Galaktika ​303 XL 2 csillagozás

Burger István (szerk.): Galaktika 303 XL

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Rudy Rucker, Terry Bisson, Benedek Szabolcs, Fredric Brown, Lee Battersby, Frederik Pohl, Vörös István, George Gipe

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika XL Metropolis Media

Metropolis Media, Budapest, 2015

Burger István (szerk.): Galaktika 303 XL

Rudy Rucker & Terry Bisson: Ahol az elveszett tárgyakat találod: Meseszerű elbeszélés pár öregről, akik elveszett tárgyaik nyomába erednek. Mélyebb hatást nem tett rám.
Benedek Szabolcs: Ufót látni és meghalni: Na ez már jó volt. Főszereplőnk nagyapja gyerekkorában valószínűleg UFO-t látott, ami persze az unoka fantáziáját hosszú ideig izgatja is, a papát már kevésbé. A történet további részét nem lőném le, de szerintem hangulatos írásról van.
Fredric Brown: Százszorszépek: A Brownra jellemző jó, csattanós rövidke.
Bárdok Deák Ágnes: Karmafordító 2.: A 300. számban közölt írás folytatása. Az se igazán tetszett, ez se tett rám mélyebb benyomást.
Marc Laidlaw: Szerelem és háború őrültjei: Ez se tetszett. Adva van két királyság, a herceget egyikből átküldik a másik hercegnőjéhez ismerkedni, csak hát a csajszi nem éppen százas… Eh, túl kacifántos volt ez az én ízlésemnek.
Lee Battersby: Visszatérni a hóból: No, ez már jó volt. A történet ismeretlen helyen és időben játszódik, egy biztos csupán: az emberek a túlélésért bármire képesek. Főszereplőnk egy család tagja, melyet a Családfő irányít és tart el elsősorban. Amikor a Családfő legutóbbi vadászatáról nem tér vissza, főszereplőnk elindul, hogy megtalálja… vagy akár átvegye a helyét. A normál Galaktika rész legjobbja volt ez a történet.
Frederik Pohl: A Rocky Python Karácsonyi Video Show: Pohl nem éppen boldog karácsonyi története elgondolkodtatja az embert. Tetszett.
Joseph Paul Haines: Tízes, stemplivel: A jövőben játszódó történetben a társadalom egy meghatározott érték szerint kasztosodott. A családok születendő gyermekeit előre felmérik, értékelik. A főszereplő házaspárnak szerencséje van, hisz a születendő gyermek a legmagasabb, tízes értéket kapta. A probléma ott kezdődik, hogy az érték mellett ott a stempli is, ami komplikációra utal, így felmerül a kérdés, vállalják-e a babát az előnyök miatt, vagy a kockázat miatt válasszák inkább az abortuszt? Újabb jól sikerült történet volt, ráadásul a vége tartogatott meglepetést.
Képregény: Urm megszökik: Történetét tekintve eddig nem egy hű de nagy valami, de egyébként aranyos képregény egy szökevény robotról.
Vörös István: Az iskolabusz nem jut el a Jupiterre 2.: Újabb 300. számos történet folytatása. A kutyás fele nem volt rossz, a másik viszont nem tett rám különösebb benyomást.
David Redd: Ház a Barlangos-hegyen: Egy életmentő szervezet a halál kapujából ment ki válogatott embereket. A kérdés persze adott: miért? Nos, a történet igen meglepő válasszal szolgált és úgy összességében sem volt rossz.
George Gipe: Vissza a jövőbe: Remélem senkinek nem kell elmondani miről is szól ez a történet. Ha még nem láttad a filmet, akkor mars megnézni! A regény egy jól sikerült adaptáció volt, persze ahogy az lenni szokott, tartalmazott eltéréseket a filmhez képest, ill. itt-ott ki is bővítette azt. Könnyed, szórakoztató olvasmány. (Szerintem XL tartalmát rég olvastam már ilyen gyorsan.)

Metropolis Media, Budapest, 2015

Razor P>!

– Azt akarja mondani, hogy időgépet csinált egy DeLoreanból? – kérdezte Marty.
Doki szerényen mosolygott.
– Véleményem szerint – válaszolta –, ha időgépet építesz, miért ne tennéd stílusosan és fantáziadúsan?

133. oldal, Vissza a jövőbe, 3. fejezet

Razor P>!

– Ki… – sikerült George-nak kinyögnie.
– Darth Vader vagyok – mondta a lény. – Földönkívüli lény a Vulkán bolygóról.
George megrázta a fejét.
– Én biztos… csak… álmodom – dadogta.
– Ez nem álom! – vágott vissza az idegen. – Harmadik típusú találkozást élsz át. Tettél egy lépést az alkonyzóna külső határára.

172-173. oldal, Vissza a jövőbe, 10. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Darth Vader
Razor P>!

Amikor Brown doki beugrott a kormánykerék mögé, Marty átnyúlt, hogy megérintse a karját.
– Hé, Doki, hátra kéne tolatni – intette. – Túl rövid az út ahhoz, hogy felgyorsuljunk.
– Ahova megyünk, ott nincs szükség utakra – mosolygott Brown.

202. oldal, Vissza a jövőbe, 14. fejezet

Razor P>!

A lény belenyúlt az övébe, és előhúzott valamit, ami borzasztóan halálosnak tűnt. A valami egyetlen darab erős, fényes anyagból készült, rajta egy kerek lyukkal, a végén pedig nagyjából két hüvelyk volt az átmérője. Hat láb távolságból George tisztán hallotta halk zümmögését, és érezte a csövéből sugárzó hőt.
– Ne beszélj, és ne kelj ki az ágyból! – parancsolta az idegen. – Hősugaram elporlaszt, ha nem engedelmeskedsz. – George a feje fölé emelte a kezét.
– Jól van – vinnyogta. – Megadom magam.
Valami furcsa, pittyegő hang érkezett az idegen felől. A lény leengedte a hősugarat, és jobb kezét felemelve figyelte a hangokat.
– Micsoda… – kezdte George.
– Hallgass! Üzenetet továbbítanak a Csillagközi rombolóról.

173. oldal, Vissza a jövőbe, 10. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Csillagközi romboló