Galaktika ​178. 9 csillagozás

Steinmüller – Nemere – Meynard – Sterling – Franke
Burger István (szerk.): Galaktika 178.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 2005

A művek szerzői: Harry Harrison, Joan Slonczewski, Simon Tamás, Szentmihályi Szabó Péter, Herbert W. Franke, Nemere István, Bruce Sterling, Juhász Viktor, Pierre Véry, Toochee

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

Jonathan Miller, Budapest, 2005

Allegra>!
Burger István (szerk.): Galaktika 178.

Burger István (szerk.): Galaktika 178. Steinmüller – Nemere – Meynard – Sterling – Franke

Nemere István: Mindenből csak egy:
Egy olyan világban játszódik ahol a klónozás a mindennapok része. Minden és mindenki pótolható. A növények, az állatok mind-mind klónozás eredménye nem pedig a természet formálja őket. A halál sem létezik- hiszen mindenki pótolható, újra teremthető. Egy ilyen világban az életnek vajon mi értéke marad?

jezsek P>!

Nemere István: Mindenből csak egy
Kicsit oszlatta ez a novella a Nemere-előítéletemet, ami visszatart a munkái olvasásától. A téma százszor átrágott, többféle nézőpontból bemutatott. Itt egy családfőn keresztül látjuk azt a világot, ahol a „pótolható” szó egészen kiterjedt értelmet nyer. Jó a novella felépítése, a főhős vívódását is jól bemutatta az író, és a vége is szépre sikeredett. Nem volt lerágott csont érzésem, érdemes volt elolvasni. 4*
(A magazinból csak a Zsoldos Péter-díjas novellát olvastam el egy kihívás miatt, így az értékelés is csak arra vonatkozik.)