Sorscsapda 6 csillagozás

C. C. Brown: Sorscsapda C. C. Brown: Sorscsapda

Mit tennél, ha valaki nap mint nap a szemed láttára védtelen, egyedül hagyná gyermekét egy kocsma előtt? Mit tennél, ha süket fülekre találnál amikor segítséget keresel a megoldásra? A történet, Magyarországon kezdődik a kilencvenes évek derekán, követve Tonka, egy fiatal nő sorsát napjainkig. Tetteivel majd annak következményeivel egyetérthetünk, vagy elítélhetjük őt, de az mindenképp gondolkodásra késztet valamennyiünket, hogy a helyében mi mit tettünk volna.

A 6 óra 55 perces hangoskönyvet a szerző [Braun Krisztina] Creative Commons [CC-BY-NC-ND 4.0] licenccel adta ki, ezért a hangoskönyv változtatás nélkül szabadon letölthető és megosztható.

Magánkiadás, Pécs, 2022
ISBN: 9786158122153 · Felolvasta: Ambrus Attila József
Ágenda, Debrecen, 2020

aurora_lewis_turner IP>!
C. C. Brown: Sorscsapda

Összességében a Sorscsapda egy nagyon fordulatos, izgalmas olvasmány, ami komoly témákat szólít meg, és mer beszélni a társadalmi igazságtalanságokról. Persze a bűnös elnyeri büntetését, de ez a könyv is azt mutatja, hogy nincs olyan éles határ angyal és ördög, jó és rossz között. Engem ez a könyv maximálisan lebilincselt, és titokban szurkoltam, hogy happy end legyen a vége, ami valamilyen formában meg is valósult. Úgyhogy mindenkinek csak ajánlani tudom, aki szeret nyitott szemmel járni, és érzékeny a társadalmi egyenlőtlenségekre. Kiváló olvasmány!

Bővebb vélemény itt olvasható:

Szpidi>!
C. C. Brown: Sorscsapda

A könyv története egy jóindulatú bűncselekmény köré szerveződik, ahol véletlen események sorozata vezet az elkerülhetetlen végkifejlethez, a sorscsapdához.

A karaktereknek mélysége van, komplexek, értjük a motivációjukat, és rendkívül jóságosak. Látjuk, hogyan szenvedik meg az eseményeket, és azt is, amikor kivételesen jól alakulnak a dolgok. Könnyű együttérezni velük. Az érzelmek ábrázolásának módja a könyv egyik legerősebb pontja.

A cselekmény közepétől megjelenik egy új veszélyforrás egy nyomozó képében, aki egyre közelebb és közelebb kerül a főszereplőkhöz, ami jó feszültségforrást eredményez.

A Sorscsapdához profi felolvasás is készült.

Mindenkinek tudom ajánlani, aki egy megható, valósághű, emberséges történetre vágyik.