A ​szubszaharai Afrika története 2 csillagozás

1914-1991
Búr Gábor: A szubszaharai Afrika története

A ​XX. század a nagy várakozások kora volt. A sorozat kötetei az úgynevezett rövid XX. század (1914-1991) történéseit ölelik fel, vagyis az első világháború végétől a bipoláris rendszer felbomlásáig tartó hét évtizedes periódust. Az egyes monográfiák a Föld összes nagy, illetve nagyságától függetlenül Magyarország számára fontos országának vagy régiójának eseményeit villantják fel. Bemutatják, hogy ebben az időszakban mi történt az egyes országokban, az ekkor kialakult vagy megerősödött intézmények, társadalmi és politikai eszmék mennyiben határozzák meg életünket. Gyakran érezzük úgy, hogy jó lenne teljesen új alapokon építkezni, mindent újra kezdeni, és ennek érdekében megszabadulni a múlt béklyóitól, sőt a múlt ismeretétől is. Lehet, hogy ez kívánatos, de nem lehetséges. A múltat nem lehet eltörölni. Amit tehetünk: próbáljuk kissé megérteni. Éppen a jobb megértés céljából indul útjára ez a könyvsorozat, melynek szerzői a tudományosságot, a közérthetőséget és az olvasmányosságot… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A rövid XX. század Kossuth

Kossuth, Budapest, 2011

Anton_Gorogyeckij P>!
Búr Gábor: A szubszaharai Afrika története

Kompakt, jól összeszedett kis kötet Afrika 20. századi történetéről. Nem csak a szubszaharai térségről van benne szó, hanem az észak-afrikai régió is. Amit hiányoltam, az a térképek.

Ryszard Kapuściński: Futballháború
Erwin Rommel: Háború gyűlölet nélkül
Jeffrey L. Ethell: Sasok Észak-Afrika és a Földközi-tenger felett, 1940–1943
Kubassek János: A Szahara bűvöletében
Németh István (szerk.): 20. századi egyetemes történet II. – Európán kívüli országok
Réti Ervin: Afrikai frontvonalak
Diószegi István – Harsányi Iván – Németh István (szerk.): 20. századi egyetemes történet III.
Makai György: Egyiptomi tavasz
J. Nagy László: A Magreb-országok története a 20. században