Galaktika ​208. 4 csillagozás

Bűn és bűnhődés
Burger István (szerk.): Galaktika 208.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 2007

A művek szerzői: Arthur C. Clarke, Terry Pratchett, Képes Gábor, Horváth András

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

Metropolis Media, Budapest, 2007
98 oldal · puhatáblás · Fordította: Gosuly Jolán, Németh Attila, Sohár Anikó, Pető Dóra, Eross Erzsébet, Ajkay Örkény · Illusztrálta: Guillermo Vidal

zamil
Burger István (szerk.): Galaktika 208.

Ebbe nagyon belenyúltam. Szinte mondhatom, hogy egy novella se nyerte el a tetszésem. Ha mégis meg kéne említenem egy novellát, akkor Robert David: Az ikertornyok lenne az.
A magazin legértékesebb oldalai Dr. Horváth András: Élet a Marson című írás, ami egy érdekes marsi felfedezést taglal. Erről amúgy nem hallottam még.
Csak elvakult Galaktika fanoknak ajnlom ezt a részt.

imma A+P
Burger István (szerk.): Galaktika 208.

Ebből kizárólag Karawynn Long novelláját tudtam igazán értékelni, ami azért is szomorú, mert ahogy elnézem, neki ez az egyetlen magyarul publikált műve, meg azért is, mert nem miatta, hanem Pratchett miatt vettem meg ezt a számot. Hogy négy csillagot adok rá mégis, annak köszönhető, hogy ez a novella tényleg igazán tetszett, és a Pratchett novellát értékelem akkor is, ha nem tetszett igazán. A retro rovat ifj. Hegedüs Sándor füzérével is tetszetős kezdeményezés, de csak mint érdekesség, élvezeti értéke nem igazán volt.