Ölelj ​át! 24 csillagozás

A kötődő nevelésről mindenkinek
Büki Andrea: Ölelj át!

A könyv első része áttekinti a kötődéselméletet, valamint elemzi a csecsemőkori nevelés hosszú távú hatásait, a második részben pedig kiderül, miért jó (a szülőnek is) az igény szerinti szoptatás, a hordozás, az együttalvás, hogyan találhatjuk meg az egyensúlyt.

A kötődő nevelés lényege, hogy hallgassunk a bennünk lapuló gyermekgondozó ösztönökre, hogy megtaláljuk azt, ami a gyermekeinknek és nekünk, szülőknek is a legjobb, ahelyett hogy ismeretlen eredetű dogmákat, orvosi előírásokat és nevelési „szakértőket” követnénk.

A szerző orvos, gyermekpszichiáter, gyakorló édesanya.

Aposztróf, Budapest, 2010

Books_of_Peter P>!

Büki Andrea: Ölelj át! A kötődő nevelésről mindenkinek

„A kötödően nevelt gyermek hamar önálló lesz, mert az a tapasztalata, hogy bízhat benned, és segítesz rajta, ha kéri. Bátran fog felfedezni, és nem kell az energiáját arra pazarolnia, hogy veszély után szimatoljon, és főleg nem kell túlságosan beléd kapaszkodnia ahhoz, hogy közel légy.”

A könyv komolyan szembemegy a ma nagyon trendi kissé diktatórikus gyerekneveléssel. (majd én megmondom, mikor eszik/alszik a gyerek…nem alszunk vele együtt…nem visszük, mert megszokja..stb.)
Maga a kötődés egy életre szól, melyet az első időkben alapozunk meg, fontos könyv azoknak, akik értik a család szó jelentését.

Szávitrí P>!

Büki Andrea: Ölelj át! A kötődő nevelésről mindenkinek

Egy szerkesztés ráférne erre a könyvre. Az eleje olyan, mint egy szakdolgozat a kötődő nevelésről. A gyakorlati rész jó, személyes hangvételű, csak elég sokszor ismétli önmagát. Az utolsó fejezet, ami a szerző saját története meg nem nagyon érdekelt. Talán a könyv elején jobb helye lett volna mintegy bevezetésként.
Szimpatikus, hogy nem akar meggyőzni arról, hogy csak ez az egyetlen üdvös útja a gyereknevelésnek. Összességében tetszik és közel áll hozzám ez a szemlélet.

imma P>!

Büki Andrea: Ölelj át! A kötődő nevelésről mindenkinek

Nekem ez az olvasás újabb lépés volt annak eldöntésében, hogyan etessem, altassam, és hogyan közlekedjem a kisbabámmal, szóval aki szeretne ilyesmiről olvasni, annak mindenképpen ajánlom.

Anton_Gorogyeckij P>!

Büki Andrea: Ölelj át! A kötődő nevelésről mindenkinek

Nekem személy szerint – a többi értékelővel ellentétben – éppenhogy a könyv első fele, a „szakdolgozatos” rész tetszett, a különböző kötődési elméletek és fajták felsorolása és bemutatása. A második fele, azaz a kötődő nevelés gyakorlati bemutatása már nem volt annyira érdekes, tekintettel arra, hogy a gyerekünket ennek megfelelően próbáljuk nevelgetni, és a feleségem jó pár szakirodalmat és cikket átrágott már róla, amelyekből én is csemegéztem már. Így az együtt alvás, az igény szerinti szoptatás, illetve a sírás esetén minél előbb való felvétel már nem volt újdonság.
A könyvben voltak betűzve más anyukák tapasztalatai is. Ezeket nagy érdeklődéssel olvastam, azonban elég hamar lelohadt ez a lelkesedés részemről, amikor kiderült, hogy kábé ugyanaz a 3 anyuka osztja meg tapasztalatait. Valahogy nagyobb merítésnek jobban örültem volna.
Az utolsó fejezet szintén tetszett, ahol a szerző a saját kálváriájáról és a megoldásról írt.

lejla>!

Büki Andrea: Ölelj át! A kötődő nevelésről mindenkinek

Hála Istennek ezért a könyvért. Főleg Ina May Gaskin után, aki kiborított. :)

Érthető volt, nem kirekesztő, hanem megértő, elfogadó, nem rémisztget, nem állítja be magát Szentírásnak, a módszerét pedig egyedül üdvözítőnek, hanem értelmesen igyekszik meggyőzni arról, amit helyesnek tart és főleg nem várja el, hogy szóról szóra kövess mindent, ami benne van.

Tetszik a szemlélete, már csak azért is, mert el sem tudom képzelni, hogy tudnám sírni hagyni a gyerekemet. Arról nem beszélve, hogy szerintem a szülő, aki azért nem tud aludni, mert a gyerekét kell nyugtatni/altatni/etetni, az akkor sem tud aludni, ha a gyerek torka szakadtából ordít.
Persze (valószínűleg) nem fogok mindent alkalmazni belőle, de hát nem is kell. :)

Jó-jó, kicsit redundáns. :)

matira>!

Büki Andrea: Ölelj át! A kötődő nevelésről mindenkinek

Nagyon hasznos könyv, és ami a legjobban tetszik benne, végig arról próbálja meggyőzni a szülőket, hogy ők azok, akik a legjobban ismerik a gyereküket. Ezért bízzanak magukban, mert a megoldás bennük van. Kár, hogy nem olvastam előbb, mert magabiztosabban csináltam volna, amit az ösztönöm súgott, de örülök, hogy nem hagytam magam eltántorítani.

Büki Andrea: Ölelj át! A kötődő nevelésről mindenkinek

Rövid, lényegretörő könyv a kötödést segítő nevelésről. Könnyen olvasható, érthető, nem rábeszélő stílus, személyes hangvétel. Nagyon tetszett, főleg a saját történetük elmesélése a végén. Minden újdonsült anyának meleg szívvel ajánlható.

p_m_linda>!

Én nem bírtam hallgatni, ahogy sírt. Nem hagytam és most sem hagyom sírni, legyek akármilyen fáradt. Nem, mert akkor én a saját lelkiismeretemmel nem tudok elszámolni.

143. oldal, Aposztróf Kiadó, 2010

p_m_linda>!

Neked is hasfájós a kisbabád? Állandóan szopna, ha leteszed, egyből sír? Nem szeret egyedül lenni, kiszámíthatatlan? Nem az a csendben elalvó, jól evő, nyugodt baba, aki békésen nézeget kifelé a fejecskéjéből? Üdvözöllek a klubban!

134. oldal Aposztróf Kiadó, 2010