Galaktika ​313 XL 2 csillagozás

Burger István (szerk.): Galaktika 313 XL

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Adam-Troy Castro, Isaac Asimov, Andrej Iljics Dajcs, Clifford D. Simak, Rudy Rucker, Michael Walden, Jack Williamson, Poul Anderson

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika XL Metropolis Media

Razor P>!
Burger István (szerk.): Galaktika 313 XL

Adam-Troy Castro: Alvó Kutyák (első rész): Egy paradicsomi világban egy kiugrott titkos ügynök békében tengeti az életét, ám egy nap felbukkan egy volt ellenfele, utóbbi szerint csak véletlenül. Az igazság majd kiderül a következő részben, addig pedig én nem mondok se jót, se rosszat a történetre.
Isaac Asimov: Ajjaj!: Klasszikus háromtörvényes robottörténet, ezúttal egy zsugorodó robottal, akit a rákos daganatok ellenszereként kívánnak használni. A befejezés borítékolható volt, de egynek nem volt rossz.
Andrej Iljics Dajcs: A kalapos ember: Mély, magvas mondanivalós novella, ami nekem nem jött át, és ez mitől sci-fi?
Clifford D. Simak: Agorafóbia: Az emberek a városokból szépen elkezdtek kiköltözni a saját vidéki házaikba, ahonnét aztán egy idő után nem is igazán mozdulnak ki, ahogy történetünk főszereplője se, pedig szükség lenne a segítségére máshol. Érdekes sztori volt, elgondolkodtató volt a jövőképe, ráadásul egy újabb fóbiát ismertem meg általa. (Előbb-utóbb sort kerítek Simaktól A városra.)
Domingo Santos: A tyúk meg a tojás: Időutazás-paradoxonos történet a jobbik fajtából.
Rudy Rucker: A sziklába vésett ember: Egy kisebb válságon áteső pár Hawaii-ra megy nyaralni. A férj telefonján egy újfajta alkalmazás próbaváltozata van, mely a helyzet hangulatát megragadva feltuningolja a képeket. A probléma ott kezdődik, mikor emberünk nem jó helyen készít fényképeket. Egy olvasásnak jó volt, nem unatkoztam alatta.
Michael Walden: A szörnyeteg: Ez afféle kedvcsináló volt a szerző Eshtar c. regényéhez, a főszereplő, Sir Herbert Walsh és a jövőből jött lovag vitája jó betekintést adott annak világába.
Képregény: Nekht Semerkeht: Ó, igen, egy Robert E. Howard-adaptáció. Nem Conan, vagy más valaki a klasszikus hősei közül, de sebaj. Ezúttal egy konkvisztádort követhetünk nyomon, aki egy rejtélyes közép/dél-amerikai városba kerül. Az eredeti sztorit még nem olvastam, így kíváncsian várom a befejezést.
Jack Williamson: Holt Csillag űrállomás: A Holt Csillag űrállomás egy átmeneti kikötő, minimális személyzettel. Gideon Clew extra tagként itt fejleszti már hosszú idő óta a gravitációt semlegesítő készülékét. Amikor új parancsnok érkezik az állomásra, úgy tűnik, a kísérletének búcsút mondhat, ám hamarosan kalóztámadás éri az állomást korábban elhagyó hajót, melyen ráadásul ott van az állomás személyzete által korábban megmentett kislány is. Koránál fogva (a copyright szerint 1933-ban íródott) sok újat nem tudott mondani, a befejezés előre látható, de mégis élvezetes történetnek bizonyult.
Poul Anderson: Királyokkal nem békülünk: A világ túl van egy atomháborún, az Egyesült Államokban pedig épp egy polgárháború tör ki. Két főszereplőnk egy após és a veje, akik a két ellentétes táborban szolgálnak, rajtuk keresztül ismerhetjük meg a háború alakulását. Közben a háttérben ott vannak a földönkívüliek, akik saját elképzeléseik szerint terelgetnék az emberiség fejlődését.
Tudja fene, a felvázolt világ nem volt rossz, meg így leírva a történet sem, de valahogy ez most nem igazán tudott lekötni.
Poul Anderson: A Szaturnusz-játék: Expedíció indul a Szaturnusz egyik holdjához. Az út nem épp két nap, ezért az űrhajósok különböző módon ütik el az időt. Páran rákapnak a szerepjátékra (nem, kockadobás itt még nem volt), ám kissé túltolják a dolgot, a végén már összefolyik a valóság és a játék, ami aztán nem várt bonyodalmakat okoz a holdra való leszállás után. Kissé nehezen hangolódtam rá az elején, de aztán ahogy a történet beindult, úgy én is jobban fogyasztottam ezt a sztorit.