Vihar (Warhammer 40,000: Dawn of War 3.) 27 csillagozás

C. S. Goto: Vihar

Rhaman testvért, miközben a Harag Litániáját védelmezi a Káosz erőivel szemben, elnyeli a hipertér egy örvénye. A Vérhollók könyvtárosa az Iszonyat Szemében, egy kihalt planétán tér magához, s hamarosan ráébred, hogy nincs egyedül. S míg ő a holtak városának őreivel csatázik, a bajtársai elindulnak, hogy felkutassák – akkor is, ha pokol mélyére kell, hogy alászálljanak érte…

Eredeti megjelenés éve: 2006

Szukits, Szeged, 2010
308 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634970644 · Fordította: Oszlánszky Zsolt

Ahzek Ahriman · Gabriel Angelos · Corallis · Sturnn Tábornok

Cyrene

C. S. Goto: Vihar

Az előző részek tartalmából: A Tartaroszon vívott küzdelem után a Vérhollók sorai megfogyatkoznak. Az ütközetben példásan helyt álló Ckriussnak abban a megtiszteltetésben lehet része, hogy viszonylag idősen űrgárdistává válhat.
Azonban a Lorn-rendszer felé menet, a Harag Litániáján megjelenik a Káosz egyik démona, melyet a három könyvtáros, Korinth, Zhaphel és Rhamah próbál visszaverni. A harc során azonban Rhamah-t elnyeli a hipertér és egy ismeretlen világon tér magához, amnéziásan.

Véget ért hát a Vérhollók rendházának első etapja, és ezt élveztem a legjobban, még úgy is, hogy jelentős hibákkal rendelkezik.
Alapból nem értettem Rhamah szálát. Miért kellett úgy elmesélni, mintha ő beszélne az olvasóhoz? Az előző két kötet után baromi fura volt ez az E/1. – E/3. váltogatás.
Ulanthus-t kicsit kakukktojásnak éreztem.
Akit nagyon csíptem, az Sturnn tábornok volt. Ez a pasi nem tököl, alighogy megjelennek a Vérhollók a Lorn V.-ön, a tábornok úgy beoltja őket, hogy azon jót nevettem. :D
Amúgy a történet jó, pörgős, de…

…szerintem sokkal jobban működött volna a Dark Crusade-del.
Annak több értelmét láttam volna, ha Gabriel Davian Thule-lal akasztja össze a bajszát, hogy a Kronus-ról csoportosítson át erőforrásokat. Ez a kakaskodás Ulanthus-szal olyan semmilyen volt.
Ahriman helyett behozhatták volna Eliphast és az Igehírdetőit, őt a játékban nagyon csíptem. spoiler
A többi negatívumot a történet sajnos hozza magával az előzményekből. Kicsit kusza, engem egy tévés fantasy-kalandfilmre emlékeztetett.
Se Macha, se Taldeer sorsa nem nagyon érdekelt, nagyon semmilyenek. Azért van egy-két igazán jó jelenetük. Na meg a vége, az pazar off, mármint nem a legvége, de az űrcsata. :D
A nagy csatajelenetek kimaradtak, csak kisebb lövöldözések vannak.
A politikai hálózat, meg a történelmi része baromira untatott, ahogy felvázolják, hogy ki kinek a cimbije, meg ez és az a dolog milyen múlttal rendelkezik. -.-
Illetve van benne két idézet amiket nem tudok hova tenni, mert eddig nem volt, funkciója pedig nincs.

Összegezve: nem a legjobb WH40k olvasmányok. Goto nagyon nem gondolta végig, mit is akar, csak beledobált mindent, ami a játékban volt (vagy nem). Az a baj, hogy nem tud történetet írni. Próbál fordulatokkal, meg misztikummal operálni, de nem kezd velük semmit. Gabrielt jobban megírhatta volna, az első részben még tetszett a vívódása, de ezt sem tudta fenntartani. off
Jajj, igen! És az a túrós God-Splitter. Toth inkvizítortól kapta még a Tartaroszon, ehhez képest még mindig a lánckardjával szórakozik…

A karakterket még mindig a játékokban szeretem jobban, sok pluszt nem adott hozzájuk.
Várom azt az űrgárdista regényt, ami nem csak a dakka dakkáról szól, hanem megkapom Mészároshoz hasonló tökös hősömet. De legalább egy Gauntot.

Szukits, Szeged, 2010
308 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634970644 · Fordította: Oszlánszky Zsolt
Tograh_Silur>!
C. S. Goto: Vihar

A trilogia vége, hát tartom magam az elöző könyvnél írtakhoz, az alapsztori nem rossz, de a kivitelezés……
a csaták meg……

Gábor_Hernádi>!
C. S. Goto: Vihar

Standard Warhammer40k konyv, urgardistakkal, eldakkal es a Kaosz eroivel. Izgalmas, fordulatos, lezarja a trilogiat, de semmi kulonos.

Popovicsp87 P>!

Az oltár előtt térdeplő Gabriel szótlanul biccentett. Ulantusz a Harag Litániájának kápolnájában kereste fel az Őrség parancsnokát, aki néma fohásza közben a falakra festett képeket, a Császár és a Vérhollók hőseinek képmásait szemlélte. Az Alapító Atya, Azariah Vidya szótlanul tekintett le rá az oltár fölötti félhomályos boltívről, s Gabriel érezte, hogy szigorú tekintete az ember lelkébe lát, s a legcsekélyebb kétkedést, a legapróbb erkölcsi vétséget is fölfedezi.

63. oldal, Négy - A tékozló fiúk (Szukits, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Istencsászár
Popovicsp87 P>!

– Árulók?! Nem hinném, hogy Guilliman fiai valaha is elárulnák a Császárt, vagy a szent Codex Astartest.
– Akkor már eleget hallott?
– Tessék?
– Eleget hallott, hogy máris elítélje a 412-es Cadiánust? Vagy az egész bolygót?

112. oldal, Öt - Egyedül (Szukits, 2010)

Popovicsp87 P>!

Ez az idegen söpredék úgy beszél Gabriel Angelosz űrgárdista kapitányról, mintha régi ismerősök lennének! És még az Őrség parancsnoka beszélt neki eretnekségről!
– Mi történt? Mindenki meghalt?
– Az orkok halottak. Az eldák is. És sokan a mieink közül is.
– És az Yngir?
– Yngir?
– A… nekronok.

179-180. oldal, Hét - Hasadék (Szukits, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Eldák (Aeldari) · nekronok
Popovicsp87 P>!

Sturnn intésére az egyik adjutánsa egy autoreaktív váll-lapot dobott a földre, Corallisz lába elé. Az őrmester azonnal odébb lépett, hogy Angelosz kapitány is láthassa a bizonyítékot: a váll-lapba gravírozott zöld hidrát.
Az Alfa Légió szimbólumát.

112-113. oldal, Öt - Egyedül (Szukits, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Alpha Légió (Alpha Legion)
Popovicsp87 P>!

Egyedül Ahriman állt szemben az oltárral, karját az ég felé tárva, szemeiben pokoltűz égett.

Kapcsolódó szócikkek: Ahzek Ahriman
Popovicsp87 P>!

A kőtörmelékek között ork hadihajók darabjai sodródtak. Ezek akkor sem voltak sokkal többek lebegő roncsoknál, amikor tökéletesen üzemeltek, most pedig úgy festettek, mintha valaki egy gigászi pöcegödör aljáról vakarta volna elő őket.

péter86>!

Az emlékek bármilyen élő ellenfélnél kegyetlenebbek, mert sem elmenekülni nem lehet előlük, sem legyőzni nem lehet őket.

95. oldal, 5. fejezet (Szukits, 2010)

Popovicsp87 P>!

– […] A legtöbb gárdista úgy éli le az életét, hogy egyetlen alkalommal sem találkozik űrgárdistákkal.
– Igen-igen. Mások meg űrgárdisták lesznek. De maga csak ne leckéztessen engem az Adeptus Astartes természetéről, őrmester! Nem lehetnék tábornok a Birodalmi Gárdában, ha nem lennék tisztában a maguk feladatával és szokásaival is.

Kapcsolódó szócikkek: Corallis · Sturnn Tábornok · Űrgárdista
Mzoltan1 >!

Az univerzum törvényei nem a békejobbról, hanem a balban tartott tőrről szóltak.

Popovicsp87 P>!

Egy pillanatra látta a saját apját elhamvadni a lángokban, amikor Gabriel elrendelte a Cyrene teljes lakosságának kiirtását.
De ők eretnekek voltak!
Látta Izidor arcát, ahogy megérezte a testébe döfött kardot. Gabriel kardját.
De ő eretnek tudást és hatalmat birtokolt!

128. oldal, 6. fejezet - Eretnekség

Kapcsolódó szócikkek: Cyrene · Gabriel Angelos · Vérhollók (Blood Ravens)

Warhammer 40,000: Dawn of War sorozat · Összehasonlítás