Adóismeretek 4 csillagozás

Burján Ákos – Fellegi Miklós – Galántainé Máté Zsuzsanna – Kovácsné Sipos Ágnes: Adóismeretek Burján Ákos – Fellegi Miklós – Galántainé Máté Zsuzsanna – Kovácsné Sipos Ágnes: Adóismeretek

Franklin Delano Roosevelt, aki nem könnyű időszakban, 1933–1945 között volt az Amerikai Egyesült Államok elnöke, és aki egyedüliként, két ciklusnál tovább töltötte be ezt a tisztséget, az adózásról úgy vélekedett, hogy „Az adó végül is nem más, mint az a díj, amit azért fizetünk, hogy szervezett társadalomban élhetünk.” Az adókultúra Don Quijote-i „mindössze” azért küzdenek, hogy ennek a mindenki által áhított szervezettségnek és az adómorálnak a függvényszerű kapcsolatát elültessék a közgondolkodásban. A végeredmény mindannyiunk megelégedettségét szolgálná, de addig hosszú utat kell még bejárni. Könyvünk – a maga eszközeivel – az adózás tudományát szeretné közelebb hozni a mindennapi gondolkodásunkhoz.
Dr. Fellegi Miklós, szerkesztő

Saldo, Budapest, 2021
Saldo, Budapest, 2019
Saldo, Budapest, 2018

gabiica P>!

Ez volt egyike azoknak a szakkönyveknek, amelyeket örömmel és szívesen olvastam. Szerintem nagyon jól összerakott, bárki számára érthetően fogalmaz, nekem nagyon sokat segített!

gjudit8>!

„Az adó végül is nem más, mint az a díj, amit azért fizetünk, hogy szervezett társadalomban élhetünk.” (Franklin Delano Roosevelt)

fülszöveg

Kapcsolódó szócikkek: adó · Franklin D. Roosevelt · szabadság · társadalom

Földes Gábor: Pénzügyi jog I.
Andor György: Üzleti gazdaságtan
Ulbert József – Mohácsi Bernadett – Kuti Mónika – Csapi Vivien – Pintér Éva: Vállalati pénzügyek kézikönyv
Keményfy István – Meitner Tamás – Őry Tamás – Szmicsek Sándor – Török Györgyi: Nemzetközi adótan a gyakorlatban
Kovács Zsolt Milán: Számháború
Földes Gábor: Pénzügyi jog – Adójog
Balogh Imre – Biró Dénes – Merza Márton: Pénzügyi ismeretek II.
Halustyik Anna (szerk.): Pénzügyi jog III.
Bélyácz Iván: A vállalati pénzügyek alapjai
Sulyok-Pap Márta (szerk.): Pénzügyi folyamatok ellenőrzése