Piers Anthony: Fogas kérdés (2., befejező rész): Mivel nincs meg az előző kötet így nem olvastam. :)
K. Varga Beáta: Áldott légy, Szent Struktúra!: A Szent Struktúra Szerzetesrend tagjának, Mestre-nek a Marson felépített bányászváros munkásaival gyűlik meg a baja, mivel azok már haza szeretnének telefonálni, sokallják a munkát. Nem igazán értettem, talán a közösség és az egyén kapcsolatára keresi a választ a novella.
Kovács „Tücsi” Mihály: A hónap témája: Éhínség: Megtudjuk mi vezetett a 2008-as gabonaválsághoz, mit eredményezett, hogyan befolyásolhatja a klímaváltozás a növénytermesztést, továbbá, hogy a népességnövekedés hatására még több éhezővel kell számolni a bőséggel rendelkezésre álló élelmiszer ellenére, mivel nincs pénzük rá. (Húst szeretnének enni – akinek van pénze eszik is –, de a levágott állatot gabonával táplálják, amit az éhezőknek is adhatnának akár.) Következtetésként fogalmazza meg, hogy a visszaeső gabonatermesztés hatására éhséglázadások kitörésétől lehet tartani. Érdekes cikk, van benne vmi.
Oleg Ovcsinnyikov: Kreatívak: A novella kb feléig úgy éreztem, mintha be lennék tépve, persze kiderült miért. A történet főszereplője Oleg, aki minden agyi kapacitását latba vetve próbál vmi kreatív ötlettel előrukkolni, amiért főnökeitől egy kis alamizsnára számíthat. Egynek elmegy, de végig kell olvasni, hogy ne legyen zagyvaság hatása.
Kasztovszky Béla: A Tabu: David James Robinson pilótának az Éden nevű bolygóra vezető útjait követhetjük nyomon, és a történet érdekességét Alekszandr Cserenkov zoológus felfedezése tovább fokozza. Komolyan mondom, ez tetszett a legjobban ebből a számból, jól felépített világ, fenntartja az érdeklődést, kíváncsiságot. Ezt tényleg azért olvastam el, mert érdekelt, mi sül ki belőle, nem úgy, mint a többit, melyeket durván fogalmazva csak azért olvastam el, hogy elmondhassam, hogy elolvastam azokat.
Interjú Nicolas Christopherrel: A szerző arra törekszik, hogy már könyvei első mondatával megragadja az olvasó figyelmét. Beszél a Bestiárium c. könyve ihletéről, regényeiben levő mágikus és realista elemek viszonyáról, valamint, hogy a prózát és a lírát nem tudja elképzelni egymás nélkül. Egynek elmegy az interjú, de mivel semmi közöm hozzá, nem tudott megfogni.
Clifford D. Simak: Idősek otthona: Mr. Lee történetében az elhanyagoltság érzése jelenik meg, továbbá az olvasó azt a szomorú következtetést vonhatja le, hogy az idős csak púp a társadalom hátán, és nyugodtan hülyének lehet nézni. Elutasítom ezt a szemléletet! Lehangoló novella.
Sümegi Attila: Apa teleportáló gépet vett: Feri két hónap alatt teljesen ráfüggött Easyport 2100-as teleportáló gépére, amit mindig használ, bárhova is akar menni. A novella tanulsága szerintem az, hogy ne hanyagoljuk el a környezetünket.
Eric G. Iverson – Elaine O’Byrne: Halál Vesunnában: A történet az ókori Római Birodalomban játszódik 147-ben, amikor könyvkereskedők érkeznek Vesunna településre, hogy Clodius Epirusnál Szophoklész Aleadai műve felől érdeklődjenek. Tetszett ez a történelmi sci-fi, A Tabuhoz hasonlóan itt is a kíváncsiság hajtott előre.
Összességében közepesnek mondanám, annyira nem fogott meg, de nem haltam bele, hogy kimozdultam a komfortzónámból.