Galaktika ​273. 12 csillagozás

Megavárosok
Burger István (szerk.): Galaktika 273.

A ​Galaktika magazin decemberi számának szomorú aktualitása; elhunyt Borisz Sztrugackij. A legendás testvérpárra emlékezünk első írásuk publikálásával.
Új folytatásos kisregény indul útjára Mario A. Pei világhírű nyelvészprofesszor tollából, aki saját tudományterületét öltözteti fantasztikus köntösbe. A központi tudományos rovat ezúttal gigantikus településekkel ismerteti meg közelebbről az olvasókat.

Anne McCaffrey így, december elején elmeséli, milyen is az igazi Mikulás. Az egykori Nobel-esélyes szépíró, Harry Mulisch a háború borzalmait jeleníti meg letaglózó meséjében. Bruce Sterling írásában olyan jövőképet fest, melyben a technika egészen átveszi az irányítás az emberi sorsok felett, míg Kathryn Cramer hősének víziói tragédiákat vetítenek előre. A hazai SF Varga Csaba Béla művével képviselteti magát, mely bemutatja, mi várhat ránk a közelgő világvége után. Az e havi retro Steven Popkes kegyetlenségében is megható szerelmi története.

A lap beszámol… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

A művek szerzői: Toochee, Anne McCaffrey, Varga Csaba Béla, Harry Mulisch, Németh Attila, Bruce Sterling

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

Leah P>!
Burger István (szerk.): Galaktika 273.

Úgy imádom a galaktikákat (azt hiszem idén elolvasom az összeset ami meg van ^^)
Ezt a kötetet direkt Gandalf miatt olvastam el :D
De vannak még benne egyéb érdekes és jó történetek pl : az ergo proxy leírás :)
és az egyéb kütyük-nél a lyukas bicikli kerék a defektek ellen:D Elterjedhetne :)
(elég sok defekten vagyok már túl :D)

Mezzanine>!
Burger István (szerk.): Galaktika 273.

– Mari A. Pei művéről majd annál a számnál írok, ahol befejeződik.
– Anne McCaffrey: Az igazi mikulás
Aranyos ünnepi fantasy. Hasznos kalauz a kisgyermekek lelki világába.
– Varga Csaba Béla: Az örökség
Erőbedobással győz a világvége felett – teszi ezt tetszetős narratív megoldásokkal.
– Harry Mulisch: Mi történt Massuro tizedessel?
Kitűnő lélekrajzokkal spékelt fülledt dzsungelekbe hívó remeklés, ami klasszikus mitológiai/mesebeli témát dolgoz fel.
– Arkagyij és Borisz Sztrugackij: A spontán reflex
Szomorú aktualitás: nagy író távozott. Gólem kitör, de a tudósok örök optimisták ebben a bizonyos első novellában.
– Kathryn Cramer: Homokvárak(disztópia)
Ezzel nem tudok mit kezdeni
Bruce Sterling: Maneki neko
Kulturális ütközés a hálózatok eltérő használata miatt. Nyájas, de határozott japánok karitatív hálója kergeti őrületbe a merev amerikait. Lehet, hogy mégis mindenki jól jár a 2 centivel a talaj felett lebegő pöpec novellában?
– Steven Popkes: A fűtő
Szinte költői, nekem Bradbury-s. Szeretem az ilyen romantikus írásokat is.
– Havi téma: Megavárosok
Még előszónak is kevés ez egy olyan témához, amiben a Föld alapvető átformálásáról van szó. De emlékeztető jegyzetnek kell! Valaki tud a témában könyvet ajánlani? Köszi!

Leah P>!

„Ian, A Gyűrűk Ura rajongóit nem fogják
érdekelni a kétségeid, ők egyszerűen téged akarnak
látni Gandalfként". És rá kellett jönnöm arra is, hogy
nem bírnám elviselni, ha egy másik színész öltené
magára a hosszú köntöst és a nagy kalapot.

Interjú Ian McKellen-el

Hush_Campo>!

Adaltrud gyöngéden kézen fogott, és elvezetett, hívogatón intve felém igéző tekintetével. Visszanéztem Giseldára: arca fagyott maszk volt, melyet a szerelemféltés dühe sápasztott ólomfehérre. Szakasztott úgy festett, mint egy haragvó valkűr. A hideg futkározott a hátamon, és megborzongtam.

Mario A. Pei: Charlemagne csontjai (első rész)

Hush_Campo>!

És a történelem folyamán sokadszor a fennkölt értelmezés és az úrinői jó szándék mételye elsorvasztotta a kezdetleges mágiát.

Anne McCaffrey: Az igazi Mikulás

Hush_Campo>!

Máskülönben Harry Massuro tökéletesen átlagfiú volt. Hideg, mint egy jégcsap, és csibész, mint az ördög.

Harry Mulisch: Mi történt Massuro tizedessel?

Hush_Campo>!

Általánosságban véve azonban a lélek egy kalap, amelyet a fejünkön hordunk a huzat ellen; ha találkozunk egy nővel, illedelmesen levesszük.

Harry Mulisch: Mi történt Massuro tizedessel?