Galaktika ​299. 3 csillagozás

A furcsa idő
Burger István (szerk.): Galaktika 299.

A ​Galaktika magazin februári számát Robert Sheckley nyitja, egy olyan eseményt állít a középpontba, melynek eredményeképpen a Földön soha többé nem lesz háború. Szomorú apropó indítja a Cory Doctorow-val, a KIS TESTVÉR szerzőjével készült interjút; a beszélgetés szerint a januári párizsi terrortámadás kapcsán emberi felelősségünk határai és a megelőzés a legégetőbb kérdések. John Scalzi egy reklamáló levelet ad közre, bizonyítva: a vevőnek mindig igaza van. Mary Rickert furcsa története egy anya–lánya kapcsolat mentén az ellenállásról, az emlékezésről és a jég meghatározó szerepéről beszél. Robert Reed „Lyuk” című novellája egy olyan világot mutat be, melynek alapvetése: az univerzum legapróbb és leggyorsabb eleme a gondolat. Fredric Brown rövidtörténete egy különös őrségbe viszi olvasóit, ahol ötvenezer fényévre a szülőbolygójától harcol valaki. Tanya Huff, ahogy tőle megszokhattuk, „női dolgokról” ír, egy királynő furcsa hármasviszonyának tükrében. A havi retro Lisa Goldstein… (tovább)

A művek szerzői: Robert Sheckley, John Scalzi, Mary Rickert, Dragon György, Robert Reed, Tanya Huff, Fredric Brown, Fedina Lídia, Lisa Goldstein

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

zamil>!
Burger István (szerk.): Galaktika 299.

A februári szám jónak mondható, 3 novella is igen tetszett. Robert Sheckley: Ezután soha többé nem lesz háború, Tanya Huff: Női dolog és a Lisa Goldstein: Kasszandra fényképei. Dragon György írásán is igen jól szórakoztam, elgondolkodtató volt, hogy tényleg mennyi minden más lenne, ha egy-egy történelmi esemény másként történt volna.
A cikkekkel is elégedett voltam, érdekesek voltak, talán Cory Doctorow-val készült interjú lehetett volna erősebb, de ahhoz jobb kérdések kellettek volna, nem az író hibája.

Lahara IP>!
Burger István (szerk.): Galaktika 299.

Nem szoktam Galaktikát olvasni, ami persze annak köszönhető, hogy ritkán jutok hozzá. Tulajdonképpen minden történet tetszett, kivéve a Mary Rickert: Az áruló. Legjobban pedig az Fedina Lídia: Egészen apró változás.

Mortii>!
Burger István (szerk.): Galaktika 299.

Egész jó szám volt ez, igazából az összes novella tetszett inkább többé, mint kevésbé. A cikkek jók voltak, a Doctorow interjú is tetszett, bár még nem olvastam a Kis testvért, de így megjött hozzá a kedvem. A novellák közül külön tetszett Dragon György és Fedina Lídia írása, Fredric Brown pedig sohasem rossz döntés! A képregényt még mindig imádom!