Harmatgyöngyök 1 csillagozás

Mindennapi házi ájtatosságok
C. H. Spurgeon: Harmatgyöngyök C. H. Spurgeon: Harmatgyöngyök C. H. Spurgeon: Harmatgyöngyök C. H. Spurgeon: Harmatgyöngyök

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

M.O.B. könyvnyomda, Budapest, 1911
384 oldal · keménytáblás · Fordította: Bertalan Sándor, Bodoky Lajos

padamak>!
C. H. Spurgeon: Harmatgyöngyök

C. H. Spurgeon: Harmatgyöngyök Mindennapi házi ájtatosságok

Egy a gyülekezetünkből elköltözött bácsi „hagyatékából” került elém, és mivel már rég' hallottam hírét, gondoltam, végigolvasom. Ez volt a reggeli áhítataimnak a bibliaolvasás után következő olvasmánya.
Nem részletezem nagyon, de néhány jellemzőjét rögzítem:
– nagyon régies nyelvezet;
– néha zavaró nyomdahibák;
– erősen szimbolikus bibliaértelmezés (pl. ÉnÉn-ben mindig Jézusra és az egyházra vonatkoztatja az igéket);
– az üdvösség elveszíthetetlenségét valló teológia;
– a könyv végén Alkalmi ájtatosságok: Születés-napra; Menyegző-napján; Betegek mellett;Halálesetnél; Nagypéntek; Husvét; Pünkösd; Karácsony napja; Évzárlat;
– az olvasókhoz kiszóló személyes bátorítások (pl. „Tarts ki, hívő!”, „Szeretteim”, "Figyelj, elveszett lélek!");
– nagyszerű bátorítások a hívők lelki életéhez!
Az esti párhuzamához (https://moly.hu/konyvek/c-h-spurgeon-aranysugarak) ugyanezt az értékelést írtam.

Hajnal Zoltán – Háló Gyula – Horváth Zsolt – Papp Dániel – Sinka Csaba – Várady Endre (szerk.): Áhítat 2022
Hajnal Zoltán – Háló Gyula – Horváth Zsolt – Papp Dániel – Sinka Csaba – Várady Endre (szerk.): Áhítat 2021
Hajnal Zoltán – Papp Dániel – Várady Endre – Sinka Csaba – Horváth Zsolt – Háló Gyula (szerk.): Áhítat 2020
Hajnal Zoltán – Háló Gyula – Hetényi Attila – Lukács Tamás – Sinka Csaba – Várady Endre (szerk.): Áhítat 2014
Hajnal Zoltán – Háló Gyula – Lukács Tamás – Papp Dániel – Sinka Csaba – Várady Endre (szerk.): Áhítat 2015
Hajnal Zoltán – Háló Gyula – Horváth Zsolt – Papp Dániel – Sinka Csaba – Várady Endre (szerk.): Áhítat 2019
Hajnal Zoltán – Háló Gyula – Horváth Zsolt – Papp Dániel – Sinka Csaba – Várady Endre (szerk.): Áhítat 2023
Barsi Balázs – Telek Péter-Pál: Magasság és mélység
Barsi Balázs – Telek Péter-Pál: Itt az alkalmas, szent idő