Keselyűlegelő 4 csillagozás

Nándorfehérvár megvédésének igaz története
Burány Nándor: Keselyűlegelő

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1979

Forum, Újvidék, 1979
116 oldal · Illusztrálta: Kapitány László

Burány Nándor: Keselyűlegelő

Burány Nándor: Keselyűlegelő Nándorfehérvár megvédésének igaz története

Volt idő mikor még szerb és magyar harcolni is tudott egymás mellett, amikor nem számított a nemzetiség csak hogy a betolakodó idegen el legyen zavarva otthonainkból.
A könyv könnyen olvasható pár órás kis csemege, azok számára akik közelebbi betekintést akarnak Nándorfehérvár megvédéséről. Kiderül, hogy a legendás győzelem nem épp az ország nemeseinek köszönhető, mint azt ahogyan sokan gondolják. Parasztok kaszából kalapált kardokkal, és munkában edződött izmokkal védték keservesen, a vár romba dőlt falait. Tetszett a könyv, és bántam, hogy nem hosszabb, ezért is csak négy csillag.

R_Kingaa

Az embernek néha tudomásul kell vennie, hogy bármennyire szüksége van is valakire, le kell mondania róla, még ha nem érti is, miért.

39. oldal, 7. fejezet

Florentino

Az apám halott arcát, lángba borult házunkat soha el nem felejtem, a gyilkosok vétkeit meg nem bocsátom

Florentino

Mihály a kovácsmesterséget tanulta ki, a kaszából senki jobb kardot nem tudott kalapálni nála. Roppant ereje határtalan bátorsággal, vakmerőséggel,párosult. Nem volt olyan vad az erdeinkben, amelynek ő puszta kézzel neki ne ment volna.

Florentino

Szemtől szemben álltunk halálos ellenségünkkel, a pogányok sáskahadával, a zsákmány csillogása mégis annyira elvakított bennünket, hogy az ellenség helyett kis híján egymást hánytuk kard élre.

Florentino

Aki nem vak, láthatja, hogy ha mink nem tartóztatjuk fel, ezt a veszedelmet, akkor holnap már városainknak, falvainknak, házainknak, gyerekeinknek is csak kihűlt hamvát hordja széjjel a szél.

Florentino

Az udvart, a falak közötti réseket nyílvesszők sokasága takarta, asszonyok szedték össze, kötözték kötegbe őket. Micsoda nyílzápor zúdult ránk az éjjel! Andris egy madarat emelt fől, kicsi veréb, s még ez sem tudott az udvaron átrepülni, három nyílhegy fúródott a testébe.

_ada

Gyerek voltam, amikor a keresztet felvarrtam, és felnőttként jöttem vissza. Senkinek sem volt olyan felnőtté avatása, mint nekem. Mondhatom, örülnünk kell most; kicsinynek-nagynak egyaránt örülnie kell e győzelemnek, akármilyen nagy árat fizettünk is érte.

14. oldal, III

_ada

(…) bármilyen fájdalmasak is, félre kell tennünk egyéni sérelmeinket, össze kell fognunk, a széthúzás csak a vesztünket, mindegyikünk vesztét hozza.

15. oldal, III

_ada

Amit annyira rebesgettek, hogy itt a világ vége, igaznak látszott. Itt álltunk szemtől szemben a halállal.

52. oldal, IX