Ölelj ​át! 20 csillagozás

A kötődő nevelésről mindenkinek
Büki Andrea: Ölelj át!

A könyv első része áttekinti a kötődéselméletet, valamint elemzi a csecsemőkori nevelés hosszú távú hatásait, a második részben pedig kiderül, miért jó (a szülőnek is) az igény szerinti szoptatás, a hordozás, az együttalvás, hogyan találhatjuk meg az egyensúlyt.

A kötődő nevelés lényege, hogy hallgassunk a bennünk lapuló gyermekgondozó ösztönökre, hogy megtaláljuk azt, ami a gyermekeinknek és nekünk, szülőknek is a legjobb, ahelyett hogy ismeretlen eredetű dogmákat, orvosi előírásokat és nevelési „szakértőket” követnénk.

A szerző orvos, gyermekpszichiáter, gyakorló édesanya.

Aposztróf, Budapest, 2010

Szávitrí P>!

Büki Andrea: Ölelj át! A kötődő nevelésről mindenkinek

Egy szerkesztés ráférne erre a könyvre. Az eleje olyan, mint egy szakdolgozat a kötődő nevelésről. A gyakorlati rész jó, személyes hangvételű, csak elég sokszor ismétli önmagát. Az utolsó fejezet, ami a szerző saját története meg nem nagyon érdekelt. Talán a könyv elején jobb helye lett volna mintegy bevezetésként.
Szimpatikus, hogy nem akar meggyőzni arról, hogy csak ez az egyetlen üdvös útja a gyereknevelésnek. Összességében tetszik és közel áll hozzám ez a szemlélet.

imma P>!

Büki Andrea: Ölelj át! A kötődő nevelésről mindenkinek

Nekem ez az olvasás újabb lépés volt annak eldöntésében, hogyan etessem, altassam, és hogyan közlekedjem a kisbabámmal, szóval aki szeretne ilyesmiről olvasni, annak mindenképpen ajánlom.

lejla>!

Büki Andrea: Ölelj át! A kötődő nevelésről mindenkinek

Hála Istennek ezért a könyvért. Főleg Ina May Gaskin után, aki kiborított. :)

Érthető volt, nem kirekesztő, hanem megértő, elfogadó, nem rémisztget, nem állítja be magát Szentírásnak, a módszerét pedig egyedül üdvözítőnek, hanem értelmesen igyekszik meggyőzni arról, amit helyesnek tart és főleg nem várja el, hogy szóról szóra kövess mindent, ami benne van.

Tetszik a szemlélete, már csak azért is, mert el sem tudom képzelni, hogy tudnám sírni hagyni a gyerekemet. Arról nem beszélve, hogy szerintem a szülő, aki azért nem tud aludni, mert a gyerekét kell nyugtatni/altatni/etetni, az akkor sem tud aludni, ha a gyerek torka szakadtából ordít.
Persze (valószínűleg) nem fogok mindent alkalmazni belőle, de hát nem is kell. :)

Jó-jó, kicsit redundáns. :)

matira>!

Büki Andrea: Ölelj át! A kötődő nevelésről mindenkinek

Nagyon hasznos könyv, és ami a legjobban tetszik benne, végig arról próbálja meggyőzni a szülőket, hogy ők azok, akik a legjobban ismerik a gyereküket. Ezért bízzanak magukban, mert a megoldás bennük van. Kár, hogy nem olvastam előbb, mert magabiztosabban csináltam volna, amit az ösztönöm súgott, de örülök, hogy nem hagytam magam eltántorítani.

Büki Andrea: Ölelj át! A kötődő nevelésről mindenkinek

Rövid, lényegretörő könyv a kötödést segítő nevelésről. Könnyen olvasható, érthető, nem rábeszélő stílus, személyes hangvétel. Nagyon tetszett, főleg a saját történetük elmesélése a végén. Minden újdonsült anyának meleg szívvel ajánlható.

szanes1>!

Büki Andrea: Ölelj át! A kötődő nevelésről mindenkinek

Én is csak ajánlani tudom ezt a könyvet. Érdemes erről az oldalról is tájékozódni. És igen, engem meggyőzött, én is a kötődő nevelés híve vagyok.

p_m_linda>!

Én nem bírtam hallgatni, ahogy sírt. Nem hagytam és most sem hagyom sírni, legyek akármilyen fáradt. Nem, mert akkor én a saját lelkiismeretemmel nem tudok elszámolni.

143. oldal, Aposztróf Kiadó, 2010

p_m_linda>!

Neked is hasfájós a kisbabád? Állandóan szopna, ha leteszed, egyből sír? Nem szeret egyedül lenni, kiszámíthatatlan? Nem az a csendben elalvó, jól evő, nyugodt baba, aki békésen nézeget kifelé a fejecskéjéből? Üdvözöllek a klubban!

134. oldal Aposztróf Kiadó, 2010