Galaktika ​296. 5 csillagozás

Jön a jégkorszak?
Burger István (szerk.): Galaktika 296.

A ​Galaktika magazin novemberi számát Kathleen Ann Goonan nyitja, a történetben egy világot átformáló küldetés sikerrel végződik. Robert Silverberg (MAJIPOOR-TRILÓGIA) egy rendkívül furcsa „viszony” történetét dolgozza fel. Patricia McKillip írásában egy lányt különös rokonság fűz a tűzhöz. Fredric Brown művében az elme határtalan teremtőereje mutatkozik meg. A havi retro M. Shayne Bell „Nikodzsi” című novelláját eleveníti fel.
A magyar szerzők közül Varga Csaba Béla egy kiválasztott kényszer-küldetését írja meg; ezenkívül a 70 éves Nemere István (ELVESZETTEK) köszöntése és két izgalmas novellája („Oké!”, „Látogatás”) olvasható.
„A gőz hőse” címmel egy magyar stalker naplójába pillanthatnak bele. A Galaktika a nagyvilágban következő állomása: a londoni Star Trek-találkozó. Grant Morrison és Cameron Stewart Tengeri Chico című képregényének harmadik részét olvashatják ebben a számban. A szférák zenéje a Science Fiction Jazz-lemezeket mutatja be. A Kapcsolatfelvétel… (tovább)

A művek szerzői: Kathleen Ann Goonan, Nemere István, Robert Silverberg, Patricia A. McKillip, Varga Csaba Béla, Fredric Brown, M. Shayne Bell

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

Metropolis Media, Budapest, 2014
116 oldal

csartak P>!
Burger István (szerk.): Galaktika 296.

Kathleen Ann Goonan – Emlékkutya: Nekem nagyon tetszett, igazán hangulatos írás a szeretetről, de még jobban az ezzel kapcsolatos veszteségről. Közben annyira szomorú is, irritál, hogy szeretek ilyet olvasni, mert közben jó, meg tényleg megható a vége.
Nemere István – Oké!: Legutóbb a Pszichovízióban olvastam, hogy a magyarok azok ufók, most meg azt tudjuk meg, hogy a nyelvünk is különleges. :)
Nemere István – Látogatás: Kicsit elvont volt, nekem kevés.
Robert Silverberg – A viszony: Megtudjuk, hogy jobb a szex telepatikus összekapcsolódással, mint a maga mocskos testi érintkezéses valójában. Haha.
Patricia McKillip – Hamu, Tűz, Fa: Már fogalmam sincs miről szólt, de az nagyon unalmas volt, szó szerint bekómáltam rajta.
Varga Csaba Béla – Szél a vízen: Nekem ez a novella tetszett a legjobban, nagyon jó hangulata van, teljesen elragadott, minden a helyén van benne, egy kis misztikum, és szimbolikum.
Fredric Brown – Gondolják el!: Nem tudom.
M. Shayne Bell – Nikodzsi: Én ezt a nikodzsit nem szívesen kóstolnám meg, mert amúgy se szeretem az ilyen soklábú puhány izéket. :) Az meg tök logikus, ahogy a segédek cselekedtek, a saját értékrendjük szerint.
A képregénnyel már nem fogok megbarátkozni, viszont a jövő hónapban lesz az utolsó rész, szóval hurrá. :)
A filmismertető nagyon tetszett. Mert végre valahol az egyik kedvenc filmemről, a Dark City-ről olvashattam. Tényleg érdemes megnézni. Zenéje is jóféle: https://www.youtube.com/watch…
Sleep now.

zamil>!
Burger István (szerk.): Galaktika 296.

Jobb lett ez a szám mint az előző, itt legalább volt két három olyan novella ami tetszett.
Nemere novellái nem tartoztak ezek közé, olyan közepesek, bár el kell ismernem tényleg szép életműve van, és ez a két novella is idei írás. Kicsit olyan futószalag szerű, talán a jővő sci-fi író robotja is hasonlóan fog írni.
A cikkek jók voltak, itt már régóta nincs változás, és ez dicséretes.
Amik tetszettek novellák és ajánlom. M. Shayne Bell: Nikodzsi, Robert Silverberg: A viszony.

jakab_róbert>!
Burger István (szerk.): Galaktika 296.

Egyszer megkóstolnék egy Nikodzsi-t. :)
Számomra Robert Silverberg vitte a pálmát, megosztva M. Shayne Bell-el, s most Varga Csaba Béla írása is tetszett.

zzzizzzi>!
Burger István (szerk.): Galaktika 296.

Jók voltak a novellák. Egy volt, ami kifejezetten nagyon tetszett ès mèg sokáig a fejemben motoszkált. A szèl a vízen című novella, amit Varga Csaba Bèla írt. A vègèn a csavar nagyon tetszett ès megfogott.
A legkevèsbè 'A viszony' jött be, pedig az is jó volt, csak felkavaróan erkölcstelennek tartottam. De mivel ennyire felkavart, jónak kell elkönyvelnem, mert èrzelmeket váltott ki ès elgondolkoztatott.