A ​könyvklub 7 csillagozás

C. J. Cooper: A könyvklub

Te mernél fenntartás nélkül bízni a szomszédasszonyodban?

Egy eleve kudarcra ítélt munkahelyi szerelem vége után Lucy Shaw felejteni akar: elhatározza, hogy új életet kezd. Egy, a nyüzsgő Londontól távol eső cotswoldi faluba költözik. Hamarosan korban hozzáillő barátokra talál, és reméli, hogy művészi ambícióit is megvalósíthatja.
Azonban a múltja utoléri új szomszédja, Alice személyében. Az álságos fiatal nő javaslatára könyvklub keretében hetente megidézik régmúlt korok vitatott erkölcsű hősnőit, amivel Alice-nek sikerül egymás ellen fordítania a jó barátokat és kegyetlen bosszút állnia korábbi képzelt sérelméért.
Ezután már semmi sem az, aminek látszott. Se idilli béke, se barátság, csak rejtélyek és torokszorító félelem…

Eredeti cím: The Book Club

Eredeti megjelenés éve: 2019

A következő kiadói sorozatban jelent meg: I.P.C. Mirror

I.P.C., Budapest, 2019
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636357115 · Fordította: Sinka Erika

meseanyu P
C. J. Cooper: A könyvklub

Nagyon jó stílusban, feszesen, izgalmasan megírt thriller, érdekes szereplőkkel és a vidéki Anglia csodás kulisszáival. Sokkal nyomasztóbbra, félelmetesebbre számítottam az előzetes vélemények alapján, de szerencsére engem inkább kellemesen kikapcsolt.

Habók P
C. J. Cooper: A könyvklub

Így tud tönkretenni egy manipulatív gonosz egy formálódó közösséget. No persze, van neki mit felhasználni hozzá, de mégis… Ezt még olvasni is szörnyű volt. És nem hat meg a sanyarú gyerekkora… Amúgy a regény jó, de csak erős idegzetűeknek.