Azeroth ​pokla (Morgaine 3.) 10 csillagozás

C. J. Cherryh: Azeroth pokla

A Morgaine-ciklus harmadik kötete, az lvrel kapuja és a Shiuan kútja folytatása

Morgaine, a világ Kapuinak bezárója és hűséges követője, Vanye egy Azeroth nevű világba érkeznek az elsüllyedő Shiuanból. Van egy Qillagkapu Azerothban, melyet idegen lángok jelölnek, és Morgaine-nek ezt is le kell pecsételnie.
Ám ők pusztítást és iszonyatot hoznak erre a békés helyre. Mert a shiuani hordák a nyomukban járnak, azon elhatározással, hogy új világot hódítanak meg maguknak, és bosszút állnak elveszett bolygójukért a legendás Fehér Királynőn, Morgaine-en.
Azerothban azonban létezik egy új tényező is az embereken kívül. Azon a harmadik bolygón még mindig az ember előtti qhalok uralkodnak. És a qhalok tudása messze meghaladja az emberi ismereteket.
Egy rendkívül színes és izgalmas fantasy-ciklus, mellyel Cherryh elnyerte a jelentős John W. Campbell-díjat.

Eredeti cím: Fires of Azeroth

Eredeti megjelenés éve: 1979

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Phoenix Fantasy Phoenix Könyvek

Phoenix Könyvek, Debrecen, 1993
188 oldal · ISBN: 9637603980 · Fordította: Szegi György

Mwokar>!
C. J. Cherryh: Azeroth pokla

A trilógia befejezése után… végül kerek lett a kép és gömbölyű a világ. AZ első kötet nagyon felbosszantott, de a harmadik kötetre már ki nőtte a gyerek betegségeket. Nem kiemelkedő, de nem is rossz. Összességében nem bántam meg a végig olvasását.