Galaktika ​278. 6 csillagozás

Állatkatonák
Burger István (szerk.): Galaktika 278.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Robert J. Sawyer, Lőrinczy Judit, Judith Merril, Stephen R. Donaldson, Gáspár András

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

zamil>!
Burger István (szerk.): Galaktika 278.

Ismét egy színvonalasabb novellákat tartalmazó megjelenés. Örültem neki, a múltkori után.
Több jó novella volt Lőriczy Judit:Ragadozók és emberek, Robert J. Sawyer:Relatívitás, de ami a legjobb volt az Stephen R. Donaldson:Mitologikus vad.
Élvezettel forgattam az e havi magazint.

BlissX I>!
Burger István (szerk.): Galaktika 278.

Egészen kellemes példány, idén csak ehhez volt még szerencsém. Általában az itt elhelyezett értékelseitek alapján szoktam megvásárolni ezt a magazint, ha épp megtehetem. Most sem kellett csalódnom a véleményetekben :)

Mezzanine>!
Burger István (szerk.): Galaktika 278.

Szokásom szerint a novellákról röviden:

– Pavel Amnuel: „Azért jöttem, hogy megöljem” – lásd az előző számnál.
– Robert J. Sawyer: Relativitás – Amikor egy férfi női szemszögből ír; sőt rendesen megpróbál női aggyal gondolkodni. Véleményem szerint nem teljes sikerrel, de én sem vagyok nő!
– Lőrinczy Judit: Ragadozók és emberek – Egy Galaktikás kérdőíven megjelöltem: több magyar és nő által írt novellát olvasnék. Ez bizony az és nagyon jó! Felhívom a szerkesztők (hátha olvassa valamelyik) figyelmét, hogy ez bizony remek képregény-alany!
– J. F. Bone : A negyedik bolygón – Üdvözlet a magyar kiadásban! Nekem szívem csücskei az ilyen novellák; igazi sci-fi. Másoknak száraz lehet, nekem lédús csemege:)
– Judith Merril: Amit csak egy anya – Újabb ismeretlen szerző első magyar megjelenése. Ami brutális, az brutális. Nem tudom, ezt egy férfi meg merte volna írni.
– Philip Latham: Jeanette kezei – A harmadik magyarul első. Úgy látszik ez 278. szám bónusza. Nagyon bejött. Egy csillagász, akinek volt mersze írni is, és belecsapott a lecsóba. (Igaz, ismerünk még ilyent.) Kézenfekvő téma a jóslás és az egzaktum ütköztetése, szóval nem merészkedett messze. De mért tette volna? Vagy egy csillagász kalandozzon csak fényévekre?
– Stephen R. Donaldson: Mitologikus vad – Az író kiszabadít valamit egy nagyon is elképzelhető társadalom védőburka alól. Kicsit hiányzik a hatalmi szféra kidomborítása. A befejezés giccses, de helyénvaló. Ez a második legjobb írás J. F. Bone-é után.
– Gáspár András: Öt tekercs nosztalgia – Különösen aktuális retro. Jó érzékkel „szedték elő”.
– A képregény ígéretes.

Az összbenyomásom: ez a szám mindenképpen a jobbak közül való.

moszat>!

A filmek […] elsorvadnak a televízióban. Ahogy a nagyvadak a rács mögött.

108. oldal - Gáspár András: Öt tekercs nosztalgia.