Galaktika ​297. 4 csillagozás

Hatodik érzék
Burger István (szerk.): Galaktika 297.

A ​Galaktika magazin decemberi számát Andy Duncan nyitja, írásában fény derül az űrbéli testvéreinkkel való piknik valódi hátterére. Joe Haldeman (ÖRÖK BÉKE) egy furcsa partraszállás háttértörténetét dolgozza fel. Jeff VanderMeer egy mérnökből lett nemzeti hős útját viszi végig. Melinda Snodgrass a Producer és az Író beszélgetését közli, melynek fő témája: szembemehetünk-e a fantasztikummal. Ellen Kushner titokzatos idegenének feltűnése a változás szelét hozza. Raymond Z. Gallun haldokló világain új élet sarjad, ezzel másféle kezdetet nyitva. A havi retro Arthur C. Clarke (TŰZSZÜNET) „Bújócska” című novelláját eleveníti fel.
A magyar szerzők közül Szélesi Sándor (A BEAVATÁS SZERTARTÁSA) egy idétlen időkig ismétlődő történetet ad közre; majd Szentmihályi Szabó Péterre emlékezünk két írásával („Atomzsarolás”, „Időzsugor”).
Grant Morrison és Cameron Stewart Tengeri Chico című képregényének negyedik részét olvashatják ebben a számban. A szférák zenéje a Pink Floyd… (tovább)

A művek szerzői: Andy Duncan, Joe Haldeman, Szélesi Sándor, Jeff VanderMeer, Melinda M. Snodgrass, Ellen Kushner, Szentmihályi Szabó Péter, Arthur C. Clarke

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

Metropolis Media, Budapest, 2014
116 oldal

zamil>!
Burger István (szerk.): Galaktika 297.

Ismét egy élvezhető számot olvashattam. A cikkek nagyon tetszettek. A novellák jók voltak, két novellával nem voltam elégedett. Az első Szélesi Sándor: Az élet futása gyenge volt és túlságosan kiszámítható. A másik egy visszatérő író Ellen Kushner: Vörösköpeny valahogy az eddigi írásai és ez se talált meg, nem nekem ír.

Mortii>!
Burger István (szerk.): Galaktika 297.

Egész jó szám volt, a Találkozások egy elég erős kezdő novella volt, szerintem az egyik húzó írás volt. A Partra szállás és A holnap hajtóereje nem annyira tetszett, viszont a többi novella jó volt, most Kushner írása is tetszett! Szentmihályi Szabó Péter művei nagyon tetszettek! Kár hogy így ismertem meg!
A cikkek most is nagyon bejöttek!

*Ja, és a képregényt imádom még mindig!!!