Galaktika ​281 XL 4 csillagozás

Burger István (szerk.): Galaktika 281 XL

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: R. A. Lafferty, Nemere István, Jane Yolen, Z. Karvalics László, Kenessei András, Mihail Puhov, Georgij Martinov

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika XL Metropolis Media

Metropolis Media, Budapest, 2013
202 oldal

Razor P>!
Burger István (szerk.): Galaktika 281 XL

R. A. Lafferty: Egy esős nap Halikarnasszoszban: Érdekes a bevezető elképzelés, de a történet maga nem nyújtott sokat.
Nemere István: Titanic 3012: Ez tetszett. A cím miatt kiszámíthatónak hittem a sztorit ill. kezdetben a múlt és a jelen váltogatása közt zavart az űrhajók közti eltérés, de a végén minden a helyére került, és a befejezés sem az lett amire számítottam.
Jane Yolen: Johanna: Hülyén hangzik, de a kép itt elspoilerezte a történetet. :) Egy kis szösszenetnek elment.
Robin Karlsson: A titokzatos doboz: Ez megint tetszett, bár kissé nehezen indult be. A maga módján még humoros is volt.
Z. Karvalics László: Az emberiség megmentője: Újabb érdekes történet, bő, de érthető tudományos fejtegetéssel.
Kevin O'Donnel Jr.: Alternatíva: Hehe, ez jópofa volt. Egy idő után már sejteni lehetett a befejezést, de attól még jó. Csak nehogy a sci-fi írók feleségei ötleteket kapjanak. :D
Richard Matherson: A múltra nyíló ablak: Maga az elképzelés nem túl eredeti – öregember visszakerül a múltjába –, de a megvalósítás szép és hangulatos.
Parke Godwin: Aprópénz: A gyűjtőszenvedélynek is megvan a határa, ebből a történetből újfent kiderült.
Ellen Kusher: A kardvívó, akinek neve nem Halál: Eh, ezt nem igazán tudtam hova tenni, talán az írónő könyveit ismerve jobban tudnám értékelni.
Képregény: Pikoi isten hajói (befejező rész): Még mindig azt mondom, hogy több oldal jót tett volna ennek a sztorinak, mert így nagyon gyorsan haladnak az események. Ettől eltekintve jó, pozitív jövőképű történet.
Mihail Puhov: Terminátor: A vannak-e egy kiborgnak érzései kérdésre elég ütős választ biztosít ez a történet. Nem volt rossz.
Georgij Martinov: A vörös bolygó hősei: Echte szovjet sci-fi, de szerencsére nem esett a ló túloldalára. Az orosz csodatechnika mellett a jenkiké sem marad el, de persze a verseny és pénzorientált kapitalisták csúnyán megszívják. A Vénusz és a Mars megjelenítése már idejétmúlt, de ebben semmi meglepő nincs, a történet simán élvezhető így is. (John Carter kalandjait sem a tudományos pontosságáért olvassa az ember.) Azon jót nevettem mikor az oroszok egy komplett vöröscsillagos emlékművet felhúztak. A zászló biztos túl snassz lett volna :D Összességében nem rossz kis regény ez, aki nyitott a régi idők sci-fijére, annak érdemes belepillantani. Én pedig a közelebbi-távolabbi jövőben ránézek a folytatására is.
Ian M. Banks: Koponyák útja: Lehet bennem van a hiba, de nem igazán értettem hova akar Banks úr ezzel a kb. 2 oldalas írásával kilyukadni…

Metropolis Media, Budapest, 2013
202 oldal