Galaktika ​341 XL 2 csillagozás

Burger István (szerk.): Galaktika 341 XL

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Hernád Péter, Kir Bulicsov, Szergej Drugal, Claude Lalumière, Gulisio Tímea, Stanley G. Weinbaum, Matthew S. Rotundo, Francis Flagg, Mészáros László

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika XL

Metropolis Media, Budapest, 2018
202 oldal · puhatáblás · Fordította: Kotun Viktor, Végh Erika, Kállai Tibor, Szente Mihály, Oszlánszky Zsolt · Illusztrálta: Haui József

fekiyeti79 P
Burger István (szerk.): Galaktika 341 XL

Hernád Péter: A betűmetsző utazása (befejező rész)
    Tótfalusi úr kalandjának második fele igencsak mozgalmasra sikeredett. Fantasy elemekkel gazdagon tarkított, történelmi kalandregényecske kerekedett belőle. Remek! 5/5

Matthew S. Rotundo: Fényjátékok
    (Űr)Hajótörést szenvedett tudóspáros viszontagságai. Rövid. Drámai. Picit kevés, de tetszett. 4/5

Kir Bulicsov: A félelemről
    Egy fura ember, a fura családjával egy vasútállomáson. Megdöbbentő befejezéssel. Bővebben már spoiler lenne. 5/5

Mészáros László: A Lélek útja
    Tudósok, egy új technológia segítségével keresik a választ arra, mi történik a lélekkel a halál után. Rövid, érdekes. 4/5

Szergej Drugal: Vizsga
    Azt hiszem, ezen novella olvasása közben én is vizsgáztam. Szövegértésből. Sosem ment. Úgy érzem, most sem.
Azért voltak érdekes részek benne, csak egy nagy katyvasz. 2/5

Claude Lalumière: Roman Predator kimerikus odüsszeiája
    Szektás, alakváltós, ufós, horroros, fantascifi. Szerintem.
Érdekes, jóféle. 4/5

Gulisio Tímea: Párhuzamosok
    Rövidke, szürreális „kalandba” forduló, esti kutyasétáltatás. Kétszer is elolvastam, másodszorra egész jó volt. Ennek fényében 4/5

Francis Flagg: Apex Fejei
    Zsoldosok, rejtélyes megbízók, furcsa város (Apex) még furcsább népekkel. Kalandos-akciós. 4/5

XL

Stanley G. Weinbaum: A Fekete Láng
(regény)
    A főszereplő, Tom Connor, egy különös időutazás révén, egy utópisztikus világban találja magát.
Utópia ide, utópia oda, mindig vannak elégedetlenkedők, ezért akaratlanul is részese lesz az aktuális hatalom megdöntését célzó lázadásnak.
Van minden; halhatatlanok, mutánsok, szerelem, akció. Weinbaum nagyon jól szövi a szálakat, végig nehéz eldönteni, kinek a pártjára álljunk. Az arányokon lehetett volna finomítani, de talán nem is az akciós részeken (amik egy kicsit elnagyoltak lettek) van itt a hangsúly. :)
Jó kis regény volt! Szerethető. 4.5/5

Razor SMP
Burger István (szerk.): Galaktika 341 XL

Hernád Péter: A betűmetsző utazása (befejező rész): A kisregény második felében már erősebben előtörtek a fantasy elemek, a sztori ráadásul még pörgősebb tempóra váltott és pikk-pakk a végére értem. Még ilyet!
Matthew S. Rotundo: Fényjátékok: Egy kutatópáros lezuhant, egyikük súlyosan sérült, ráadásul az energia is fogytán, az egyetlen lehetőségük a megmenekülésre a közeli kristályok használatával lenne, ám megoszlik az álláspontjuk, hogy élőlények-e vagy se. Rövid novella, egynek elment.
Kir Bulicsov: A félelemről: Váó, szerintem első Bulicsov-történetem, de biztos nem az utolsó. Elsőre csak néztem, hogy mit akar ebből a vasúti pályaudvaros dologból kihozni, aztán szépen elkezdett összeállni a kép, hogy a végére bedobjon egy durva fordulatot.
Mészáros László: A Lélek útja: Brit tudósok bejelentik, hogy készen állnak lekövetni és lefilmezni a halál folyamatát. Abszurd? Az és a vége is.
Szergej Drugal: Vizsga: Na ez egy nagyon elvont valami volt, ami nekem totál nem állt össze. Ez már tényleg a mire gondolt a költő szerző esete…
Claude Lalumière: Roman Predator kimerikus odüsszeiája: Na, ez már jobb volt, mint az előző. Címszereplőnk, Roman Predator az utolsó vadászatra készül, amikor még a Farkas avatárja lehet. Ám ezen az utolsó vadászaton egy meglepő prédával akad össze… Összességében tetszett.
Gulisio Tímea: Párhuzamosok: Na, újabb két oldal he?
Francis Flagg: Apex Fejei: A havi retro ezúttal 1931-ből származik, ami látszik is rajta, mert jól olvasható, végig lekötött. Tudtak valamit abban az időben, na. Egy titokzatos megbízó felbérel néhány zsoldost, köztük két főszereplőnket, hogy kövessék őt a tenger alá egy küldetésre. A célhoz végül csak a két zsoldos ér el és Apex városában két szembenálló felet találnak. A történet előrehaladásával aztán kiderül, hogy közel sem egyértelmű, melyik oldalnak is van igaza. Mindent összevetve ez nekem tetszett.
Stanley G. Weinbaum: A Fekete Láng: Weinbaum ezen regénye már csak a halála után jelenhetett meg. A Dawn of Flame (A Láng hajnala) c. művével együtt alkotják a Black Margot-ciklust, amiket aztán összeszerkesztettek egy regénnyé, melynek a címe szintén A Fekete Láng. Ugyan az itt szóban forgó Fekete Láng a ciklus második fele, ez semmit nem von le az élvezeti értékéből, köszönhető ez főszereplőnknek, a halálraítélt Thomas Connornak, aki az olvasóval együtt ismeri meg a jövő társadalmát. Ami sokat dobott a sztorin, az az, hogy Tom-hoz hasonlóan az olvasót is kételkedésre készteti: vajon tényleg olyan rossz a Halhatatlanok uralma, mint a lázadók mondják, vagy csupán meg akarnak szabadulni az igától? A régebbi sci-fit kedvelőknek csak ajánlani tudom Weinbaum művét, pár apróságot leszámítva szerintem elég jól öregedett.

Metropolis Media, Budapest, 2018