Galaktika ​342. 3 csillagozás

Burger István (szerk.): Galaktika 342.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Marija Galina, Ronil Caine, Jamie Wahls, Jean-Claude Dunyach, Huszár Karina, Garry Kilworth, Kosztolányi Dezső

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

Metropolis Media, Budapest, 2018
112 oldal · puhatáblás · Fordította: Végh Erika, Zsirka Richárd, Balogh Csaba, Galambos Dalma · Illusztrálta: Haui József

zamil
Burger István (szerk.): Galaktika 342.

Ez megint egy gyengébb rész volt. Vissza kellett lapoznom a magazint, hogy fel tudjam idézni a novellákat. Egy volt, ami rögtön beugrott, hogy kellemes emlék a Huszár Karina: Messiás Zrt. A többről nem szeretnék szólni.
Amúgy a cikkek és a képregény a szokásos.

WerWolf

Marija Galina: Üdvözöljük gyönyörű országunkban! (első rész) :
Ígéretesnek tűnik a történet első része, és kíváncsian várom a folytatást. Egy hasonló helyre én is elmennék nyaralni, mint a történet hősei. De azért kivárom az elbeszélés végét, mielőtt elkezdenék keresgélni egy ilyen hely után ;) (értékelés a történet befejezését követően)
Ronil Caine: Baktérium
Sajnos Caine egyenlőségjelet tett az etikátlan és a felelőtlen kutató közé, ami nem állja meg a helyét. A történet alapötlete így igen ingatag és hihetetlen lábakon próbál felkapaszkodni egy novella szintjére. 2/5
Jamie Wahls: Utópia, haha!
Azt tudjuk, hogy a mai ember halálra unná magát egy megvalósult utópiában…de vajon a jövő embere is így viszonyulna az unalmas, VR-ben való létezéshez? Wahls érdekes történeten keresztül mutatja be a tettvágy és a manipuláció kölcsönhatását. 4/5
Jean-Claude Dunyach: Szerves Isten
Dunyach egy teljesen más világban él és alkot, mint amiben én. A történeteiben ott van a potenciál, de mintha nem tudna vele mit kezdeni. A Szerves Isten is egy ilyen…egy gondolatjáték, mi tart valahová, de nem tudni, hogy merre…Nem rossz, de jobb is lehetett volna. 3/5
Huszár Karina: Messiás Zrt.
A cím szerintem mindent elmond :) Kell egy Messiás, aki elveszi az emberek bűneit. Na, tenni nem tenne érte senki semmit, de olyan jó lenne. Kell egy Messiás, aki feláldozza magát. Kell egy Messiás, aki leveszi az emberek válláról a terhet. Kell egy… mert az ember nem képes semmit tenni magáért… 4/5
Garry Kilworth: Homokspirál
Nos, csak egy kérdésem lenne: ez mitől sci-fi? vagy fantasy? Szerintem egyik sem. Maga a történet nem rossz. Sőt, érdekes! A befejezése pedig hozza, amit egy novellától elvárunk, azaz megvan benne a megfelelő csavar…de ez nem SFF. 4/5
Kosztolányi Dezső: Sofőrkaland
Régi idők régi történetei….ha a történet megszületését követően olvasom, valószínű 5 csillagos lenne, de napjainkra már annyira lerágott csont, hogy az elején tudni lehet a befejezést. 3/5
Valahogy ebbe a számba nem sikerült valóban ütős novellákat és elbeszéléseket beválogatni. Ami azonban megmenti a kiadványt, az a tudományos érdekességek. (pl: furcsa bolygópályák, búcsú az Északi-sarktól, Bangkok kísérleti parkja, stb…)
Olvashatunk még interjút Steve Jongewarddal, Arthur C. Clarke asszisztensével (a teljes interjú a Roboraptor blogon elérhető). Illetve beszámolót az idei Euroconról is, ami kapott hideget-meleget a szervezők hozzá nem értése miatt.