Szükségem ​van a szeretetedre – vagy mégsem? 12 csillagozás

Miként vessünk véget a szeretet és az elismerés hajszolásának?
Byron Katie – Michael Katz: Szükségem van a szeretetedre – vagy mégsem?

„Abban ​mindenki egyetért, hogy a szeretet csodálatos – kivéve, amikor borzalmas.”
"Egész életünket ennek az érzésnek a bűvöletében töltjük: keressük, igyekszünk megtartani, vagy próbáljuk túltenni magunkat az elvesztésén. Ha viselkedésünk mögé nézünk, nem kell nagyon mélyre ásnunk, és két alapvető mozgatórugót találunk: az elfogadást és az elismerést. A legtöbb ember kisgyermekkorától kezdve arra fordítja energiái nagy részét, hogy fáradhatatlanul hajszolja ezeket. Egyre újabb és újabb módszerekkel próbálja elérni, hogy a többiek észrevegyék; hogy tetsszen nekik, lenyűgözze őket, és megszerezze a szeretetüket. Mintha csak erről szólna az élet. Idővel a keresés olyan állandóvá és megszokottá válhat, hogy meg sem kérdőjelezzük többé.
Ez a könyv közelebbről szemügyre veszi a szeretetért és az elfogadásért folytatott emberi vesszőfutást, hogy megmutassa, mi az, ami működik, és mi az, ami nem. Segít, hogy boldogabb légy a szerelemben, és eredményesebb mindenféle emberi… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2014
ISBN: 9789635291601
Édesvíz, Budapest, 2009

roganedina>!
Byron Katie – Michael Katz: Szükségem van a szeretetedre – vagy mégsem?

Byron Katie – Michael Katz: Szükségem van a szeretetedre – vagy mégsem? Miként vessünk véget a szeretet és az elismerés hajszolásának?

Átlagos ismeretterjesztő, önsegítő könyv. Sok hasznos és okos gondolat van benne, amit érdemes tanulmányozni. Nekem mindenképpen segített megérteni pár dolgot.

Galóca>!
Byron Katie – Michael Katz: Szükségem van a szeretetedre – vagy mégsem?

A vége kicsit "hujjdemegjavultammindenkitszeretekésmindenkiszeeereeeet. Úgy egyáltalában megtévesztőnek tartom a címet, kézbe se venném a cím alapján. De maga a könyv alapgondolata nagyon jó. Mindenki (kivéve, aki így él) tudná használni ezt a módszert, csak az a kérdés, el tudjuk/akarjuk-e engedni a mindennapjainkat meghatározó téveszméinket/ agyhallucinációinkat. Nálam adott elvett, szerencsére.

Byron Katie – Michael Katz: Szükségem van a szeretetedre – vagy mégsem?

Ismét egy könyv, amit nem elég egyszer elolvasni. Látom, hogy a különböző élethelyzetekben újra és újra elő fogom venni, hogy áttanulmányozhassak egy-egy fejezetet. Nagyon jók a gyakorlatok és a történetek olvasása megerősít, hogy nem vagyok egyedül a problémával. És ha másoknak sikerült, akkor nekem is sikerülhet. A Munka még csak most kezdődik…

marcellveno2>!
Byron Katie – Michael Katz: Szükségem van a szeretetedre – vagy mégsem?

Azt látom, hogy sok ember gondolkodása begyepesedett. És ez a könyv abban segít, hogy kiszedjük a gazt, esetleg a gazos gondolatainkat. Tehát meghívó egy jó kis gondolta-gyomlálásra.Nekem tetszett ez a könyv.

S_E_Tünde>!

A szeretetet úgy lehet a legkönnyebben megkülönböztetni a „bartellezéstől”, hogy ha elvárások nélkül, tiszta szívből adsz, akkor egyben saját magadat is megajándékozod, mégpedig örömmel.

BZsofi P>!

A réten legelő lovaknak természetes, hogy a farkuk összeér a másik fejével, és így hajtják el a legyeket egymás szeméből. Éjjelente, amikor állva alszanak az istállóban, a fejüket egymás vállán pihentetik. Ez az igazi, békés kölcsönösség. Mi, „civilizált” emberek azonban megtanultuk, hogyan használhatjuk mindezt egymás gyötrésére. Nem kell hozzá más, mint a hit, hogy ha én teszek valamit érted, akkor te tartozol nekem valamivel. Ha neked adom a szeretetemet, neked is így kell tenned, de legalábbis viszonoznod kell valami hasonlóan értékessel.

Klettner_Csilla>!

Ha a párod veled szemben ül, és belemerül egy könyvbe, elmerenghetsz rajta, hogy mennyire gyönyörű, vagy gondolhatod azt, hogy az olvasás helyett inkább beszélgetnie kellene veled. Tegyük fel, hogy felnéz a könyvéből, és megkérdezi: „Mit nézel?” Erre te újabb történetet kreálsz a fejedben arról, hogy mit értett ez alatt: „Az agyára megyek”; „Biztosan egyedül akar lenni”; „Azt gondolja, hogy vesztegetem az időmet.” Ha elhiszed ezeket, a reakcióidnak semmi köze nem lesz a párod viselkedéséhez – arra a gondolatra fogsz választ adni, amit te magad neki tulajdonítottál.

119. oldal, 6. fejezet - A kapcsolatműhely (Édesvíz, 2009)

S_E_Tünde>!

Ha félsz egyedül lenni, az azt jelenti, hogy félsz kettesben maradni a gondolataiddal.

S_E_Tünde>!

Hogy nem kell küzdenem. Nem kell félnem. Egyszerűen csak lehetek.

Cicu>!

„Ha szeretsz, megteszed, amit akarok”.
Ez a hit a legtöbb emberben ott él, amóta csak az eszét tudja.

Cicu>!

A személyiség szempontjából a szeretet csupán megállapodás kérdése. Ha egyetértek veled, akkor szeretsz. De abban a pillanatban, hogy valami megzavarja köztünk az összhangot, és meg merem kérdőjelezni valamelyik szentnek hitt vélekedésedet, máris az ellenségeddé válok; az elmédben szakítasz velem. Aztán elkezded keresni az okokat, hogy miért van igazad, és közben végig önmagadon kívülre fókuszálsz. Ha magadon kívül keresgélsz, és azt hiszed, hogy a problémádat valaki más okozza, és nem a te ragaszkodásod a történethez, amiben épp hiszel, akkor a saját ellenségeddé válsz, és a helyzet reménytelennek tűnik.

S_E_Tünde>!

Az alázat a megalázkodás ellentéte, Angyalom, és elengedhetetlen ahhoz, hogy kézbe vedd a sorsod irányítását.

S_E_Tünde>!

Ha a hang a fejedben te vagy, akkor ki az aki hallgat rá?

S_E_Tünde>!

…mert egyikőtök sem kérdőjelezi meg az az alapállást, hogy a barátságotok a tapintatosságon múlik és nem viselné el az őszinteséget.