Galaktika ​281. 4 csillagozás

Föld alatti tüzek
Burger István (szerk.): Galaktika 281.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: R. A. Lafferty, Nemere István, Jane Yolen, Z. Karvalics László, Kenessei András, Mihail Puhov, Vass Mihály, Kuczka Péter

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

zamil>!
Burger István (szerk.): Galaktika 281.

Ismét elégedett voltam a magazin színvonalával, bár a novellák közt volt olyan, aminél biztos lettek volna jobbak. A cikkek érdekesek voltak, a képregény is olvasható és szép, bár kicsit egyszerű történet.
Két novellát említenék meg ami kimagaslott számomra a többi közül:
Z.Karvalics László: Az emberiség megmentője
Egyedi, és igen jól megírt történet a vírusokról, bár a vége gyenge lett, túlságosan „Hollywoodi”.
Richard Matherson: A múltra nyíló ablak
Az írásmód kicsit Bradburys, szépen leírt, sajnos a történet rovására megy, ami kicsit szegényes.

moszat>!
Burger István (szerk.): Galaktika 281.

3-4 szám óta egészen olvasható a lap. Kit vettek fel? (Vagy kit rúgtak ki?)

R. A. Lafferty: Egy esős nap Halikarnasszoszban – Kellemesen olvasható írás. Tematikában közepes.
Heuréka! Interjú Kiss L. Lászlóval – Örömteli, hogy a hollywoodi sztárok elfogytak. Esetleg a tudósok olcsóbbak? De mindenképpen tartalmasabbak.
Nemere István: Titanic 3012 – Szokásos Nemere szint. Könnyen olvasható stílus, semmi különösebb újdonság.
Jane Yolen: Johanna – Egyperces. Jó! Igaz az állam nem esett le, de ez az én hibám. Minek olvasok össze-vissza annyi fantasztikumot.
Föld alatti tüzek – A tudomány rovat összement az utóbbi időben, de a témaválasztások jobbak, kevésbé kommerszek, populisták. Továbbra is azt gondolom, jót tenne a lapnak, ha komolyabb, több, bővebb lenne az ismeretterjesztő tartalom. (persze azzal melózni kellene)
Robin Karlsson: A titokzatos doboz – Szintén kellemes írás, szintén sejthető vég.
Zöld jövő – Érdekes felvetés. Részletesebben is érdekelt volna (ez is)
Z. Karvalics László: Az emberiség megmentője – Feszes kis írás, kivételesen a téma is újdonságnak számított nálam. A tudományos részét egy kicsit erősíthette volna az alkotó. A csattanó jó, de a befejezés kicsit pongyola.
Kevin O'Donnel Jr.: Alternatíva – Könnyed, nem túlírt, humoros, önszatirikus csattanóval. Nagyon jó!
Richard Matherson: A múltra nyíló ablak – Stilisztikailag rendben van. Számomra a terjedelem-mondanivaló arány rossz, a konklúzió pedig hibás.
Kenessei András: Beszélő némaság 8. – E cikksorozat idegen test egy SF magazinban, de ettől függetlenül a lap nem irodalmi tartalmának színvonalából toronymagasan kiemelkedik. Ilyen írások kellenének számonként 3-4 db, lehetőleg SF közeli témában.
Parke Godwin: Aprópénz – Szintén olvasható, szintén sokadszor megírt téma.
Ellen Kusher: A kardvívó, akinek neve nem Halál – Nevezz konzervatívnak, de ez a ki a fiú, ki a lány, függetlenül attól, hogy mi van a lába között kitalálósdi egy viszonylag érdektelen történetben nekem nem jön be.
Képregény: Pikoi isten hajói (befejező rész) – A képregény tartalmat is lehetne bővíteni, pl. a tárgyi képregény is lemehetett volna egyben. Ami egyébként egy picit bugyuta volt ugyan, de nagyon szép.
Mihail Puhov: Terminátor – Ismét egy kellemes írás, ismét nem új téma, ismét kitalálható csattanó.