító mondatokkal-félszavakkal, ez nagyon tetszett benne.
Imádok Narniàban lenni, jöhet a következô rész.
Itt megemlíteném molytàrsamat, @brigi11-t, akivel együtt olvassuk, ès nagyon élvezzük. A moly nèlkül soha nem vettem volna elő ezt a varàzslatos sorozatot.

Bleeding_Bride ISP

Szabad vasárnapokon jól bevált módszer: egy kis Narnia rendel :D
mert hát az első két részt is egy- egy szabad vasárnap fogyasztottam el, s azért
Továbbra is szimpatikus kis mese, annak ellenére, hogy az elbeszélő stílusa néha annyira nem fog meg. Ez a rész annyira nem is Narnia, mint inkább a Koldus és királyfi Aslannal fűszerezett verziója.

Evelena
C. S. Lewis: A ló és kis gazdája

Már annyi év eltelt az első olvasás óta, de már nagyon hiányoltam ezt a világot. Kicsit délebbre kalandozunk, ahol megismerjük az ismeretlen múltú ifjú Shastát, aki egy kiállhatatlan, goromba halásszal él. Egy idegen érkezésekor minden megváltozik. Shasta árról ábrándozik, hogy az idegen lova bár beszélni tudna, mire a ló megszólal. :)
Aztán elkezdődik a kaland. Új barátok, társak, különös helyszínek. Edmund és Susan felbukkanása nagyon örvendetes volt, habár Lucy-nek is nagyon örültem.
Viszont az abszolút kedvenc Aslan, akinek a megjelenése mindig könnyeket csal a szemembe.
Shasta igazi származása sejthető azért. Volt benne egy kis ármány, izgalom is azért.
Jó volt újra ide tévedni, de azért vannak jobb részek is a sorozatban.

gybarbii
C. S. Lewis: A ló és kis gazdája

Azt hiszem, engem teljesen elvarázsolt C. S. Lewis és világa. Igaz, hogy ez a történet nem annyira Narniában játszódott, de ez semmit sem vett el az értékéből. Bár az elején egy kicsit lassan indult be a történet, utána viszont alig tudtam letenni. Végig izgultam Bree-ért, Hwin-ért, Shasta-ért és Aravis-ért. És annyira imádtam benne Aslan-t! :)
Fordulatokkal teli, izgalmas történet. Sajnálom, hogy ez a rész kimaradt a filmesített változatból, szívesen megnéztem volna. De a könyv illusztrációi legalább valamelyest kárpótoltak, nagyon imádom ezeket az M&C-s kiadásokat. :)

mandris
C. S. Lewis: A ló és kis gazdája

Nem tudom, mi van velem, talán ahogy öregszem, egyre megengedőbb kezdek lenni, de ennek a könyvnek is javítottam a csillagos értékelését az újraolvasás után, mert így másodjára ezt is jobban élveztem, mint elsőre. Pedig nem ez a legjobban sikerült kötet, de ez is teljesen élvezhető. Ebből sem hiányoznak a kalandok, a mesébe illő spoiler fordulatok, ebből sem hiányzik a tanító célzat, (és viszont nem hiányzik belőle egy adag muszlim-ellenesség és sztereotip ábrázolás sem).

Orsi_olvas
C. S. Lewis: A ló és kis gazdája

Először picit csalódott voltam, hogy nem Narniában járunk és nem Peterék történetét folytatjuk, de Shasta és Bree története is épp úgy magával ragadott, mint a korábbi köteteké. Aslan persze most is felbukkant, és minden szereplőt segített a saját történetét beteljesíteni.
Különleges keleties hangulata volt a könyvnek és bár a végső fordulatra már hamarabb rájöttem egy percig sem unatkoztam olvasás közben.
Jöhet is a következő kötet!

ViraMors P
C. S. Lewis: A ló és kis gazdája

Az előző olvasásomból is az maradt meg leginkább, amit most is végig éreztem, hogy annyira jó lett volna alaposabban megismerni Narniát és a környező országokat, de igazából csak átzergeltek mindenen, közben meg a két gyerek meglehetősen idegesítő volt. Legalábbis nekem.
Maga a sztori az árva fiú meg a szökött hercegnő közös világmegmentése, némi áthallással az Egyiptomi kivonulásból. Amellett viszont, hogy helyenként kicsit bosszantó volt, helyenként meg rohanós, Aslan jelenetei kifejezetten hatásosak voltak.
Nem. Nem ez a kedvencem a sorozatból….

mrsp

– Mi is a neved?
– Nyehi-nyíhaha-ha-he-bree! – mutatkozott be a ló.

Viv_

„Drága úrnőm! Ne öld meg magad! Az élő még bízhat a szerencsében, de a halott csak halott marad.”

56. oldal, Harmadik fejezet - Tashbaan kapuinál

Cheril

264. oldal (Narnia krónikái - Sorszámozott Aranykiadás, 2008)

Cheril

– Úgy látszik, szerencsém volt.
– Lányom – felelte a remete –, százkilenc telet éltem ezen a világon, de azzal a dologgal, amit szerencsének hívnak, még nem találkoztam.

265. oldal (Narnia krónikái - Sorszámozott Aranykiadás, 2008)

GSzabina

Ha félsz, legjobb, ha a veszély irányába nézel, de közben valami biztonságos és meleg dolognak támaszkodsz.

Cheril

– Aslan – nyögte Bree reszketőn –, attól tartok, meglehetősen ostoba voltam…
– Boldog az a ló, aki erre még fiatalon rádöbben. S így van ez az emberekkel is.

287. oldal (Narnia krónikái - Sorszámozott Aranykiadás, 2008)

Kapcsolódó szócikkek: Aslan · Nyehi-nyíhaha-ha-he-bree (Bree)
GSzabina

…hozzászokott, hogy ne beszéljen a felnőtteknek olyasmiről, amit maga is képes megtenni, hiszen azok úgyis csak elrontják vagy megakadályozzák benne.

Cheril

– Nagyszerű! – ujjongott Shasta. – Akkor észak felé megyünk. Egész életemben oda vágytam.
– Persze – mondta a ló. – A véred oda húz, ahonnan származol.

206. oldal (Narnia krónikái - Sorszámozott Aranykiadás, 2008)

Kapcsolódó szócikkek: Nyehi-nyíhaha-ha-he-bree (Bree) · Shasta
Adrirawia

[…] Gaztette nem különb az orgyilkosságnál.
– Nagyon is igaz – vélte Edmund. – De a leggonoszabb áruló is megjavulhat. Hallottam ilyen esetről

Kapcsolódó szócikkek: Edmund Pevensie

Narnia Krónikái sorozat · Összehasonlítás