Galaktika ​266. (Galaktika 266.) 9 csillagozás

Az Űrturizmus árnyoldala
Burger István (szerk.): Galaktika 266.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 2012

A művek szerzői: Kasztovszky Béla, David Brin, Arthur C. Clarke, Brandon Hackett, Alastair Reynolds, Richard Matheson, Ursula K. Le Guin

csartak MP

Burger István (szerk.): Galaktika 266. Az Űrturizmus árnyoldala

A borítóról: Remélem, kifogynak a színészekből, és hamarosan újra sci-fi, vagy fantasy képek lesznek rajta.
Jelen lapszámból azt is megtudhatjuk, hogy tök macera dolog az űrturizmus. Az űrvécé nagy szívás, és minden felszállás után újratervezik, 40-50 fős csapat dolgozik rajta.
Novellák:
Kasztovszky Béla: Glória – Az áprilisi számban megjelent első rész folytatása. Sajnos nekem nem tetszett, se füle se farka az egésznek.
David Brin: Az űr melege – A Dettó írójának novellája egy olyan világban játszódik, ahol az embereket már biohumánnak hívják, és a robotoknak (is) az útjában vannak. Mégis ki alkalmasabb meghódítani a hiperteret? Ember vagy robot?
Arthur C. Clarke: Fegyverkezési verseny – Jó gondolatok vannak benne.
Brandon Hackett: Az utolsó író – Egyik kedvenc magyar szerzőm most se okozott csalódást. Macska kedvelőknek erősen ajánlom. ;)
Alastair Reynolds: Enola – Nagyon tetszett! Poszt-apokaliptikus sztori. Most már biztos, hogy el akarom olvasni a Napok hazát.
Richard Matheson: A visszatérés – Régebbi vágású időutazós sci-fi, szerintem jó.
Ursula K. Le Guin: A szökőkutak – Rövid, két oldalas történet egy nagyobb ciklusból, nekem így nem sokat adott…
V. Nagy Zsuzsanna: Öltözzünk meztelenre! – Olyan mint egy szappanopera… de minek, ez valami töltelék anyag lehet.

Bubuckaja P

Kasztovszky Béla: Glória
Befejező rész volt, olvastam az előző részét is, annyira nem ájultam el tőle. Hosszabb lett, mint kellett volna.
David Brin: Az űr melege
Érdekes volt, de annyira nem szippantott be.
Arthur C. Clarke: Fegyverkezési verseny
Vicces volt. :)
Brandon Hackett: Az utolsó író
Érdekes volt és félelmetes. Tetszett. :)
Alastair Reynolds: Enola
Őszintén mondom, sosem csinálok ilyet, de nem olvastam végig, olyannyira nem fogott meg az eleje.
Richard Matheson: A visszatérés
Nagyon érdekes volt. Tetszett. :)
Ursula K. Le Guin: A szökőkutak
Rövid, de háromszor futottam neki és nem olvastam el. :(
V. Nagy Zsuzsanna: Öltözzünk meztelenre!
Nagyon idegesített az egész, a veszekedésük. Legszívesebben odamentem volna és megpofoztam volna mindkettőt. De a végén a csattanó durva volt. :)

sed

Burger István (szerk.): Galaktika 266. Az Űrturizmus árnyoldala

Ez e havi Galaktika,azért jobb volt,mint az előző,bár nem volt magasan a léc.

Kasztovszky Béla: Glória
Ahhoz,hogy normális értékelést tudjak írni, el kellene még egyszer olvasnom az előző részt,amit semmi pénzért nem vállalok.Így csak annyit,hogy az egész nagyon zavaros egy 'valami'.Ezáltal értékelhetetlen számomra.

David Brin: Az űr melege
Egy igen érdekes alapötlettel bíró novella, vannak hiányosságai,de egy 10 perces kikapcsolódásra tökéletes.

Arthur C. Clarke: Fegyverkezési verseny
Clarke az egyik kedvenc íróm,de ez a történet valahogy nem jött át.Lehet azért,mert nem igazán ismerem Zoom kapitányt.

Brandon Hackett: Az utolsó író
A május legjobb novellája.Azt hiszem ez mindent elmond.Amúgy meg, le a macskákkal! :D

Alastair Reynolds: Enola
Igen érdekes írás ez,nem mondanám róla,hogy kifejezett rossz,de nem is tudnám teljes szívből ajánlani,mert… nem tudom mi a legmegfelelőbb szó rá…. elvont?

Richard Matheson: A visszatérés
Aki szereti az időutazásos történeket,annak egyszer mindenképp megéri elolvasni.

Ursula K. Le Guin: A szökőkutak
Hát ez mi?

V.Nagy Zsuzsanna: Öltözzünk Meztelenre
Nem igazán tudtam eldönteni,hogy ez most: Mi? Mikor? Miért? Hogyan?

moszat

Burger István (szerk.): Galaktika 266. Az Űrturizmus árnyoldala

Szokásosan súlytalan szám, felét nem fogom fel, másik fele elmegy. Markovics Botond kiemelendő. Tücsi ismét világrenget: borzasztó az űrturistáknak. Franc se tudja, minden besza behu behány ellenére én gondolkodás nélkül. És ismét csak az interjú ütötte át adrenalin küszöbömet:

Galaktika: Hogy érezted magad, miközben tíz évig segítetted át a fiúkat a pubertáskoron?
Miss Spermione: Viccelsz? Hordozható Apple-t és egy Toyota Priust kaptam érte.

Szerintem megérte.

Galaktika sorozat · Összehasonlítás