Galaktika ​279. 4 csillagozás

Bukott civilizációk
Burger István (szerk.): Galaktika 279.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Toochee, Vásárhelyi Lajos, Mary Gentle, Brandon Hackett, Mary Robinette Kowal, Tanya Huff, Madeleine E. Robins

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

zamil
Burger István (szerk.): Galaktika 279.

A jobb kiadások közül mondanám ezt a kiadást. Több jobb novella is volt benne, de számomra a hit emelkedett ki. Egyedi téma, ráadást maláj írótól ritkán lehet olvasni. A cikkek között volt ami érdekes volt, a képregény végre olyan ami közepesnek mondható.

daney
Burger István (szerk.): Galaktika 279.

Hosszabb kihagyás után került a kezembe Galaktika – és szerencsére éppen ez a száma, amely egy jól sikerült összeállítás. A novellák többsége kifejezetten tetszett (leszámítva „A villám szele” címűt, amit önmagában tovább tartott elolvasni, mint az összes többi írást a magazinból). A tudományos cikkek is többnyire jók.
Mondjuk az utolsó szöveget én azért nem biztos, hogy így indítottam volna – legalábbis amíg az újrahasznosított papírra apró betűvel nyomott magazinhoz nem csatolnak hangos felolvasás funkciót: „Jó hírrel szolgálhatunk azoknak, akiknél születési, esetleg baleset folytán kialakult részleges vakságot diagnosztizáltak”.