50-es ​nők együtt 4 csillagozás

Büky Anna – Ross Andrea: 50-es nők együtt

Milyen ​minőségben akarod eltölteni az életed hátralévő részét?

Ötven felé közeledve az emberek általában azt hiszik, az út innen már csak lefelé vezet. Büky Anna és Ross Andrea pont az ellenkezőjét vallják. Az ötödik X ugyanis a szó igaz értelmében határkő, amelyhez elérkezve már senki és semmi nem akadályozhat meg minket abban, hogy feltegyük magunknak az élet legfontosabb kérdéseit: kik vagyunk, hová tartunk, és mit akarunk még elérni. Az élet ötven felett egyszerűen túl röviddé válik ahhoz, hogy ne a lényeges dolgokkal foglalkozzunk. Már nem elég csak elmélkedni azon, hogy mit szeretnénk, mostantól minden pillanat élesben megy. Az ötven feletti aktív szellemi és fizikai élet igenis megvalósítható, és ehhez csak azokat az alapgondolatokat kell megfogadni, melyeket a két szerző személyes tapasztalataik alapján megoszt velünk ebben a könyvben.

Ez a könyv segít abban, hogyan is lehet a legjobban felkészülni a kétségkívül bekövetkező változásra. Kézen fog, átvezet… (tovább)

Magnólia, Budapest, 2017
220 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634193173
Magnólia, Budapest, 2017
220 oldal · ISBN: 9789634193180

Büky Anna – Ross Andrea: 50-es nők együtt

A sport minden korosztály részére tud feltöltődést biztosítani. A lényeg, hogy nem szabad abbagyni. 30-40 perc mozgás már megteszi a hatását, a boldogsághormon, ekkor kezd el termelődni.Mivel lehet motivációt szerezni? A futóverseny még önmagában nem mindig lehet megfelelő cél. Végül aztán jól összejön a csapat az aerobicedzéseken és egyre több a jelentkező a közelgő futóversenyre is. Motivál, lelkesít, célt tűz elénk. Javaslom minden középkorúnak elolvasni, hogy megtalálja célját, élete megfelelő színvonalú eltöltését minél tovább minél jobb állapotban.

Moljac>!
Büky Anna – Ross Andrea: 50-es nők együtt

A könyv fő témája a változókor, a testmozgás és a barátság. Mivel ez nem kitalált sztori hanem a szerzők életébe, gondolataiba kapunk betekintést, tudunk azonosulni az 50-es nők problémáival. Jó stílusban megírt könyv.

konyvolvaso>!

Hogy mi volt a szépséghibája a kapcsolatnak? Azon kivül, hogy amikor összeismerkedtünk, még csak válófélben volt? Ma már persze tudom, hogy a férfiak, akiknek szeretőjük van, folyamatosan és permanensen válófélben vannak.

konyvolvaso>!

Az ötven fölötti nőkről is már csak „nyuggerekként” beszélt, és előszeretettel idézgetett olyan élethelyzeteket, amikor valamilyen „kalapos, szemüveges asszonyság elé tolakodott”.

konyvolvaso>!

„El kellene mennem aerobikra, de inkább visszafekszem és alszom még egy kicsit..”

konyvolvaso>!

Ne add fel! Tedd meg! Just do it!
Meg tudod tenni! Meg tudjuk tenni! Yes, we can!

konyvolvaso>!

De mitől is változott volna meg? A legújabb feleségétől? Vagy a legújabb autójától?

Molu P>!

Tényleg az öregedés elfogadásához kell a legnagyobb bátorság, és soha nem gondoltam volna, hogy ez a kijelentés milyen fájdalmas igazságtartalommal bír.

konyvolvaso>!

Julia – pontosan ugyanúgy, mint te vagy én Budapestről vagy bárhonnan a világból – elkezdte törölgetni először csak a homlokát, majd az orra hegyén és a szája környékén megjelenő izzadságcseppeket is.

konyvolvaso>!

Már csak két nap van hátra a Budapest Éjszakai Futásig.