Galaktika ​258. 9 csillagozás

Szép új digitális világ
Burger István (szerk.): Galaktika 258.

A ​Galaktika magazin szeptemberi számában befejeződik Kage Baker folytatásos kisregénye, „A sárga ruhás királynő”. A hónap központi tudományos témája a digitális világ biztonságát, illetve az annak hiányából adódó veszélyeket taglalja. Ehhez kapcsolódik Gregory Benford novellája is, „A sebhelyes”, amelyben először szerepel a számítógépes vírusok alapkoncepciója.

Hal Clement a Merkúrra viszi űrhajósait, ahol gyilkos vulkánkitörésekkel kell megbirkózniuk. K. Varga Beáta hősnője nem mindennapi kísértéssel szembesül, a Nobel-díjas Rudyard Kipling gondolkodó mozdonyok kalandjairól mesél, a havi retro pedig Jack Vance rövid, csendesen tragikus írása, a „Mitr”. Külön szekcióval emlékezik meg a magazin a nemrégiben elhunyt japán SF-mesterről, Komacu Szakjóról, benne egy novellával és egy róla szóló, rendkívüli filmrovattal.

Az interjú Tim Powerst szólaltatja meg, az ISMERETLEN VIZEKEN szerzőjét. A játékrovat a „Deus Ex: Human Revolution”-t ismerteti, az intelligens dizájn… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

A művek szerzői: On Sai, Kage Baker, Gregory Benford, Hal Clement, Rudyard Kipling, Jack Vance, Komacu Szakjo, Toochee

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

lilla_csanyi>!

Burger István (szerk.): Galaktika 258. Szép új digitális világ

Számomra elég felemás volt ez a rész.
Az emlékkufár pl. nagyon tetszett, a csúcspont egyértelműen a Japán eladása volt, A sebhelyes elment egynek…de pl. a Mitr teljesen semmilyen volt, a 007-es olvasása közben megkérdőjeleztem, hogy tényleg Galaktikát olvasok-e, és nem Buci maci magazint, Thomas a gőzmozdonyos különkiadással, a Tüzes bolygó pedig nem tartogatott semmilyen extrát…legalábbis szerintem.
Mindenesetre egy ilyen menő esernyőt elfogadnék. :D

Achatius>!

Burger István (szerk.): Galaktika 258. Szép új digitális világ

Nekem is tetszett,rég volt már ilyen sok jó novella együtt.Kedvenc A Sebhelyes volt,de nagyon jó volt a Japán eladása is.A sárga ruhás királynő és a tüzes bolygó végén nagyobb fordulatot vártam volna, bár lehet hogy csak én éreztem így.De már nem sok hiányzott az 5 *-hoz.Hajrá csak így tovább!

BlissX I>!

Burger István (szerk.): Galaktika 258. Szép új digitális világ

Ez a Galaktika elérte nálam azt a ritkaságot, hogy bátran adok rá 5 csillagot.

Egyrészt mert a novellák végre olyanok voltak, ahogy én szeretem. Több volt a klasszikus vonaltól elrugaszkodott történet. Majdnem egytől egyig üde alapötlettel bírnak, és jól is vannak megírva. Szóval most remekül válogatták össze őket, plusz a megemlékezés rész Komacu Szakjóról (R.I.P.) önmagában is különlegessé teszi a 258. Galaktikát. Az csak hab a tortán, hogy az ő műve visz mindent, én legalábbis imádtam ^^

A hónap témája is nagyon jó cikket eredményezett, azaz Kovács „Tücsi” Mihály egy nagyon jó kis cikket publikált a magazinba.

Valahogy minden összejött. A szeptemberi Galaktikát szerintem kár lenne kihagyni a rajongóknak, de egyéb scifi fanatikusoknak is.

schummyka>!

Burger István (szerk.): Galaktika 258. Szép új digitális világ

@papirzsepi értékelését megismételhetném szóról szóra.. + ami tetszett még benne: a „szép új világ” cikk a hozzá kapcsolódó filmajánlóval, de ennyi..nem az én világom ez a sci-fi irodalom.

Mezzanine>!

Burger István (szerk.): Galaktika 258. Szép új digitális világ

Terjedelmi korlátok akadályozzák meg kedvenc főszerkesztőnket a hónap témája bővebb kifejtésében. Néha hiányolom az alaposságot; aztán azzal nyugtatom magam, hogy ennyi oldalacskára ez éppen elegendő gondolatébresztésül. A kedves érdeklődő továbbolvashat ezekről másutt, és most jöjjenek a novellák!

– A sárgaruhás királynőt már az előző rész alapján kiásatlanul hagytam volna – befejezve a művet, utólag is igazat adok magamnak.
– A sebhelyes nagyon jó
– Hal Clement írása valóban pöpec hard-sci-fi
– Az emlékkufár megbízható
– Kipling tanmeséje 1897-ből (!) szórakoztató
– Komacu fiatalabb meséje szintén jó időtöltés
– az amúgy díjplecsni-bajnok Jack Vance viszont felőlem tollában hagyhatta volna Mitr-t.

prupul P>!

A mi korunk átka a választások sokasága, az ezernyi út, amin járhatunk. Kísértése pedig a „mi lett volna, ha” csábítása.

61. oldal K. Varga Beáta: Az emlékkufár

prupul P>!

Nőnek lenni nehéz. Elfordultam az ablaktól, ahogy megláttam a teraszon szivarozó férfiakat. A döntések baráti sörözéseken, együtt töltött hétvégéken születnek, és hiába teszek bármit, hiába vagyok a legjobb építész, a szavam semmit sem ér.

[…]

Nőnek lenni jó. Az embert mindenki alábecsüli.

58. és 61. o. K. Varga Beáta: Az emlékkufár