Kapcsolat: ​Bonyolult (Kapcsolat: Bonyolult 1.) 42 csillagozás

Büksi Zsuzsanna: Kapcsolat: Bonyolult

Hannát, ​a kiváló dokumentumfilmest többszörösen megsebezte az élet. Nemrég települt vissza Franciaországból, miután balesetben elveszítette szerelemmel szeretett férjét, Lucas-t. Évekkel ezelőtt egy kettős csalódás űzte őt külföldre. Egyszerre és együtt árulta el akkori szerelme, Gábor, és egykori iskolatársa, szívbéli barátnője, Zsófi. Ők ugyanis Hanna háta mögött összejöttek, majd házasságot kötöttek egymással. Gyerekük született. Igaz, később ők is megtapasztalhatják a szerelem mulandóságát. Gábor váratlanul hazaérve, félreérthetetlen helyzetben, egy férfi ölelő karjában találja Zsófit. Hannát lelkiismeret-furdalás gyötri férje halálával kapcsolatban. Próbálja összerakni darabokra tört élete cserepeit. Eközben összefut a frissen csalódott Gáborral, aki szeretné helyreállítani kapcsolatát az egykor elhagyott Hannával. Vajon sikerül-e neki? Hannának fel van adva a lecke. Feledni fájón? Ölelni újra? Elveszni régi-új szerelemben? Hinni ismét abban, akiben egyszer már csalódnia… (tovább)

Pati28 P>!
Büksi Zsuzsanna: Kapcsolat: Bonyolult

”Tőlem mindent elvett az élet, ami igazán fontosnak számított. A többiről én mondtam le önként.”

A könyvtárban bukkantam rá Büksi Zsuzsanna első regényére, melynek a borítója fogott meg elsőre. Egy könnyed nyári szerelmes sztorira számítottam, ehelyett sokkal több és mélységi témákra leltem benne: első szerelem ígérete, árulások, barátságok, gyász, az újrakezdés, a megbocsátás elképesztő erejére.

Gábor, Hanna és Zsófi még a középiskolában ismerik meg egymást, ahol a fiatalok közti barátság megingathatatlan. Vagy mégsem?
Most tizenkét év eltelte után Hanna Franciaországból költözik haza egy szerencsétlen baleset következtében, hogy új életet kezdhessen. Megrázkódtatásai árnyékában próbál talpra állni, hogy túléljen és túlélhessen. Egy este összefut Gáborral, és rádöbben, hogy továbbra sem tud ellenállni a férfi vonzerejének. Zsófi spoiler próbálja megakadályozni, hogy a régi érzelmek felszínre kerüljenek.
Romantika, szerelem, bűntudat és megbocsátás keveredik ebben a regényben, melyet letenni alig lehet, úgy magával sodornak az események.

dontforgettosmileandread P>!
Büksi Zsuzsanna: Kapcsolat: Bonyolult

Rég olvastam már ilyen jó könnyed könyvet.
Lendületes, fordulatos , van cselekménye, jók a párbeszédek, emlékezetes az írásmód. Humoros, szerethető romantikus, igazán emberi szereplőkkel.
Másfél nap alatt olvastam el.
Ezer fokon ég, nagyon mai: mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a közösségi médiában közzétett posztra hasonlító borító.
Egyértelmű reakcióm : ♡
Vigyétek hírét !!

Silverlight>!
Büksi Zsuzsanna: Kapcsolat: Bonyolult

Egy igazi életszerű helyzettel foglalkozó történet. Az életnek vannak olyan fordulatai, amikre az ember sokszor nem számít. Sokszor vannak boldog pillanatok, csalódások és fájdalmas visszaemlékezések. Az újra kezdésé itt a főszerep. Talán a lényeg számomra, hogy sose szabad feladni, s mindig a boldogság felé kell törekedni, persze az sem mindegy milyen áron. Nagyon tanulságos és elgondolkodtató történet. Nem egy szokványos tucat sztori és éppen ezért tetszett. Hanna egy nagyon kemény nő, aki képes volt talpra állni egy tragédiát követően. Gábor és Zsófi kapcsolata különösen érdekes. Bár Zsófi nekem nagyon nem lett szimpatikus. Igazi önző nő, s ezt csak megerősítette, hogy ha az ő szemszögéből is követhettem a történetet. Sokat gondolkodtam elolvassam-e, de nem bántam meg, hogy így tettem.

utazolany IP>!
Büksi Zsuzsanna: Kapcsolat: Bonyolult

A Kapcsolat: Bonyolult egy ízig-vérig mai regény. Könnyednek látszó történet, amíg nem nézünk a dolgok mögé. Tetszett, hogy váltott szemszögből ismerhettük meg Hanna, Zsófi és Gábor életét, értve-érezve az éppen beszélő gondolatait is. A kisebb szakaszok végén bennem munkált, hogy csak még egy részt, ám a kíváncsiság mindig tovább hajtott. Kevesen tudnak nemcsak érdekesen, de szépen is írni, és ez Büksi Zsuzsannának sikerült. Ajánlom a regényt a nyitott szívvel olvasó, romantikus történetek kedvelőinek.

Hajdú_Antal_Zsuzsanna IP>!
Büksi Zsuzsanna: Kapcsolat: Bonyolult

Szeretem a különböző emberi kapcsolatokról szóló könyveket, amelyek a valóságot mutatják be. Ez a történet jóval több annál, amit a borítója, címe sejtet. Büksi Zsuzsanna még a negatívabbnak szánt karakter személyiségében is felcsillant olyasmit, amitől átérezhető annak sorsa, így érthetőbbé válnak a lépései, húzásai. A kapcsolat: Bonyolult egy kicsit sem rózsaszín, mégis érzelmekkel teli, szépen megírt, olvasmányos regény, ami nekem leginkább arról szólt, hogyan változik a szeretet az évek során, és valójában milyen sokarcú is tud lenni.

Büksi Zsuzsanna: Kapcsolat: Bonyolult

Hanna, Zsófi és Gábor váltott szemszögben íródott története. Még a gimnáziumban ismerkedtek meg és kötöttek barátságot, ám Zsófi Gábort választotta, akivel összekötötték az életüket és megszületett Csenge. Hanna elköltözött Franciaországba, ahol megházasodott, de sajnos tragédiák sorozatát éli túl, ezért is jön haza Magyarországra.

Gyászfeldolgozás, elengedés, továbblépés, megbocsátás, újrakezdés, szerelem, megcsalás. A történet tele van érzelmekkel és hat az olvasó érzelmeire. A könyv végét is megkönnyeztem. Végig fenntartja az érdeklődést, izgalmas, mondanivalóval teli mű. A cselekmény nem mindennapi, de akár még is történhetne akár a való életben is.

A borítója teljesen visszaadja azt a hangulatot, amit a történet során átélnek a szereplők és velük együtt mi, Olvasók is. Nekem nagyon tetszik a borító, ötletes lett.

Akadtak szereplők, akik nem lettek a kedvenceim, ilyenek például Hanna szülei, főleg az apukája, Zsolt illetve Zsófi is. Ez utóbbi esetében egy jellem fejlődést vehetünk észre a mű végére, mert akkor következik be egy változás, a megbocsátás. Kedvenc szereplőm a kis Csenge, aki nagyon hasonlít az apukájára, Gáborra. Okos, cserfes kislány, aki kicsit már felnőttesen viselkedik, hiszen az apukáját utánozza, aki a példaképe. Bár még kissé befolyásolható, de természetesen ez érthető, hiszen még nagyon fiatal. A többi szereplőt is nagyon szerettem, a szívemhez nőttek. Hanna személyével együtt tudtam érezni, bár velem nem történtek ilyen tragédiák, de nagyon lesúlytott mindaz, ami vele történt.

Nekem nagyon tetszett az írónő könyve, ez volt tőle az első történet, amit olvastam, de biztos vagyok benne, hogy nem az utolsó. Viszonylag gyorsan haladtam az olvasással, csak úgy fogytak a lapok. Teljesen beszippantott a történet, vitt magával a cselekmény. Mint írtam érzelmekben gazdag, szórakoztató mű volt. Jól felépített történet, alaposan kidolgozott szereplőkkel. Jó szívvel ajánlom mindenkinek!

Büksi Zsuzsanna: Kapcsolat: Bonyolult

Bevallom őszintén, hogy a vidám borítója miatt egy nagyon könnyed, igazi nyári olvasmányra számítottam. De ennél jóval több mindent adott nekem ez a regény. Először is hálásan köszönöm az írónőnek, hogy olyan csodálatos női karaktert alkotott meg, mint Hanna. Nagyon erős nő, de közben jószívű, gyengéd és figyelmes. Imádtam a stílusát, szinte láttam magam előtt az egyszerű de még is csinos és nőies kisugárzását. A haját is imádtam, hogy fekete volt amelyben lila csíkok voltak.

Összességében nekem nagyon tetszett a regény, mert fordulatos volt és a romantika is pont megfelelő mennyiségű volt a történethez. Tetszett, hogy a szereplők nem estek egymásnak, bár Gábor azt szerette volna. Hanna csodálatos karakter és igazán örülök, hogy végül rá talált a boldogságra. Alig várom, hogy megismerhessem a Franciaországban játszódó előzmény történetet és persze a volt férjét is.
Nagyon ajánlom mindenkinek, aki szereti az igényes és romantikus történeteket! Köszönöm az élményt az írónőnek, Büksi Zsuzsannának és az Erawan kiadónak, hogy elolvashattam a Hanna és Gábor kissé bonyolult, de annál szórakoztatóbb történetét! :)

Könyvpillangó92_εïз>!
Büksi Zsuzsanna: Kapcsolat: Bonyolult

Nagyon tetszett a történet! Tényleg bonyolult volt minden a főszereplők életében! Ès ha a történet végén megkérdeznék, hogy ki kinek a kije, szerintem elég lenne ezt a könyvet ajánlani, hogy olvassa el, mert másképp nem lehet elmagyarázni. :))
Tele van bonyodalommal, szerelmekkel, barátságokkal, fájdalmakkal, sírással, nevetéssel és humorral a regény. ♥ Meghatódtam rajta többször is. ☺️
Nagyon lendületes a cselekményszál, egy percre sem hagyott unatkozni. imádtam a váltott szemszöget.
A karakterek szerethetőek, hatalmas jellemfejlődésen mennek végig.
Végül minden jó, ha a vége jó. Megbocsájtást nyert mindenki, új esélyt. :)
Köszönöm Büksi Zsuzsanna ezt a történetet! ♥
Ma bele is kezdek a másik könyvedbe! :)

Könyvmoly1958>!
Büksi Zsuzsanna: Kapcsolat: Bonyolult

Az @Erawan_Könyvkiadó jóvoltából olvashattam az írónő első regényét,amely igazán különös külsőt kapott,ami nagyon figyelemfelkeltő.
Nemcsak a külsőt,hanem a belsőt is nagyra értékelem.
Ezúton is gratulálok a szerzőnek,nagyon kellemes,szórakoztató volt a történet,olyan ami bármikor megtörténhet velünk is.Imádtam a szereplőket!
Hanna,Zsófi és Gábor mindnyájan a kedvenceim lettek.A cselekményt hármójuk szemszögéből felváltva tárja elénk a szerző.
Kedvelem az ilyen váltott nézőpontú elbeszéléseket.

Jó szívvel ajánlom ezt az életközeli történetet mindenkinek!

Büksi Zsuzsanna: Kapcsolat: Bonyolult

A borító csalóka, nem egy szirupos történetet rejt.

Az eseményeket Hanna, Gábor és Zsófi szemszögén keresztül ismerjük meg. Már a három szereplő kusza kapcsolata is elég érdekes, de ezt is lehet tovább bonyolítani, nem is akárhogyan. Egyre több titokra derül fény, egyre több seb tépődik fel, a lélek legalsó bugyraiig merülünk. Sok dráma lett belepréselve ebbe az összetett regénybe, mind szerelmi, mind családi, baráti téren. És mégis nagyon életszagú, nem földtől elrugaszkodott. Pont ettől olyan megrázó.

A karakterek élettel teliek; Hanna és Gábor is szimpatikus, de a legösszetettebbnek az antihőst, Zsófit találtam, aki olyan mélységet kapott, hogy az olvasó képes megérteni a mozgatórugóit, együttérezni vele (már ahol nem kívánja arcon csapni egy péklapáttal).

Azoknak ajánlom, akik szeretnek mostoha női sorsokról, fájdalmas szerelmekről, családi drámákról olvasni.

Könyvajánló: https://www.tclang.hu/kapcsolat-bonyolult/

Pati28 P>!

Gonosz ez a játék, és nem óhajtok részt venni benne.

Lang_Tünde I>!

Sejtettem, hogy valami nem klappol ebben a házasságban. Úgy éreztem, nyert ügyem van. Ha nincs kötődés, akkor könnyebb lesz megpuhítani. Ráadásul nem én fogok tönkrezúzni egy jól működő házasságot. Elfintorodtam. Egy jól működő házasságot nem lehet tönkretenni.

Lang_Tünde I>!

Próbáltam visszaemlékezni, kerestem a konkrét pillanatot, azt az eseményt, amikor már nem kötődött úgy hozzám, amikor elmúlt a szerelem, amikor a hiány más felé fordult. Aztán ráébredtem, hogy ez nem köthető egyetlen történethez. Hónapok, évek kellettek hozzá.

Lang_Tünde I>!

A hasamon lüktetni kezdtek a sebek, pedig már régen begyógyultak, nem szabadna éreznem, és mégis összegörnyedtem a fájdalomtól. Milyen hatalma van a test felett a tudatnak. Akkor is képes kínozni, ha egészséges.

Heni_s_BookBar>!

Nem a ruhaméret dönti el, kire buknak a férfiak, hanem a kisugárzás.

Heni_s_BookBar>!

Egyik helyen ad az élet, másik helyen elvesz, hogy kiegyenlítődjenek a viszonyok.

SzemreValó_könyvek >!

… Tőlem mindent elvett az élet, ami igazán fontosnak számított. A többiről én mondtam le önként. Mert a balesetnek én voltam az oka.

SzemreValó_könyvek >!

Alighogy becsuktam magam mögött a rendelő ajtaját, megszólalt a telefonom.

Kucsi>!

… ne kezdj olyan pasikkal, akiknek gyerekük van. A gyerek mellé rendszerint jár egy anya is. Komplikált.