Galaktika ​264. 10 csillagozás

Ha elfogy az olaj
Burger István (szerk.): Galaktika 264.

A ​Galaktika magazin márciusi számában befejeződik Colin Kapp izgalmas folytatásos kisregénye, a „Felhőépítők”. A központi téma egy olaj nélküli jövő lehetőségét vizsgálja.

A novellafelhozatal igen változatos, köszönhetően annak is, hogy az irodalmi terjedelem közel 20%-kal nőtt: George R. R. Martin egy modern, baljós prófétáról mesél, Nemere István egy idegen bolygóra látogat, Connie Willis megkísérli továbbgondolni a klasszikus Csipkerózsika-történetet, Alekszandr és Szergej Abramov egy totalitárius Amerikába visz, ahol még az álmokat is szabályozzák, Melissa Mia Hall gyermekeket pottyant egy lidércálom kellős közepébe, Pap Viola a Teremtés alapkérdésein gondolkodtat el, míg Robert L. Forward egy aszteroidabányászt kísér el útjára. A lap megemlékezik a nemrégiben elhunyt John Christopherről, a havi retro pedig Andrew J. Offutt szatirikus időutazós elbeszélése.

Exkluzív sztárinterjú szólaltatja meg Robert Downey Jr.-t, a „Vasember”-filmek hősét, a filmrovat is az ő… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

A művek szerzői: Colin Kapp, George R. R. Martin, Michael T. Cricket, Nemere István, Connie Willis, Pap Viola, Robert L. Forward, John Christopher

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

Achatius>!
Burger István (szerk.): Galaktika 264.

Most is a vége lett egy Galaktikának.Akkor kezdjük az elején:

Colin Kapp – Felhőépítők:Nem voltak nagy elvárásaim,de hozta az előző rész hangulatát.Nem fogja megváltani a világot,de jó volt.
George R. R. Martin – És halált hagy örökül:Nagy elvárásokkal ültem neki,hiszen eléggé megkedveltem George R.R.Martin stílusát,könyveit.Igazából én valamiért úgy ültem neki,hogy olvasok valami Fantasyt vagy Sci-fi-t tőle,de ez a novella egészen más.Ez igen valóságos.Jó más stílusban olvasni tőle.
Nemere István – Műtét előtt: Rövid kis írás,nem olyan rossz ez.
Connie Willis – A mátka apja: Nos,őőő…. ez nem annyira volt világos :D
Alekszandr és Szergej Abramov – Szép álmokat!: Tetszett,kis orosz sci-fi hangulat :)
Melissa Mia Hall – Kerítés a világ végén: Aki szereti az ilyesfajta dolgokat annak biztos tetszik,de nekem ez most nem annyira jött be.
Pap Viola:A megmaradás törvénye:A kevesebb néha több,nos itt egy kivétel.
Robert L. Forward – A gyémánt éneke: Ebben a hónapban a kedvencem,csak annyit mondok:Olvassátok el!
John Christopher – Rokon lelkek:Már az eleje se sok jót ígért:Homoszexuális kutyák (???)
Andrew J. Offut – Fölcsaptam Istennek:Jól példázta,hogy mire használná az ember,ha lenne egy időgépe.

moszat>!
Burger István (szerk.): Galaktika 264.

Előszó: Ismét a szokásosan hangzatos semmitmondások. A formai változás annyi, hogy a mikro-életrajzok a novellák végére kerültek (ez egyébként jó ötlet). És így a tavaszi előszezonban ismét bedobják a reklámcsökkentést. Nem számoltam utána, lehet, hogy két oldalszélreklámmal valóban kevesebb van benne. Ebben csak az a dühítő, hogy igazi reklámok igazából alig vannak benne, csupa öntömjén az egész (saját kiadványok), amit illene egy-két oldalon letudni.
Colin Kapp: Felhőépítők – Mint sejtettem az első résznél, túlírt, igazából cél nélküli írás. Ezt leszámítva kellemes hangulatú, olvasható.
Interjú: Soha sem fogom megérteni, hogy az új G. miért erőlteti ezt a bulvár vonalat. Miért akar a 68. tini-bulvár magazin lenni, mikor az 1. fantasztikus-irodalmi lap is lehetne.
George R. R. Martin: És halált hagy örökül – valami nácizás, komcsizás, vagy azok elleni valami izé. Nem igazán jött át.
Tudomány: Annyira szeretném, hogy végre már tényleg fogyjon el az a qrva olaj és akkor végre minden bulvár-tudományos médium leszakadna erről a csontról.
Nemere István: Műtét előtt – Szeretem a nyitott véget, de csak akkor ha van értelme. Itt nincs.
Connie Willis: A mátka apja – fogalmam sincs…
Alekszandr & Szergej Abramov: Szép álmokat! – valami nagy testvéres cucc, most álmokkal. Na ezt a csontot is szanálnám.
Melissa Mia Hall: Kerítés a világ végén – Ez sincs meg…
Pap Viola: A megmaradás törvénye – bocs, ez sem….
Robert L. Forward: A gyémánt éneke – ez meg van. De hogy mi volt a lényege….
John Christopher: Rokon lelkek – Valami homokozás… (na jó, igazából ez sincs meg)
Andrew J. Offutt: Fölcsaptam istennek – A retró szokásosan tetszett, bár nem volt átütő.

Jogos lehet a kérdés: mi a francnak olvasom el hónapról hónapra?!

moszat>!

Nomármost: én íróvagyok. … Töbféleképpen lehet csinálni, írhat az ember könyvet egy dögevő madárról hatodosztályú gondolatokkal, és meggazdagodhat egész életére, mert amit ír még mindig felül van a Reader's Digest olvasóinak szellemi szinvonalán, vagy írhat dokumentumregényt két halálraítéltről, és akár abba is hagyhatja az írást a továbbiakban, aztán írhat sci-fit rogyásig úgy, hogy közben koldusszegény marad; vagy onthatja magából a kalandregényeket, amelyeket isten tudja, kik, de mindig megvesznek és elolvasnak.

Doki_bácsi>!

Marla véleménye szerint nem jó, ha valakinek mindig igaza van. Azt gondolja, ez valahogy ráhúzódik a szívre, talán összezsugorítja.