Isten ​ígéreteinek tárháza 13 csillagozás

C. H. Spurgeon: Isten ígéreteinek tárháza C. H. Spurgeon: Isten ígéreteinek tárháza C. H. Spurgeon: Isten ígéreteinek tárháza

Ez ​a könyv az év minden napjára ad útmutatást, biztatást.

1834–1892-ig élt a prédikátor fejedelme. Charles Haddon Spurgeon az angliai Kelvedon/Essex faluban született, elsőként egy 17 gyermekes családban. Prédikátor apja istenfélelemre nevelte. 16 éves korában Jézus Krisztusban új életre jutott, elnyerve bűnei bocsánatát.
Fiatal élete egész hevével, odaszánásával lépten-nyomon bizonyságot tett Isten megváltó, hívogató szeretetről; két évvel később már egy kis gyülekezet lelkésze lett. Önszorgalomból megtanulta az ógörög és héber nyelvet, bibliamagyarázatokat tanulmányozott, mindenekelőtt Kálvin írásait. 20 évesen egy londoni gyülekezet lelkipásztorának hívták meg.
Igehirdetései annyira hatással voltak egyre növekvő hallgatóságára, hogy Londonban a legnagyobb csarnok sem volt elegendő a tömeg befogadására. Felépítették a 7000 férőhelyes „Metropolitan Tabernacle” imaházat , ahol Spurgeon 30 éven át mindig telt ház előtt hirdette a Szentírás titkait. A Biblia volt… (tovább)

Evangéliumi, Budapest, 2011
Evangéliumi, Budapest, 1996
Evangéliumi, Budapest, 1996

gazibla
C. H. Spurgeon: Isten ígéreteinek tárháza

Sok hasznos és tanító gondolat van ebben a kis könyvecskében. :) Minden napra egy kis remény. :)

padamak
C. H. Spurgeon: Isten ígéreteinek tárháza

Egyszer végigmentem rajta. Rajtam is ez. Meg még sokakon – haszonnal.

csucsorka P

„Az élő Istennek fiai vagytok”. Tudunk-e elég hálásak lenni ezért? Nem tölt-e el reménnyel bennünket, ha mások megmentésére gondolunk? Mert létezhet-e olyan valaki, akit a kegyelem ne érhetne el? Hogyan mondhatnánk le valakiről, amikor az Úr bennünk is ilyen csodálatos változást tudott véghezvinni?

Szeptember 7.

csucsorka P

A gyöngeség növeli hitünket, Isten közelébe kényszerít minket, és megtanít dicsőíteni az Ő nevét.

csucsorka P

„A kevés”. Aki csak a létszámot és az erőt nézi, megveti a keveset. Mégis, ez a kevés képezi egy hatalmas nép magvát. Este is csak egy csillag gyullad ki először, de hamarosan számtalan csillagtól tündöklik a mennybolt.

csucsorka P

Ne gondoljuk, hogy valami nagyon távoli időre esik ennek az ígéretnek a beteljesedése, hiszen így szól: „Én, az Úr, rövid idő múlva megvalósítom azt”. Ne sürgessük elhamarkodottan a beteljesülést, ahogyan némely gyülekezet izgatott tagjai teszik. Meglesz az a maga idejében, de akkor aztán késedelem nélkül.