Galaktika ​268. 7 csillagozás

Világvége
Burger István (szerk.): Galaktika 268.

A ​Galaktika magazin júliusi számában befejeződik László Zoltánnak, A KERINGÉS és a NULLA PONT írójának folytatásos kisregénye, az „Emelkedés”. A központi tudományos téma a világvégét váró hamis prófétákról és elméleteikről szól.
A magazin megemlékezik a közelmúltban elhunyt SF-óriásról, Ray Bradburyről, egy magyarul eddig nem olvasható novelláját is közli, a filmrovat pedig az ő műveiből készült adaptációk között szemezget. Az e havi elbeszélés-kínálatban szerepel még Ken Liu friss Nebula-díjas „Papírállatok”-ja éppúgy, mint Joan Marie Verba Darkover-története, Varga Csaba Béla komor politikai víziója és Jim Aikin majom(?)parádéja. Retróként Dévényi Tiborral álmodozhatnak az olvasók egy olyan jövőről, ami jelenünknek, sőt inkább közelmúltunknak tart szatirikus görbe tükröt.
Exkluzív sztárinterjú szólaltatja meg Sigourney Weavert, az Intelligens dizájn a papírkönyvek visszaszorulásával, azok „építőanyaggá” válásával foglalkozik, a tudományos hírek között pedig számos… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

A művek szerzői: László Zoltán, Ray Bradbury, Varga Csaba Béla, Ken Liu, Dévényi Tibor

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

Metropolis Media, Budapest, 2012

Achatius>!
Burger István (szerk.): Galaktika 268.

Nézzük,miket is tartalmaz az e havi Avataros Galaktika.

László Zoltán :Emelkedés
Régóta nem volt ilyen jó folytatásos kisregény. Van benne minden: Csillaghajó,űrutazás,nyomozás stb. Hard SF rajongóknak szerintem tetszeni fog :)

Ray Bradbury: A megbízott
Eléggé furcsa írás,nem is igazán fogtam fel.

Joan Marie Verba: Káoszra hívás
Nem olvastam Darkover regényeket,így elég sok információ zúdul az emberre. 0 tudással kevésbé élvezhető,mégis sikerült felkelteni az érdeklődésemet.

Varga Csaba Béla: Az erő vonalai
Nem lenne olyan rossz,csak számomra túl kiszámítható volt.

Jim Aikin: Életem a dzsungelben
Azt hittem valami szórakoztató írás lesz. De nem volt az. Kár érte.

Ken Liu: A papírállatok
Jó volt,kedvet kaptam az origamihoz :)

Dévényi Tibor:Álmodozás öt tételben
Az emelkedés után a legjobb novella ebben a hónapban. Ez az írás most is aktuális a fanyar humorával :)