Galaktika ​250. 8 csillagozás

A gyilkolás tudománya

Galaktika ​250, a Galaktika 2011. januári lapszáma
A Galaktika magazin januári számában új folytatásos kisregény indul, Piers Anthony „Fogas kérdés”-e egy földi fogorvosról, aki egy intergalaktikus oktatási intézmény felvételi vizsgáján próbál megfelelni. A hónap központi témája a gyilkolás művészete, vagyis az, hogyan lehet embereket háborúk idején gyilkolásra kondicionálni. Az emberi tudat befolyásolhatóságáról szól F. Tóth Benedek „43” című novellája, Fritz Leiber pedig a háború borzalmairól ír, melyek más bolygókra is elkísérnek minket.
Antal József folytatja a vénuszlakók történetét egy új fejezettel, N. K. Jemisin egy olyan világot idéz meg, ahol egy esemény minél valószínűtlenebb, annál biztosabban történik meg. John Jakes a távoli jövő űrfelderítőit kíséri el útjukon, míg a havi retróban Frederik Pohl mesél „Snodgrass vészterhes küldetésé”-ről.
Az interjú Lovas Lajost, az N szerzőjét szólaltatja meg, a játékrovat a „Star Wars: The Force Unleashed 2”-t… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

A művek szerzői: Piers Anthony, F. Tóth Benedek, Fritz Leiber, Antal József, N. K. Jemisin, John Jakes, Frederik Pohl, Toochee

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

Noro P>!
Burger István (szerk.): Galaktika 250.

Mivel még sosem volt a kezemben két, egymást követő Galaktika, a folytatásos történeteket általában helyből ignorálom. De ezúttal muszáj volt megnéznem, hogy ugyan mi lehet ez a marhaság egy intergalaktikus fogorvosról… és rájöttem, hogy Piers Anthony humora ebben az űroperettben sokkal jobban működik, mint a Xanth-regényekben.
Ezen kívül csak N. K. Jemisin novelláját tudom ajánlani, aki természetesen képtelen rosszat írni. A Valószínűtlenül biztos a statisztika törvényeinek megváltozásáról szól, és épp úgy olvasható hard SF-nek, mint urbánus fantasynek.

Drazsi>!
Burger István (szerk.): Galaktika 250.

A novellák a 'Változás szelei' kivételével mind tetszettek, elég jók voltak egy kis délutáni kikapcsolódáshoz.

Popovicsp87 P>!
Burger István (szerk.): Galaktika 250.

Piers Anthony kisregénye egy érdekes felütése a kiadványnak, ahol egy ember a világűrben készül fogorvosnak.
A Galaktikákban az ismeretterjesztő cikkeket kedvelem leginkább, ebben a számban a katonák kondicionálása kapott helyet.
Ki kell még emelnem N. K. Jemisin írását, ez az elgondolás a fordított valószínűségről nagyon szórakoztató volt.
Magyar szerzők közül F. Tóth Benedek 43 című novellája tetszett leginkább, a disztópiás jövőben a rezsim üldözi a sugárzónak nevezett személyeket.
Zárásként Pohl gondolatmenete egy olyan világot vezet le, ahol már az ókorban megjelentek a jövő technológiái, gyógyszerei.
Sajnos a többi írás nem hagyott mély nyomot, egyeseket ráadásul untam is.

Gridranger I>!

Legteljesebben az elveszett dolgokban létezünk.

Leiber, FRITZ, A változás szelei in Galaktika 250., 48.